آرایشی و زیباییلوازم آرایشی

سورپرایز: دستمال های مرطوب آرایشی واقعا برای پوست شما بد هستند

سورپرایز: دستمال های مرطوب آرایشی واقعا برای پوست شما بد هستندReviewed by on May 27Rating:

به عنوان یک نویسنده زیبایی و به عنوان یک انسان منطقی، هربار که کسی به من می گوید “البته که من صورتم را می شویم، خب البته من از دستمال مرطوب استفاده می کنم، اما این هم مثل شستن است” به معنای واقعی کلمه از درون می میرم. خدایا! من نمی توانم توضیح بدهم که این کار چقدر برای شما ضرر دارد، و چقدر از دستمال های مرطوب آرایشی متنفرم. و از آن جایی که الان اکثر شماهایی که در حال خواندن این مطلب هستید، حالت دفاعی گرفته و دستمال های مرطوبتان را مانند یک حیوان زخمی در آغوش گرفته اید، من می خواهم این موضوع را صبورانه برایتان توضیح دهم و یک بار برای همیشه بگویم که چرا شما نباید هرگز دوباره از دستمال های مرطوب استفاده کنید.

خب، هرگز مگر برای کارهای غیرمهم مانند پاک کردن لوازم آرایشی از دست هایتان، یا درست کردن یک خط چشم که بد کشیده اید. یا اگر قول بدهید فوق العاده مراقب باشید برای صورت، فقط از آن ها خیلی کم استفاده کنید (این سلب مسئولیت من است که به نظر مهربانانه تر به نظر می رسد، اما اگر شما در آینده به من شکایت کردید که دستمال مرطوب به پوستتان گند زده است، من تکذیب خواهم کرد که چنین اجازه ای به شما داده ام). متخصص پوست، مونا گوهرا می گوید “بله، استفاده از دستمال مرطوب بهتر از هیچی است، اما آن ها اساسا مانند این هستند که با آب کثیف درحال چرخش داخل توالت، دوش بگیرید. حالا دیگر به خودتان بستگی دارد که بخواهید از آن ها استفاده کنید”.

حتما بخوانید :
ضد افتاب ; این ترفند دو دقیقه ای برای زدن کرم ضدآفتاب را یاد بگیرید

او می گوید “تعداد کمی از دستمال های مرطوب آرایشی حاوی موادی هستند که می توانند همه چربی ها، کثیفی ها و روغن های پوست شما را بشکنند، پس شما فقط دارید باکتری ها را مالش می دهید و آن ها را تحریک می کنید و باقی آرایش ها را بر روی پوست و خلل و فرج های آن می چرخانید.” گوهرا اشاره می کند اگر شما آنقدر تنبل هستید که پس از استفاده از دستمال مرطوب صورت خود را نمی شویید، بنابراین آن کثیفی و روغن ها را به بالش خود منتقل می کنید که پس از آن دوباره به پوست شما برمیگردد و این چرخه ادامه خواهد داشت تا منجر به جوش زدن، دانه های سرسیاه، سوزش و چین و چروک شود.”

گوهرا می گوید “دستمال های مرطوب آرایشی اصولا برای پوست شما خشن هستند، زیرا مقدار فشار مورد نیاز برای پاک کردن آرایش به خصوص ریمل و خط چشم، بیش از حد برای پوست شما تحریک کننده است. و در طول زمان این تحریک و مالش حتی اگر یک بار در روز هم باشد، می تواند منجر به افزایش خطوط ریز، چین و چروک و هیپرپیگمانتاسیون شود.” در واقع، استفاده از دستمال مرطوب آرایشی می تواند سن شما را بالاتر نشان دهد.

اما اگر هیچ یک از این ها شما را راضی نکرد تا دستمال مرطوب را دور بیندازید و از یک راه بهتر استفاده کنید، مانند استفاده از یک روغن پاک کننده، حداقل قول بدهید از دستمال مرطوبی استفاده کنید که دارای بیشترین قدرت پاک کنندگی باشد و قبل از پاک کردن آرایش آن ها را برای ۱۵ ثانیه کامل بر روی چشم و پوست خود قرار دهید (مثل وقتی که می خواهید لاک ناخن خود را پاک کنید). پس از آن به خاطر خدا هم که شده صورتتان را با یک پاک کننده برای پاک کردن آرایش، بشویید. اگر این کار را نکنید صبح با چشمانی مانند چشمان راکون از خواب بیدار می شوید.

حتما بخوانید :
چند نکته در مورد رژ گونه

و لطفا هرگز به من نگویید که دیشب خیلی خسته بودم و درحال خوابیدن صورتم را با دستمال مرطوب پاک کردم!

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن