شروع زندگیقبل از ازدواج

شریک زندگی ; چیزهایی که باید و نباید درباره شریک زندگی خود بدانید

ارز دیجیتال
ارز دیجیتال
شریک زندگی ; چیزهایی که باید و نباید درباره شریک زندگی خود بدانیدReviewed by فتح الهی on Jul 18Rating: 4.5شریک زندگی ; چیزهایی که باید و نباید درباره شریک زندگی خود بدانیدهنگامی که ما با کسی ارتباط برقرار میکنیم، فکر می کنیم که باید همه چیز را درباره آنها بدانیم. کاملا طبیعی است که وقتی ارتباطاتان محکم می شود

هنگامی که ما با کسی ارتباط برقرار میکنیم، فکر می کنیم که باید همه چیز را درباره آنها بدانیم. کاملا طبیعی است که وقتی ارتباطاتان محکم می شود بخواهید اطلاعات شخصی خود را با دیگر افرادی که برایتان مهم هستند به اشتراک بگذارید، اما آیا واقعا نیاز به دانستن تک تک جزئیات دارید؟

همانطور که من قبلا در مشاوره به مشتریانم توضیح دادم (و از روابط خودم یاد گرفته ام)، چیزهایی وجود دارد که واقعا می توانند بدون آنکه تاثیر منفی بر روی رابطه شما داشته باشند، ناگفته باقی بمانند. برای کمک به روشن کردن تفاوت آن، در اینجا چیزهایی که باید و چیزهایی که احتمالا نباید در مورد فرد مهم زندگی خود بدانید، را عنوان می کنیم.

احساس واقعی آن ها درباره شما چیست

هیچ کس نمی خواهد بازی حدس زدن را در رابطه خود انجام دهد. در روزهای اول، مهم است که به شریک زندگی تان فضا بدهید تا ببینید در مورد یکدیگر چه حسی دارید. هنگامی که شما تبدیل به یک زن و شوهر می شوید، گفتگو درباره این مسئله که شما دقیقا چه حسی دارید، کاملا قابل قبول است.

البته، شما نباید همیشه آنها را با این کار آزار دهید، اما منصفانه است که از آن ها بپرسید چه چیزی را در شما دوست دارند. اگر به اندازه کافی شجاع و آماده شنیدن پاسخ هستید، همچنین می توانید بپرسید که آیا چیزی هست که آن ها دوست ندارند. بسیاری از زوج ها این نوع صداقت را خوب می بینند، حتی اگر گاهی اوقات شنیدن آن سخت باشد، زیرا به آنها اجازه می دهد تا بر روی آن مسائل کار کنند و اعتبار خود را تقویت کنند.

نکته: اگر احساس می کنید که همیشه نیاز دارید شریک زندگیتان از شما تعریف کند تا اعتماد به نفس بگیرید، احتمالا احساس ناامنی می کنید. اگر چنین است، دلایلی که این احساس را به وجود آورده، کشف کنید.

ارز دیجیتال

وقتی جدا از هم هستید، آنها چه می کنند؟

اگر شما زن و شوهر هستید، منطقی است که فرض کنیم در مورد روز خود و فعالیت ها و رویدادهای مهم، یکدیگر را مطلع خواهید کرد. برای مثال، اگر شما دیر می کنید، باید به او خبر دهید و وضعیت را توضیح دهید. این یک حسن نیت ساده است.

با این وجود، لازم نیست در مورد هر حرکتی که همسر شما انجام می دهد یا هر صحبتی که با کسی می کند، گزارش دریافت کنید. تا زمانی که شما در یک رابطه متعهد و با احترام هستید، اگر مثلا او ۱۰ دقیقه دیرتر جواب پیامتان را داد، نباید احساس نگرانی و خطر کنید.

نکته: در صورتی که احساس می کنید نیاز است شریک زندگی خود را زیر نظر داشته باشید، ممکن است در مورد رابطه خود در برخی سطوح احساس عدم اطمینان داشته باشید. به جای تلاش برای زیر نظر گرفتن مخفیانه آن ها، به هر گونه مسائل مربوط به اعتماد که باعث ناراحتی شما می شوند، رسیدگی کنید.

چشم انداز آنها از آینده

اگر امیدوارید با فردی یک زندگی تشکیل دهید، بسیار مهم است که مطمئن شوید که هر دو یک قصد دارید. شما باید در مورد مسائلی مثل پیش بینی خود از آینده و جزئیات مربوط به جایی که می خواهید زندگی کنید و اینکه قصد دارید دوران بازنشستگی خود را چطور بگذرانید، صحبت کنید.

حتما بخوانید :
سن ازدواج ؛ مردم سراسر دنیا در چه سنی ازدواج می کنند؟

اگر همه چیز کاملا آنطور نیست که می خواهید ، نگران نباشید! کمی تنوع نه تنها قابل قبول است، بلکه اگر شما مایل به مصالحه باشید، زندگی هر دوی شما را بهتر هم می کند. درباره چیزهایی که عهد شما را به هم می زند صحبت کنید و سپس نسبت به لیست آرزوهاي طرف مقابلتان با دیدی باز بنگرید. آن را تبدیل به یک ماجراجویی کنید!

نکته: هرگز فرض نکنید که کسی میخواهد فرزند داشته باشد. پدر و مادر شدن یک انتخاب شخصی است. اگر شریک زندگی شما می گوید بچه نمی خواهد، آن را قبول کنید و به آن ها احترام بگذارید. برای تغییر فکر آن ها نقشه نکشید. این احتمالا جواب نخواهد داد و منجر به عصبانیت او خواهد شد.

احساس واقعی آنها درباره مادر شما چیست
همانطور که گفته شد، “شما نمی توانید خانواده خود را انتخاب کنید” – و این شامل والدین شریک زندگی شما می شود. گاهی اوقات، ما خوش شانس هستیم و همه فقط یک کلیک می کنند و جهان به یک مکان شگفت انگیز تبدیل می شود. اما بارهای دیگر، ما خیلی خوش شانس نیستیم – و این نیز مشکلی ندارد.

ممکن است شریک زندگیتان مادر شما را دوست نداشته باشد اما ممکن است راهی برای احترام و صمیمیت نسبت به او پیدا کرده باشد. او ممکن است حتی قادر باشد از تفاوت های مادرتان (یا هرکدام از اعضای خانواده شما) برای اینکه باعث شدند شما فردی شوید که امروز هستید، قدردانی کند.

نکته: در این مورد خیلی عمیق حفاری نکنید. همه ما روابط پیچیده ای با والدین خودمان داریم، و احتمالا، شما می دانید که چگونه خویشاوندانتان می توانند دیگران را اذیت کنند.

روابط قابل توجه

شما نباید احساس کنید که کسی باید فهرستی دقیق از هر فردی که در گذشته با او بوده است را برایتان تهیه کند. با این حال، صحبت کردن در مورد برخی از روابط قابل توجه در گذشته، در کمال صداقت، ارزشمند است. چون آنها می توانند روی وضعیت فعلی شما تاثیر بگذارند.

یکی از دلایل آن این است که شما نیاز دارید بدانید که فرد مهم زندگیتان با شرکای سابق خود چطور رفتار می کرده. آیا آنها در شکست ها نقش داشتند؟ آیا آنها دیگر حسی ندارند یا هنوز شخص دیگری را دوست دارند؟ این ناراحت کننده است اما برای آینده شما مهم است.

نکته: اگر شریک زندگی شما به طور منظم از یک فرد یا موقعیت خاص صحبت می کند، ممکن است یک چراغ قرمز باشد. آنها حتی ممکن است با این که همیشه درحال حرف زدن راجع به گذشته هستند، اما این کار را به صورت ناخودآگاه انجام دهند. آنها را تشویق کنید تا توضیح دهند که چرا این موضوع در ذهن آنها انقدر تکرار می شود و به آنها فرصت بدهید که واقعا درباره آن فکر کنند.

شریک جنسی مورد علاقه شما
من زمانی که در جلسات مشاوره، می شونم یک شریک فعلی میخواهد بداند مورد علاقه ترین شریک جنسی طرف مقابلش در گذشته چه کسی بوده، واقعا اعصابم خرد می شود. این یک سوال اشتباه است است و پاسخ آن معمولا منجر به سوالات بیشتر (و حسادت بسیار) می شود.

سپس چرخه تباهی شروع می شود. هرچه شما جزئیات بیشتری بدانید، تصاویر بیشتری در ذهن شما شکل می گیرد و خودتان را بیشتر شکنجه خواهید کرد. این چیزی نیست که بتوان آن را عوض کرد پس چرا از همان ابتدا انرژی خود را صرفش کنید؟

حتما بخوانید :
قبل از عروسی ؛ 4 راه شگفت انگیز برای کاهش استرس قبل از عروسی

نکته: به جای گذشته بر اینجا و اکنون تمرکز کنید. دلیلی وجود دارد که شما در امروز هستید و شرکای سابقتان در گذشته. به جای زنده کردن گذشته، به رابطه امروزتان اعتماد کنید.

چقدر درآمد دارند

با این که پول همه چیز نیست، اما می تواند مشکلات زیادی در یک رابطه ایجاد کند. اینکه هر کدام از شما چگونه امور مالی خود را مدیریت می کنید بسیار مهم است، به ویژه اگر شما می خواهید زیر یک سقف زندگی کنید.

قبل از اینکه ازدواج کنید، این گفتگوها را داشته باشید. از این فرصت برای افشای هر گونه بدهی، ورشکستگی، حساب های پس انداز یا تعهدات خود استفاده کنید. هیچ کس دوست ندارد درباره بودجه صحبت کند، اما این موضوعی نیست که بتواند نادیده گرفته شود. با گذشت زمان، این مذاکرات آسان تر خواهد شد.

نکته: این را سرسری نگیرید. اگر به مشكلات مالی شخص دیگری پیوستید، پس از پایان رابطه ممکن است شما مسئول بازپرداخت بدهی ها شوید. درباره آن فکر کنید.

هر اشتباهی که تابحال انجام داده اند

آیا تابحال همسرتان دستگیر شده است؟ به دلیل فعالیت مشکوک از کار اخراج شده؟ مشکل قمار کردن دارد؟ حتی اگر یک توضیح خوب وجود داشته باشد، اینها انواع مختلفی از چیزهایی هستند که شما باید در مورد شریک زندگی خود بدانید.

از طرف دیگر، برای اینکه ثابت شود رابطه شما امن و شفاف است، شما نیازی به یک لیست خالی از سوء رفتارهای طرف مقابل خود ندارید. همه ما اشتباهاتی را مرتکب می شویم و آخرین چیزی که هر کس نیاز دارد این است که کسی مدام این اشتباهات را به او یادآوری کند.

نکته: اگر آنها با افشای بدترین رازهای خود نشان دادند به شما اعتماد دارند، هرگز این اشتباهات را به رویشان نیاورید. مطرح کردن آن ممکن است در طول یک مجادله، وسوسه انگیز باشد، اما به اعتماد شریک زندگی خود خیانت نکنید.

مشکلات سلامتی

هنگامی که ما وارد رابطه با کسی می شویم، به ندرت به این فکر می کنیم که اگر شریک ما ناگهان بیمار و یا ناتوان شود، چه اتفاقی می افتد. در حالی که این اتفاق غیر منتظره می تواند رخ دهد، حیاتی است که هر یک از شما در مورد هر گونه مشکلات سلامتی که در معرض ابتلا به آن هستید، صادق باشید.

این شامل مسائل مربوط به بهداشت و سلامت روان و همچنین بیماری های منتقله از راه جنسی می شود. شما ممکن است ار افشای مسئله ای خجالت بکشید، اما اگر به هر نوع عفونتی مبتلا شده اید، شریک زندگی سزاوار است قبل از اینکه با هم رابطه داشته باشید این موضوع را بداند.

نکته: چگونگی برخورد با این بحث ها واقعا می تواند بر سطح اعتماد شما در رابطه شما تأثیر بگذارد. تا جایی که می توانید صادق باشید، حتی اگر فقط در مورد کمی درد ناخوشایند باشد که هیچوقت برای آن به دکتر مراجعه نکرده اید.

سابقه خانوادگی

در حالی که شما قطعا نمی خواهید وارد برخی مشکلات خانوادگی شوید، اما حق دارید که درباره خانواده شریک زندگیتان بدانید ،اگر این کار را انجام ندهید نمی توانید از وارد شدن به یک میدان مین جلوگیری کنید.

درست همانطور که شما به تمام جزئیات ناخوشایند درمورد آنچه شریک زندگی شما درباره خانواده تان فکر می کند، نیاز ندارید، از نظر دادن و انتقاد کردن درباره جزئیات خانواده آن ها خودداری کنید. کمی محدود کردن خودتان در این زمینه می تواند در آینده به سود شما باشد.

حتما بخوانید :
7 راه ساده برای داشتن یک رابطه پایدار به دور از طلاق

نکته: اگر به نظر می رسد شریک زندگیتان دوست ندارد چیز خاصی را با شما در میان بگذارد، به آن احترام بگذارید. اگر تنشی وجود دارد، درباره آنچه که احساس می کنید صادق باشید و سپس در مورد درست کردن وضعیت، از آنها راهنمایی بخواهید.

علاقه مخفیانه

برای اکثر مردم تقریبا عادی است که نسبت به کسی علاقه مخفیانه داشته باشند، البته تا زمانی که مرزها مورد احترام قرار گرفته و حفظ شود. این می تواند یک فرد مشهور، همکار یا حتی یک عضو خانواده باشد. بسیاری از این احساسات بی ضرر هستند که هیچ مشکلی در رابطه شما ایجاد نخواهند کرد.

اگر با خودمان روراست باشیم می دانیم که اگر ما این علاقه های کوچک را داشته باشیم، شریک زندگی ما هم باید داشته باشد. کنجکاوی می تواند بد باشد و ممکن است آن شخص را بشناسیم. این یک ایده بد است، اما به هر دلیلی، حتی من هم قربانی چنین اشتباهی شده ام.

نکته: این اطلاعات احتمالا باعث حسادت شما و انتقاد از این شخص خواهد شد. پس چرا مشکلی را درست کنیم که لزومی ندارد؟

مشکل تعهد

همیشه خوب است که اطمینان حاصل شود در صورتی که رابطه جدی شود هر یک از طرفین تمایل دارند و می توانند، به یکدیگر متعهد شوند. به همین دلیل، ایده خوبی است که در مورد اینکه آیا شریک زندگی شما در گذشته در این زمینه اقداماتی انجام داده است، صحبت کنید. آخرین چیزی که می خواهید این است که احساس کنید رابطه شما در مسیر خاصی قرار دارد و متوجه شوید که طرف مقابلتان چنین احساسی ندارد.

نکته: به جای اینکه بلافاصله به این گفتگو بپردازید (که ممکن است طرف را فراری بدهد!!!)، توجه کنید که چگونه شریک زندگی شما درباره ی داستان های عاشقانه خود صحبت می کنند و از او سوالاتی مربوط به آن ها بپرسید. اگر به نظر می رسد یک الگو وجود دارد، درباره آن بپرسید.

آن ها چطور به بهداشت فردیشان می رسند

این بسیار مضحک به نظر می رسد، اما دانستن هر نکته جزئی در مورد آیین های بهداشت شخصی طرف مقابل، احتمالا زیاده روی است. در حالی که این می تواند به هر چیزی مثل اصلاح صورت برگردد، اما داستان شخصی وحشتناک من درباره این است که از او پرسیدم پس از استفاده از توالت چطور خودش را پاک می کند.

اول از همه، این ممکن است احمقانه به نظر برسد، اما این ایده که کسی ممکن است بایستد و خودش را پاک کند هرگز از ذهن من عبور نکرده بود تا زمانی که او یک داستان شرم آور از سر کارش را برای من تعریف کرد. از آن به بعد، هر بار که او به دستشویی برود، من او را تصور می کنم که با روش اشتباه خودش را پاک می کند.

نکته: هرکسی کار خود را کمی متفاوت از دیگران انجام می دهد. ما لازم نیست در مورد آن بدانیم.

مرزهای خوب داشته باشید

هنگامی که شما به دنبال “همبستگی” هستید، فراموش نکنید که هر شریکی سزاوار است حریم خصوصی و احترام خود را حفظ کند. احتمالا، شما نمی خواهید هر جزئیات دقیقی در مورد زندگی خود را افشا کنید، بنابراین نباید از شریک زندگی خود نیز چنین انتظاری داشته باشید.

در عوض، بر روی پرورش روابط خود، ایجاد اعتماد، و لذت بردن از ماجراجویی مشترکتان تمرکز کنید.

مجموع رای

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

ارز دیجیتال
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید