شروع زندگیقبل از ازدواج

سن ازدواج ؛ بهترین اختلاف سنی برای زن و شوهر چند سال است؟

سن ازدواج ؛ بهترین اختلاف سنی برای زن و شوهر چند سال است؟Reviewed by فتح الهی on Jul 4Rating: 4.5سن ازدواج ؛ بهترین اختلاف سنی برای زن و شوهر چند سال است؟

مردان با زنان جوان تر ازدواج می کنند و زنان به طور کلی ترجیح می دهند با مردان مسن تر ازدواج کنند. اما آیا این فرهنگ، ژنتیک یا محیطی است که باعث چنین انتخابی می شود؟ آیا اختلاف سنی مطلوب وجود دارد؟ تحقیقات جدید نشان می دهد که، حداقل برای مردم سامی در فنلاند، مردان باید با زنی ازدواج کنند که تقریبا ۱۵ سال جوان تر است، تا شانس بیشتری برای داشتن فرزندان بیشتری داشته باشند.
اکولوژیست سم هله از دانشگاه Turku در فنلاند می گوید: “ما مطالعه کردیم که چگونه اختلاف سنی والدین در ازدواج بر موفقیت تولید مثل خانواده ها در میان افراد سامی که فقط یک بار در طول زندگی خود ازدواج کرده اند، موثر است. ما متوجه شدیم که ازدواج با زنانی که ۱۴٫۶ سال جوان تر هستند موفقیت در باروری مردان در طول زندگی را به حداکثر می رساند.
محققان این کار را با بررسی سوابق کلیسا از ۷۰۰ ازدواج از جمعیت Utsjoki، Inari و Enontekiö از قرن ۱۷ تا ۱۹ (به منظور از بین بردن اثرات پزشکی مدرن بر بقای کودکان) انجام دادند.
با این حال، تنها ۱۰ درصد از این ازدواج ها بین مردان و زنان با اختلاف سن مطلوب بوده است. میانگین اختلاف سنی بین زن و شوهر سه سال بود. هله می گوید: ممکن است دلیل این که بیشتر ازدواج های سامی ، تفاوت مطلوب سن ازدواج را نشان نمی دهند، آداب و رسوم ازدواج و در دسترس بودن گوزن های شمالی برای حمایت از یک خانواده جدید باشد (مردم سامی گله گوزن دارند).
در نهایت، بزرگترین عامل در بقا، سنی است که زن شروع به حامله شدن می کند. مقاله ای که در Biology Letters منتشر شد نشان می دهد: زنان جوان، به طور کلی، بچه های سالم تری را به دنیا می آورند. ازدواج با یک زن مسن یا مرد مسن تر، بیشترین آسیب را به موفقیت تولید مثل می زند.
تحقیقات دیگر نشان داده است که ایده آل ترین شانس باروری زمانی است که زن، ۶ سال از مرد کوچک تر باشد. اما محدودیت های فرهنگی در ازدواج ممکن است تغییر کند. هله می گوید: “ثروت مهم ترین عامل در ازدواج های مردم [سامی] بوده است و عشق در این مسئله تقریبا هیچ نقشی نداشته است.”

حتما بخوانید :
دور کردن اضطراب از برنامه ریزی ماه عسل (و ارائه راه حل)
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن