حیوانات خانگیسگ

سگ ها ؛ ۱۰ تا از مناسب ترین سگ ها برای نگهداری در آپارتمان

سگ ها ؛ 10 تا از مناسب ترین سگ ها برای نگهداری در آپارتمانReviewed by فتح اللهی on Jun 21Rating: 4.0سگ ها ؛ 10 تا از مناسب ترین سگ ها برای نگهداری در آپارتمانکدام سگ ها برای آپارتمان بهتر هستند؟ اگر در آپارتمان زندگی می کنید، شاید فکر کنید که باید رویای داشتن سگ را برای همیشه فراموش کنید. اما بسیاری از سگ ها هستند که می توانند در آپارتمان ها یا فضاهای کوچک رشد کنند.

کدام سگ ها برای آپارتمان بهتر هستند؟ اگر در آپارتمان زندگی می کنید، شاید فکر کنید که باید رویای داشتن سگ را برای همیشه فراموش کنید. اما بسیاری از سگ ها هستند که می توانند در آپارتمان ها یا فضاهای کوچک رشد کنند.
اگر شما در آپارتمان زندگی می کنید و قصد دارید یک سگ را به خانه بیاورید، باید مطمئن شوید قوانین مربوط به اجاره خانه یا صاحب خانه به شما این اجازه را می دهد. داشتن سگ هزینه هایی دارد که باید مطمئن شوید توانایی پرداخت آن ها را دارید.
شما همچنین باید شیوه زندگی و محیطی که در آن زندگی می کنید را در نظر بگیرید. آیا آماده اید تا مسئولیت یک سگ را بر عهده بگیرید؟ سگ شما حداقل ۲ تا ۳ بار در روز به “قدم زدن” نیاز دارد. آیا جایی وجود دارد که سگ خود را به آنجا ببرید تا کارش را انجام دهد؟ سگ شما به ورزش هم نیاز دارد. آیا برای بازی کردن سگ شما یک پارک محلی وجود دارد؟ آیا می توانید ورزش هایی که سگ شما نیاز دارد را برایش فراهم کنید؟
هنگامی که دیدید برای گرفتن یک سگ آماده هستید، وقتش رسیده تا نژاد مناسب برای آپارتمان را تعیین کنید. عوامل متعددی باید برای این انتخاب در نظر گرفته شود:
اندازه اولین چیزی است که بیشتر مردم به آن فکر می کنند. اگر چه بسیاری معتقدند فقط سگ های کوچک به درد آپارتمان می خورند، اما واقعیت این است که سگ ها تقریبا در هر اندازه که باشند می توانند در یک فضای کوچکتر به خوبی عمل کنند. در واقع بعضی از سگ های کوچک به دلایل مختلف، مناسب زندگی در آپارتمان نیستند. با این حال ممکن است داشتن یک سگ خیلی بزرگ در آپارتمان کمی ناخوشایند به نظر برسد. شما باید در آپارتمان خود جایی برای سگ و محل خواب او درست کنید. سگ شما به فضایی نیاز خواهد داشت تا بتواند بدون برخورد به چیزی، به راحتی در اطراف خانه حرکت کند.
سطح فعالیت یکی دیگر از این عوامل است. یک سگ با انرژی بسیار بالا در یک آپارتمان کوچک بدون حیاط ناراحت خواهد بود. مگر اینکه شما بتوانید هر روز او را به جایی ببرید که بتواند فعالیت و ورزش کند. این سگ های فعال ممکن است بدون داشتن فعالیت در اثر تنها بودن، تخریب شوند. این به این معنا نیست که اگر یک سگ کم انرژی تر بگیرید، دیگر از این مسائل راحت می شوید. همه سگ ها نیاز به تمرین دارند. علاوه بر این، تمام سگ ها نیاز به آموزش دارند. و البته تمام سگ ها از بازی کردن و دیگر تعاملات با شما بسیار سود می برند.
آواز خواندن یک عامل دیگر است که برخی از مردم آن را نادیده می گیرند. سگی که واق واق می کند، چنگ می زند یا بیش از حد ناله می کند ممکن است برای همسایگان شما مشکل به وجود بیاورد. در یک مجتمع آپارتمانی که افراد زیادی در آن رفت و آمد می کنند، اغلب سگ ها به طور غریزی پارس می کنند. با این حال مهم است که سگ به صداهای معمولی عادت کند و یاد بگیرد که به آن ها واکنش نشان ندهد. این کار را می توان با آموزش و مدیریت رفتار انجام داد.
بهتر است از نگه داشتن سگ های پر سروصدا در آپارتمان خودداری کنید. نژادهایی که به سروصدا و ناله بیش از حد شناخته شده اند انتخاب خوبی برای ساکنین آپارتمان نیستند. با این حال اگر شما بتوانید زمان زیادی را به آموزش و اصلاح رفتار آن ها اختصاص دهید، شاید این کار نتیجه دهد. البته هر سگ یک موجود منحصر به فرد است و ممکن است برخی ویژگی های نژادی را نداشته باشد.
به طور کلی برای سگ های آپارتمانی، صفات زیر ایده آل هستند:
– اندازه کوچک تا متوسط
– عموما آرام
– سطح انرژی کم یا متوسط
باید بدانید که نژاد سگ به تنهایی نمی تواند تعیین کند که نگهداری یک سگ در آپارتمان خوب است یا خیر. با این حال، نژاد می تواند یک شاخص نسبتا خوب از آنچه انتظار می رود باشد. علاوه بر این، سگ های چند رگه اگر کیفیت مناسبی داشته باشند، می توانند در آپارتمان ها کاملا خوب عمل کنند.
برخی از نژاد ها دارای یک سری صفات کلی هستند که آن ها را برای زندگی در آپارتمان مناسب می سازد. لیست زیر قطعا کامل نیست. سگ های بسیار زیادی وجود دارند که می توانند به خوبی در آپارتمان رشد کند. با این حال، این ها نژادهای محبوبی هستند که به خصوص برای زندگی در آپارتمان مناسبند.

حتما بخوانید :
عوامل تهدید کننده سلامتی در بچه گربه ها

۱- باست هوند

باست متوسط تا بزرگ معمولا یک سگ خوش تیپ و دارای صدای گرفته است. اگرچه بیشتر سگ ها به زوزه کشیدن و چنگ زدن معروف هستند اما باست ها معمولا نسبت به دیگر سگ ها کمتر این کار را انجام می دهند (و معمولا فقط در پاسخ به سگ دیگر زوزه می کشند یا یک صدا مانند صدای آژیر در می آورند.)
باست نسبتا پر انرژی است اما تمایل او به فعالیت با بالا رفتن سن، کمتر می شود. اکثر آن ها از یک پیاده روی روزانه لذت می برند اما نیازی به ورزش زیاد ندارند. باست شما احتمالا ترجیح می دهد با شما داخل آپارتمان بماند به خصوص زمانی که بالغ می شود.

۲- بیچون فرایز

این سگ کوچولو و دوستانه در میان علاقه مندان به سگ های کوچک، محبوب است. بیچون یک سگ وفادار و شاد با سطح انرژی متوسط است. اگرچه بسیاری از سگ های کوچک به پارس کردن معروف هستند اما بیچون تمایل دارد سروصدای کمتری از حود نشان دهد.
شما عاشق این خواهید شد که چطور بیچون شما هنگام آمدن به خانه با شادی از شما استقبال می کند. جلسات بازی و پیاده روی روزانه باید برای انجام نیازهای ورزشی بیچون، به اندازه کافی وجود داشته باشد.
۳- بولداگ

ممکن است از دیدن بولداگ در این لیست شگفت زده شده باشید، اما این نژاد درواقع برای زندگی در آپارتمان ایده آل است. بولداگ یک سگ آرام با سطح انرژی متوسط است. ورزش منظم برای او ضروری و مفید است، این این نژاد برای ورزش تحمل کمی دارد. معمولا پیاده روی روزانه یا دو و برخی از بازی ها برای او کافی است.
بولداگ شما یک همراه وفادار و شجاع است که احتمالا می خواهد در رختخواب شما بخوابد. فقط مطمئن شوید با خروپف او مشکلی ندارید. این برای همسایه های شما مشکلی به وجود نمی آورد اما شاید باعث بدخوابی شما شود!

حتما بخوانید :
بو کردن گربه ها ؛ چرا گربه ها همه چیز را بو می کنند

۴- کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل

این نژاد مهربان و شایان ستایش یک سگ عالی برای زندگی آپارتمانی است. کاوالیر خوشحال و جذاب و در عین حال آرام و ملایم است. این نژاد کوچک و متوسط به طور کلی آرام اما شاد است. کاوالیر نسبتا پرانرژِی است و از پیاده روی و بازی های روزانه لذت می برد و نیازی به همکاری بیش از حد شما نیست.
یکی از محبوب ترین ویژگی های کاوالیر این است که آن ها همیشه مانند توله سگ به نظر می رسند. شما و کاوالیر یک پیوند نزدیک با هم برقرار خواهید کرد و از وجود او در خانه لذت خواهید برد.

۵- شی هواهوا

شی هواهوا یکی از محبوب ترین نژادهای سگ های کوچک در جهان است. این نژاد کوچک یک شخصیت کامل دارد. این سگ دارای سطح انرژی متوسط تا بالاست اما اندازه کوچک آن به این معنی است که یک آپارتمان کوچک باز هم برای او فضای بزرگی است. پیاده روی و بازی های روزانه برای حفظ شادابی و سلامت شی هواهوا لازم است.
باید بدانید بعضی از سگ های شی هواهوا در صورت برخورد با مزاحمان بالقوه ممکن است کمی پارس کنند. آموزش این سگ می تواند در این رفتار آن ها موثر باشد. با این حال هنگامی که شما با شی هواهوای خود پیوند برقرار کنید، یک دوست وفادار برای زندگی خواهید داشت.

۶- چاینیز کرستد

چاینیز کرستد یک سگ زیباست (به خصوص از درون). این نژاد هوشیار و مهربان است و از گذراندن وقت با خانواده اش لذت می برد. حالت آرام و سطح انرژی متوسط او، این نوع سگ را برای زندگی در آپارتمان مناسب می سازد.
هنگامی که با چاینیز کرستد خود در اطراف قدم بزنید، از جلب توجه کردن این سگ برای دیگران لذت خواهید برد. همچنین سگ شما نیز از اینهمه توجه خوشحال خواهد شد!

حتما بخوانید :
مطالعه جدید نشان می دهد بوی شما، بوی مورد علاقه سگتان است

۷- گری هوند

وجود او در این لیست ممکن است شما را سورپرایز کند. گری هوندها به عنوان سگ های بزرگ مسابقه ای شناخته شده اند. با این حال گری هوندها قلباً سگ های تنبلی هستند. اگرچه این سگ از یک دوی خوب لذت می برد، اما نیاز به پیاده روی زیادی ندارد.
اگر شما یک گری هوند را از زندگی مسابقه ای به خانه آورده اید، مطمئنا یک دوره سازگاری برای او وجود خواهد داشت. سگ های مسابقه ای برای زندگی در خانه استفاده نمی شوند. بعضی از آن ها ممکن است از پله ها بترسند و حتی مستعد این هستند که از پنجره بیرون بروند. در هر صورت هنگامی که گری هوند شما را بشناسد و به شما اعتماد کند، شما یک همدم واقعی خواهید داشت.

۸- مالتیز

مالتیر مانند بیچون یکی دیگر از نژادهای کوچک است که بسیار مناسب آپارتمان است. مالتیز بازیگوش و در عین حال ملایم است. سطح انرژی متوسط او نیازمند ورزش روزانه است. علاوه بر این، این نژاد در مقایسه با دیگر نژاد های کوچک، صدای کمتری دارد.
شما از لطف و وفاداری این سگ کوچک و شیرین لذت خواهید برد.

۹- پودل

جای تعجب نیست که پودل های مینیاتوری و بازیگوش مناسب آپارتمان هستند. اما آیا می دانستید که پودل های بزرگتر نیز یک سگ آپارتمانی محسوب می شوند؟ کاری نیست که پودل نتواند انجام دهد. این سگ ها بسیار هوشمند، وفادار و نجیب هستند. آن ها به طور معمول سطح انرژی متوسطی دارند اما برخی از آن ها ممکن است فعال تر باشند.
خوشبختانه پودل ها منظم، با احتیاط و مطیع هستند. شما ممکن است فقط نیاز به کمی تمرین اضافی داشته باشید تا پودل خود را خوشحال کنید. شما خواهید دید که پودل سازگار و پایدار است. او روال خود را یاد می گیرد و از شما پیروی می کند.

۱۰- شیتزو

شاید شیتزو از بین تمام سگ های آپارتمانی برنده باشد. زیرا این یکی از محبوب ترین نژادهای سگ های کوچک در جهان است. با این حال، شیتزو به دلیل رفتاری که دارد هم ایده آل است. این یک سگ کوچولو و خوش تیب و مهربان است که فقط به یک ورزش روزانه و آموزش کلی نیاز دارد.
ممکن است شما و شیتزو جدایی ناپذیر شوید. وقتی می خواهید جایی بروید او بهترین دوست شماست. وقتی که نتوانید او را با خود ببرید، او احتمالا به آرامی در خانه می ماند و منتظر بازگشت شماست. او از آمدن شما خوشحال خواهد شد و در بغل شما وول خواهد خورد.

 

مجموع رای

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن