حیوانات خانگیسگ

شایع ترین عوامل پرخاشگری در سگ ها

خرید کاندوم فروشگاه اینترنتی کاندومیلو
شایع ترین عوامل پرخاشگری در سگ هاReviewed by فتح الهی on Jun 14Rating: 4.0شایع ترین عوامل پرخاشگری در سگ هاممکن است دیدده باشید که یک سگ با غرش کردن یا نشان دادن دندان ها، از خودش پرخاشگری نشان می دهد. اگر سگ شما این پرخاشگری ها را نشان می دهد

ممکن است دیدده باشید که یک سگ با غرش کردن یا نشان دادن دندان ها، از خودش پرخاشگری نشان می دهد. اگر سگ شما این پرخاشگری ها را نشان می دهد، مدیریت آن می تواند واقعا خسته کننده باشد. چرا برخی از سگ ها تهاجمی می شوند؟ چه چیزی باعث می شود یک سگ اینگونه رفتار کند و در رابطه با آن چه کاری می شود انجام داد؟
یکی از مهم ترین مراحل در برخورد با تهاجم سگ این است که علت آن را پیدا کنید. دانستن این که چرا سگ شما رفتار پرخاشگرانه دارد می تواند کمک کند تا بهترین طرح را برای متوقف کردن رفتار وحشتناک او مشخص کنید.
در ادامه برخی از علل پرخاشگری در سگ ها را بیان می کنیم:
بیماری
چندین بیماری وجود دارد که باعث تهاجمی شدن سگ ها می شود. اگر سگی که تابحال هیچ نشانه ای از تهاجم، نداشته است یکدفعه تبدیل به یک سگ غران و گاز گیرنده بشود احتمال دارد که دچار یک بیماری شده باشد. درد یک علت شایع پرخاشگری در سگ است. تومورهای مغزی، بیماری تیروئید، و هاری فقط چند تا از بیماری هایی هستند که می تواند باعث شروع پرخاشگری در سگ شود. در این رابطه با دامپزشک خود مشورت کنید تا بفهمید علت پرخاشگری سگ شما بیماری است یا خیر.
ترس
ترس عامل دیگری است که ممکن است سگ به خاطر آن حالت تهاجمی پیدا کند. معمولا سگ ها تنها زمانی که احساس خطر کنند و نیاز به دفاع از خود داشته باشند، رفتار پرخاشگرانه پیدا می کنند. این می تواند هنگامی رخ دهد که سگ در یک گوشه گیر می کند و هیچ راه فراری ندارد یا وقتی دستتان را بالای سر او می برید فکر می کند می خواهید او را بزنید نه اینکه نوازشش کنید. سگی که ترسیده باشد معمولا زمانی گاز می گیرد که احساس کند قرار است اتفاقی برایش بیفتد و او قادر به فرار کردن نیست و باید از خودش دفاع کند.
پرخاشگری ناشی از مالکیت
پرخاشگری ناشی از مالکیت زمانی رخ می دهد که یک سگ صاحب خوراکی، یک تخت، یک اسباب بازی، حیاط یا برخی اشیاء دیگر می شود. یک سگ وقتی که کسی نزدیک کاسه غذای او شود یا وقتی مشغول جویدن اسباب بازی مورد علاقه اش است به او نزدیک شود، دچار پرخاشگری می شود. او ممکن است یک غریبه را که به خانه شما آمده باشد گاز بگیرد.
درجه پرخاشگری می تواند از سگی به سگ دیگر و بین اشیاء، متفاوت باشد. به عنوان مثال ممکن است اگر در حال جویدن یک اسباب بازی لاستیکی باشد اهمیتی ندهد که شما کنارش نشسته اید، اما اگر در حال جویدن گوش خوک باشد و شما کنارش باشید ممکن است از خود رفتار تهاجمی نشان دهد.
ایجاد سلطه
سگ ها گاهی اوقات برای ایجاد سلطه از خود پرخاشگری نشان می دهند. این رفتار آن ها درمقابل سگ های دیگر بسیار رایج است، اما می تواند در مقابل انسان ها هم رخ دهد. سگ هایی که این نوع پرخاشگری را از خود نشان می دهند، احساس می کنند که مسئولیت دارند. و زمانی که احساس تسلط آن ها به چالش کشیده می شود، غرش کرده یا گاز می گیرند. هنگامی که سگ شما در تلاش برای ایجاد سلطه باشد و شما سعی می کنید او را از روی مبل بلند کنید یا او را مهار کنید ممکن است به شما ضربه بزند، غرش کند یا شما را گاز بگیرد. در هر حال مراقب باشید درباره پرخاشگری سگ خود دچار اشتباه نشوید. قبل از اینکه فرض کنید سگ شما دچار پرخاشگری سلطه گرانه است، مطمئن شوید که پرخاشگری او به دلیل بیماری یا ترس نیست. در غیر این صورت، اقدامات اصلاحی در واقع می تواند پرخاشگری او را بدتر هم بکند.
نا امیدی
پرخاشگری که به دلیل نا امیدی به وجود می آید اغلب به عنوان پرخاشگری بازجویانه یا ناامیدی حصاری بیان می شود. این زمانی اتفاق می افتد که یک سگ برای رسیدن به چیزی ناامید است و او نا امیدی را از راه های دیگری نشان می دهد.
یک نمونه از آن، سگی است که در حیاط بسته شده است و در تلاش برای رسیدن به سگی است که در آن سمت خیابان زندگی می کند. هرچه ناامیدی سگ بیشتر شود معمولا بیشتر واق واق کرده و خرناس می کشد. وقتی که صاحبش می آید تا او را ببرد، سگ سرخوردگی خود را نشان داده و صاحبش را گاز می گیرد. این نوع رفتار بیشتر در سگ هایی دیده می شود که برای مدت زیادی در پشت یک حصار زنجیره ای بسته می شوند.

حتما بخوانید :
راهنمای خرید سگ ؛ بهترین نژادهای سگ برای افراد پرمشغله (یا تنبل)
مجموع رای

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

برچسب ها

نوشته های مشابه

‫۲ نظرها

  1. سلام من دوتا سگ دارم یکیشون امشب بعداز خوردن غذا وقتی بهش نزدیک شدیم یهو حالت تهاجمی برداشت و با واق واق کردن و غرش کشیدم بهمون حمله ور شد این رفتا تا بعد اینکه بردیمش تو لونش ادامه داشت میخاستم بدونم علتش نزدیک شدن ب ظرف غذاس یا علت دیگه ای داره؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید