حیوانات خانگیگربه

اگر سگ یا گربه شما تشنج داشته باشد چه اتفاقی می افتد

اگر سگ یا گربه شما تشنج داشته باشد چه اتفاقی می افتدReviewed by اعطاسی on Oct 4Rating: 4.0اگر سگ یا گربه شما تشنج داشته باشد چه اتفاقی می افتدتماشای تشنج سگ یا گربه شما می تواند یک تجربه ترسناک باشد. با این حال، با کمی دانش، می توانید موقعیت را برای حیوان خانگی خود امن تر کنید.

تماشای تشنج سگ یا گربه شما می تواند یک تجربه ترسناک باشد. با این حال، با کمی دانش، می توانید موقعیت را برای حیوان خانگی خود امن تر کنید.

تشنج معمولی ​​در سگ یا گربه

در اغلب موارد تشنج تنها ۳ تا ۵ دقیقه یا حتی کمتر طول می کشد. در طول این دوره، شما می توانید چندین کار را برای کمک به حیوان خانگی خود انجام دهید.

  1. اول از همه، وحشت نکنید. سگ یا گربه شما، احساسات شما را متوجه می شود و در نتیجه ممکن است بیشتر بترسد. علاوه بر این، باید آرام باشید تا بتوانید به سگ یا گربه خود کمک کنید تا این مشکل برطرف شود.

  1. سگ یا گربه خود را از هر جسم یا جایی که باعث آسیب او شده است، دور کنید. اطمینان حاصل کنید که هیچ لبه تیزی در نزدیکی او وجود ندارد که باعث آسیب دیدن او شود. او را از پله ها دور کنید زیرا ممکن است سقوط کند.
  2. به یاد داشته باشید که سگ یا گربه شما در هنگام تشنج، کنترل حرکات عضلانی خود را ندارد. بسیاری از حیوانات خانگی هنگام تشنج, ادرار و یا مدفوع می کنند.
  3. دست ها و سایر قسمت های بدنتان را از دهان او دور نگه دارید تا مجروح نشوید. سعی نکنید که زبان حیوان خانگی خود را نگه دارید. او در معرض تشنج است و احتمالا زبانش را نخواهد بلعید.
  4. خوب است که با سگ یا گربه خود با یک صدای آرام و آرامش بخش صحبت کنید و او را در حالی که تشنج دارد، آرام کنید.
حتما بخوانید :
چرا گربه ام من را لیس می زند؟

پس از تشنج

در حالی که هر حیوان خانگی که نخستین تشنج خود را تجربه کرده است باید توسط یک دامپزشک معاینه شود و مورد بررسی قرار گیرد، اما در بسیاری از موارد لازم نیست که سگ یا گربه خود را به اورژانس ببرید.

اگر سگ یا گربه شما به طور معمول قبل از تشنج عمل کرد، تشنج در ۳ تا ۵ دقیقه متوقف شد و پس از آن به حالت عادی خود بازگشت، می توانید یک قرار ملاقات با دامپزشک تعیین کنید تا حیوان خانگی شما مورد بررسی قرار گیرد.

با این حال، برخی از شرایط وجود دارد که تشنج در یک سگ یا گربه، اورژانسی می شود.

چه زمانی تشنج سگ یا گربه، اورژانسی می شود

وضعیت Epilepticus، توصیف تشنج است که مدت زمان طولانی، معمولا ۳۰ دقیقه یا بیشتر طول می کشد. اگر سگ یا گربه شما بیش از ۵ تا ۱۰ دقیقه تشنج داشته باشد و متوقف نشود، این وضعیت اورژانسی است.

در این شرایط، مغز حیوان خانگی شما می تواند به طور دائمی آسیب دیده و زندگی او در معرض خطر باشد. مراقبت های اورژانسی دامپزشکی باید بلافاصله پیگیری شود.

اگر حیوان خانگی شما در گذشته تشنج داشته و دامپزشک یک شیاف دیازپام را برایش تجویز کرده است، در این زمان باید با توجه به دستورالعمل دامپزشک، از آن استفاده کنید.

تشنج خوشه ای در سگ و گربه

یک وضعیت مشابه و خطرناک زمانی رخ می دهد که سگ یا گربه دارای تشنج خوشه ای باشد. تشنج های خوشه ای، همانطور که از نامش بر می آید، یک دسته از تشنج ها هستند که پشت سر هم رخ می دهند.

حتما بخوانید :
ترس های سگ ها ؛ ترس ها و فوبیاهای رایج در سگ ها

مانند وضعیت Epilepticus ، تشنج خوشه ای می تواند تهدید کننده زندگی باشد و برای هر سگ یا گربه که در ۲۴ ساعت، بیش از دو یا سه تشنج داشته باشد، باید مراقبت های دامپزشکی اضطراری انجام شود.

لطفا توجه داشته باشید: این مطلب فقط برای مقاصد اطلاعاتی ارائه شده است. اگر حیوان خانگی شما هر گونه نشانه ای از بیماری را نشان می دهد، سریعا با دامپزشک تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن