شروع زندگیقبل از ازدواج

شریک زندگی ؛ ۷ چیزی که شریک زندگی شما هرگز نباید از شما بخواهد

شریک زندگی ؛ 7 چیزی که شریک زندگی شما هرگز نباید از شما بخواهدReviewed by فتح اللهی on Jun 21Rating: 4.0شریک زندگی؛7 چیزی که شریک زندگی شما هرگز نباید از شما بخواهددر چند ماه اول رابطه، چشم بستن بر روی مسائل نگران کننده بسیار آسان است... رفتارها یا درخواست های ناخوشایند مشکوک ... به هرحال این شخص شما را خوشحال می کند،

در چند ماه اول رابطه، چشم بستن بر روی مسائل نگران کننده بسیار آسان است… رفتارها یا درخواست های ناخوشایند مشکوک … به هرحال این شخص شما را خوشحال می کند، شما را دوست دارد و به شما می گوید زیبا هستید. زن ها چه چیزی بیشتر از این می خواهند؟ یاممکن است شما ازدواج کرده باشید یا در یک رابطه بلند مدت باشید و با وجود تمام مواردی که دوست دارید، هنوز چند مورد ناراحت کننده برایتان وجود دارد.
اگر شریک زندگی شما از شما می خواهد هر یک از این کارها که در ادامه بیان می کنیم، را انجام دهید ممکن است متوجه شوید که در دراز مدت، تنها بودن یا بودن با یک شخص دیگر برای شما بهتر است.

۱- تغییر دادن ظاهر خود

این طبیعی است که بخواهید برای طرف مقابل جذاب باشید، اما وقتی او تصمیم بگیرد که استایل اندام شما باید تغییر کند یا شکل فلان بازیگر معروف شوید، این درست نیست. او هرگز نباید شما را تشویق به جراحی های زیبایی کند. یک متخصص زنان در سیاتل که ترجیح داده است ناشناس باقی بماند، بیمارانی را دیده است که شرکای زندگیشان آن ها را تحت فشار قرار داده اند تا عمل های زیبایی مانند جوانسازی واژن انجام دهند. او می گوید: “من هیچ یک از این عمل ها را انجام نمی دهم و همیشه سعی می کنم اگر این کار صرفا به دلیل زیبایی باشد، آن ها را از این کار منصرف کنم.” اگر شما خودتان دوست داشته باشید عمل پروتز سینه انجام دهید این مشکلی ندارد، اما کسی که شما را دوست دارد، نباید برای انجام پروتز سینه یا عمل های زیبایی به شما اصرار کند.

حتما بخوانید :
وقتی احساس می کنید شریک زندگیتان شما را نادیده می گیرد باید این 7 سوال را از خود بپرسید

۲- خواسته های ناراحت کننده در رابطه جنسی

زمانی که شما بالغ شدید می دانید که چه چیزهایی شما برای شما لذت بخش است و چه چیزهایی نیست. مثلا اگر همسر شما در هنگام رابطه موهای شما را می کشد و این برای شما دردناک است، و او باز هم به این کار اصرار دارد این تجاوز به قلمرو شما محسوب می شود. و نشان می دهد او فردی خودخواه است که ارزش خود را بالاتر از شما می داند.
بیانکا لاوارینو، مربی جنسی و یکی از بنیانگذاران شبکه بهداشت جنسی زنان می گوید: “اگر شریک جنسی شما می خواهد به نفع او از لذت بردن خود دست بکشید، یک چراغ قرمز است.” من این را در میان بسیاری از زنان مشاهده می کنم که تجارب و لذت های آن ها محدود به لذت مطلوب شریک جنسی آن هاست.

۳- قطع رابطه با دوستان یا خانواده خود

شریکی که همیشه در تلاش است رابطه شما با دوستانتان یا خانواده تان را قطع کند و از آن ها فاصله بگیرید ممکن است باعث سقوط شما شود. چنین افرادی از هر فرصت و راهی استفاده می کنند تا مثلا شما را از کمک برای برنامه ریزی عروسی خواهر خود یا یک شب بیرون رفتن با همکاران خود بازدارند. این نشان می دهد که او ممکن است یک فرد کنترل کننده باشد. کتیا هرینگتون، روانشناس بالینی می گوید “حسادت جذاب نیست، یک هشدار است.”

۳- حریم خصوصی نداشته باشید

هرینگتون می گوید تداخل در حریم خصوصی شما نه تنها آزاردهنده، بلکه یک نوع کنترل است و این کنترل می تواند به سرعت زیاد شود. او بیمارانی داشته است که شرکای زندگی آن ها، حساب بانکیشان را قفل کرده اند، ایمل هایشان را هک کرده اند و در نهایت از آن ها سوء استفاده کرده اند. او هشدار می دهد “اشتباه فکر نکن که چون او خیلی دوستم دارد این کارها را انجام می دهد.”

حتما بخوانید :
عروس خانم های خاص پسند ؛ دکور عروسی کاکتوسی، جدید ترین مد امسال است سال 96 - 2017

۴- می گوید “با آن کنار بیا”

ممکن است شما به خاطر یک گفتگوی بد با همکار خود ناراحت باشید یا یک خاطره بد از گذشته شما را اذیت کند، در هر صورت یک شریک زندگی خوب کسی است که وقتی به او نیاز دارید، حامی و آرامش بخش شما باشد. لاورینو می گوید: “این یک چراغ قرمز است اگر شریک زندگی شما از شما بخواهد با یک اتفاق وحشتناک که در زندگیتان افتاده است کنار بیایید و آن را فراموش کنید. خوب شدن زمان می خواهد، و فردی که می خواهد شما در مقابل آن مشکل قوی و توانمند باشید باید شما را حمایت کرده و فضای مناسب را برای شما ایجاد کند.”

۶- شکستن مرزهای تعیین شده

لاوارینو می گوید شریک زندگی شما نباید هرگز شما را را برای شکستن مرزهایی که به شدت به آن ها وابسته هستید، تحت فشار قرار دهد. چه او بخواهد شما را مجبور کند تا یک چیز گران قیمت بخرید که واقعا نمی توانید هزینه آن را بپردازید، یا با اینکه ترس از ارتفاع دارید باز هم از شما بخواهد اسکای دایوینگ (سقوط آزاد) انجام دهید. “اگر برای شما روشن است که نمی خواهید یک مسئله خاص را تجربه کنید، نادیده گرفتن جواب “نه” یا مرزهای شما به معنای حرکت به سوی اجبار و تهدید شماست.”

۷- احساس بد راجع به خود

هرینگتون می گوید: “یک رابطه خوب باید باعث ایجاد اعتماد به نفس، دوست داشتن و حمایت از شما شود”. این بخشی از توصیف وظیفه دیگران نسبت به شماست. “اگر شریک زندگی شما باعث می شود احساس نا امنی یا کم بودن داشته باشید، از این رابطه بیرون بیایید! این شخص ممکن است زمینه را برای یک رابطه سوء استفاده گر فراهم کند، یا ممکن است او فقط یک فرد احمق باشد! اما در هر صورت شما در زندگی خود نیاز به چنین کسی ندارید”.

حتما بخوانید :
مراسم عروسی ؛ چرا قبل عروسی رژیم نگرفتم ؟

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن