صفحه اصلی / زیبایی و سلامت / بیماری ها و راه درمان / سطح بالای قند خون و عمل جراحی – گلوکز خون
image001 0 4 - سطح بالای قند خون و عمل جراحی – گلوکز خون

سطح بالای قند خون و عمل جراحی – گلوکز خون

سطح بالای قند خون و عمل جراحی – گلوکز خونReviewed by on May 15Rating:

دیابت و قند خون چطور می تواند روی نتیجه جراحی شما تاثیر بگذارد

حقیقت این است: سطح بالای قند خون پس از عمل جراحی می تواند شانس عفونت زخم را از ۲درصد به ۱۰ درصد افزایش دهد.

یک حقیقت دیگر هم وجود دارد: همه بیماران بعد از عمل جراحی در معرض سطح بالای قند خون (گلوکز) قرار دارند، نه فقط بیماران دیابتی. اما برای افراد دیابتی پس از انجام عمل جراحی، خطرات بیشتری وجود خواهد داشت.

استرس می تواند سطح قند خون را افزایش دهد. وقتی که راجع به استرس صحبت می کنم منظورم استرس مربوط به مسائلی مانند “رئیسم من را تحت فشار قرار می دهد، سگ بر روی فرش کثیف کاری کرده، بچه ها اذیت می کنند و من مجبورم ناهار درست کنم” نیست.

من درباره استرس های فیزیکی صحبت می کنم، مانند انجام عمل جراحی بر روی بدن شما. هر دو نوع این استرس ها می تواند سطح قند خون را افزایش دهد، اما در حال حاضر من بیشتر نگران استرس قبل و بعد از عمل و همچنین استرس در طول عمل هستم، صرف نظر از اینکه استرس از چه نوعی است.

قند خون و عوارض جانبی آن

یک حقیقت ساده وجود دارد: قند خون کنترل نشده برای بیمارانی که جراحی می کنند بد است. قند خون بیش از حد بالا می تواند موجب عفونت زخم، تاخیر در ترمیم و برای برخی از بیماران موجب مشکلات بزرگتری هم شود. به طور کلی، هرچه میزان قند خون بالا تر باشد، خطرات آن هم بیشتر است.

حتما بخوانید :
رشد سریع تر مو ؛ ترفندهای زیبایی ژاپنی ها برای رشد سریع تر مو

مطالعات علمی متعدد نشان داده است که سطح قند خون حتی اگر اندکی بالا باشد می تواند بهبود را به تاخیر بیندازد. سطوح قند خون بالا تر از ۲۰۰ می تواند به طور چشمگیری، شانس عوارض جدی را بیشتر کند.

بنابراین، یک بیمار دیابتی در هنگام جراحی باید چه کاری انجام دهد؟

ساده است، اگر شما دیابت دارید مطمئن شوید که دکتر شما دربیمارستان، قند خونتان را قبل از وعده های غذایی و هنگام خوابیدن چک می کند.

حتی بیماران دیابتی که معمولا با رژیم غذایی و ورزش کردن، قند خون خود را به خوبی کنترل می کنند هم ممکن است در ساعات و روز پس از عمل جراحی، سطح قند خون بالایی داشته باشند.

اگر شما عمل جراحی انجام داده اید، همان روز سطح قند خون را چک کنید قبل از اینکه بیمارستان را ترک کنید. اگر مبتلا به دیابت هستید، ممکن است بخواهید پس از رفتن به خانه تا وقتی که زخم هایتان به طور کامل بهبود پیدا کنند، به طور مداوم تست های قند خون بیشتری انجام دهید.

دیابت شما باید بعد از عمل جراحی، به خوبی کنترل شود. حتی اگر شما در مراقبت از خود و مصرف دارو ها و چک کردن سطح قند خون خود، سابقه خوبی ندارید، پس از عمل جراحی وقتش نیست که این الگوی اشتباه و مخرب خود را ادامه دهید. برای بهبود سریع و خوب شدن پس از عمل جراحی، لازم است که غذاهای مناسب بخورید، سطح گلوکز خود را چک کرده و انسولین یا دیگر داروهای دیابتی که برایتان تجویز شده را مصرف کنید.

حتما بخوانید :
عوامل ایجاد اگزما که باید از آنها اجتناب کنید

درباره

این مطالب را نیز ببینید!

werogherugherghergruegur 310x165 - آیا یک فنجان چای داغ می تواند بینایی شما را حفظ کند؟

آیا یک فنجان چای داغ می تواند بینایی شما را حفظ کند؟

آیا یک فنجان چای داغ می تواند بینایی شما را حفظ کند؟Reviewed by اعطاسی on …

یک دیدگاه

  1. ممنون از سایت خوبتون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *