شروع زندگیقبل از ازدواج

سن ازدواج ؛ مردم سراسر دنیا در چه سنی ازدواج می کنند؟

سن ازدواج ؛ مردم سراسر دنیا در چه سنی ازدواج می کنند؟Reviewed by فتح اللهی on Jun 25Rating: 4.0سن ازدواج ؛ مردم سراسر دنیا در چه سنی ازدواج می کنند؟هر ساله والدین، بیشتر حق دارند از فرزندان خود بپرسند در چه سنی قصد ازدواج دارند. این موضوعی در همه جای دنیاست،

هر ساله والدین، بیشتر حق دارند از فرزندان خود بپرسند در چه سنی قصد ازدواج دارند.
این موضوعی در همه جای دنیاست، چرا که ازدواج دیرتر نسبت به نسل گذشته یک روند جهانی است. افراد یا دیر ازدواج میکنند یا اصلا ازدواج نمی کنند.
هنوز هم این شباهت در بین شیوه های مختلف ازدواج وجود دارد که از کشوری به کشوری دیگر میتوان تعریف متفاوتی از زندگی فوق‌العاده کرد. به صورت منحصر به فرد، کشوری که شما در آن زندگی میکنید می تواند روی این که چقدر از عمرخود را در مجردی سپری می کنید تاثیر داشته باشد.
این اختلاف را میتوانید در نقشه بالا مشاهده کنید که میانگین سن ازدواج افراد را به تفکیک کشور نشان میدهد. این نقشه بر اساس داده ی جمع آوری شده توسط ملل متحد ترسیم شده است.
ثبات این اختلاف با مهاجران ورودی هر کشور و زمانیکه شهروندان آن ازدواج میکنند مرتبط است. افرادی که در کشورهای ثروتمند شمالی مانند فنلاند و سوئد زندگی میکنند، تا دهه سی سالگیشان ازدواج نمی کنند. ولی در جمهوری آفریقای مرکزی میانگین سن ازدواج افراد قبل از بیست سالگی است – پایین ترین میانگین در پایگاه داده.
رابطه بین مهاجران ورودی و ازدواج، هرچند تقدیر نیست: با این حال که ایالت متحده ثروتمندتر از شیلی است اما میانگین سن ازدواج در هر دو حدود ۲۸ است.
یکسری محدودیت برای این داده ها وجود دارد. تا زمانیکه کشورها سرشماری‌ها و نظرسنجی‌ها را هرسال انجام ندهند، این داده‌ها نمی‌تواند در قالب زمان بیانگر درستی برای هر کشور باشد.
ما فقط کشورهایی را قرار دادیم که آخرین داده آنها از سال ۱۳۸۸ تا ۱۳۹۳ ارائه شده است. به همین خاطر است که بیشتر قسمت‌های آفریقای مرکزی داده ندارند.
اندازه محاسبه شده رسمی نظر سنجی‌ «متوسط سن ازدواج» افرادی را که هیچ‌وقت ازدواج نمی کنند را ناده میگیرد.
با این حال داده‌ها این حقیقت را نشان میدهد که -پایگاه داده مرکزی برای اکثریت ما- افراد در دوره های مختلف زندگی خود وارد ازدواج می شوند.

حتما بخوانید :
7 راه ساده برای داشتن یک رابطه پایدار به دور از طلاق

برای تهیه جدول و نقشه بالا ما سن مردان و زنانی که در هر کشور ازدواج می کنند میانگین گرفتیم. اما یک نکته مهم در اینجا پنهان شده، که مردها دیرتر از زنان ازدواج میکنند. در این پایگاه داده – که شامل شماری از کشورهای فقیر نمیشود- در هر کشور مردان ۳.۷ سال دیرتر از زنان ازدواج میکنند. این اختلاف جنسیتی در همه کشورها وجود دارد. این شکاف در کشورهای فقیر بزرگتر است، مانند مصر که زنان ۵ سال زودتر از مردان ازدواج میکنند. در کشورهای ثروتمندی مانند فرانسه این تفاوت تنها ۱.۶ سال است.
به این اظهار دارد که شکاف جنسیتی در کشورهای توسعه یافته باریک تر است.
-همانطور که نمودار پایین نشان میدهد- این اتفاق به تدریج در دهه ها رخ داده است.

در بعضی کشورها هنوز این رسم برای زنان باقی مانده که در جوانی ازدواج کنند. بر اساس گزارش ملل متحد ۳۹ کشور نشان دهنده آن است که ۲۰٪ از زنان در ۱۸ سالگی ازدواج کرده اند. در ۲۰ کشور ۱۰٪ از همه ی زنان در ۱۵ سالگی ازدواج کردند. تنها در ۲ کشور ۱۰٪ از مردان قبل از ۱۸ سالگی ازدواج کردند.
با این حال هنوز مردان و زنان در هر منطقه‌ای از جهان باشند دیرتر ازدواج میکنند. از دهه ۵۰ تا دهه ۸۰ ازدواج زنان از ۲۱.۸ به ۲۴.۷ افزایش داشته است. و میانگین سن ازدواج برای مردان مقدار قابل ملاحظه‌ای رشد داشته است. این نتیجه ی یکسری آمار نسبتا ظاهری در ایالات متحده است. امروزه کمتر از نصف افراد بالغ آمریکا متاهل هستند -از ۱۳۴۰، ۷۲٪ کاهش- و تقریبا بسیاری از کودکان از روابط خارج از زناشویی به دنیا می آیند.
با این اوصاف در سراسر دنیا، اکثر مردم ازدواج میکنند، حتی اگر دیر باشد. در ۱۲ کشور یا بیشتر ۸۰٪ از زنان و مردان تا سن ۴۹ سالگی ازدواج کرده اند و حتی افراد بیشتری روابط مشابه دارند.

حتما بخوانید :
10 دلیل برای اینکه مردان باید ازدواج کنند
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن