روابط بعد از ازدواجشروع زندگی

عاداتی که سالم به نظر می رسند اما برای روابط شما سمی هستند

خرید کاندوم فروشگاه اینترنتی کاندومیلو
عاداتی که سالم به نظر می رسند اما برای روابط شما سمی هستندReviewed by اعطاسی on Oct 8Rating: 4.0عاداتی که سالم به نظر می رسند اما برای روابط شما سمی هستندفرهنگ عامه تمایل به روابط عاشقانه ای دارد که اغلب دارای چرخه درگیری های شدید و آشتی های به همان اندازه شدید هستند - با این حال، آنها اغلب بسیار دسیسه آمیز هستند. در واقع، داگلاس نول، وکیل متخصص در وساطت، توضیح می دهد زوج هایی که درگیری های خود را در پشت پرده "اشتیاق " پنهان می کنند.

درگیری در پشت پرده اشتیاق

فرهنگ عامه تمایل به روابط عاشقانه ای دارد که اغلب دارای چرخه درگیری های شدید و آشتی های به همان اندازه شدید هستند – با این حال، آنها اغلب بسیار دسیسه آمیز هستند. در واقع، داگلاس نول، وکیل متخصص در وساطت، توضیح می دهد زوج هایی که درگیری های خود را در پشت پرده “اشتیاق ” پنهان می کنند، به دنبال زیاد شدن دوپامین آشتی هستند.” اساسا، الگوی دعوا و آشتی شدید، “راهی برای اتصال در هنگام اجتناب از صمیمیت عمیق” است.

“درگیری افراطی مداوم، نشان دهنده اختلافات در حل و فصل مناقشات و ارتباطات است”. ریشه این اختلافات می تواند در مشکلات نسبتا خوش خیم – مانند نابالغ بودن – تا مشکلات شدید سمی مانند نارسیسیسم (خودپرستی) و ​​سوء استفاده باشد. “افراد سوء استفاده گر خودشیفته ممکن است مستعد ابتلا به خشم های ضمنی باشند، و برای چنین افرادی، درگیری های شدید متناوب، پایه ای برای یک رابطه اعتیاد آور و پیوندی آسیب زا، ایجاد می کند. “

نول یادآور می شود که حتی زمانی که یک رابطه خشونت آمیز نیست، این امر غیر قابل تحمل است. اگر این چرخه شکسته نشود، رابطه ازبین می رود. نول توصیه می کند به جای اینکه در این الگو به دام بیفتید، مهارت هایی مانند کاهش شدت و وخامت درگیری ها و حل مسئله را یاد بگیرید. یک راه برای این کار این است که به احساسات شریک زندگی خود گوش دهید، نه کلماتی که می گوید. در نهایت، “این باعث می شود که ذهن این دو زوج مجددا به هم متصل شود و در درون خود و با همدیگر، یک ارتباط عمیق ایجاد کنند”، و سپس آنها می توانند به طور موثر مشکلات را برطرف کنند.

برقراری صلح

ttyrt5t3754554564565 - عاداتی که سالم به نظر می رسند اما برای روابط شما سمی هستند

گاهی اوقات نادیده گرفتن چیزهای ناراحت کننده به خاطر حفظ صلح، می تواند آسان تر باشد. با این حال، طبق یک مقاله که توسط روانشناس لزلی بکر-فلپس نوشته شده است، اگر چه فرو خوردن احساسات شما ممکن است به عنوان یک راه خوب برای جلوگیری از درگیری باشد، اما واقعیت این است که “اجتناب از درگیری” محدودیت های خود را دارد. گاهی اوقات اختلاف هایی بوجود می آید که نادیده گرفتن آنها بسیار سخت است… هنگامی که این نوع مسائل پیش می آید، زوج هایی که همیشه از دعوا اجتناب می کنند راهی برای کار کردن روی مشکل بلد نیستند. “

خرید کاندوم gifbanner - عاداتی که سالم به نظر می رسند اما برای روابط شما سمی هستند

فرو خوردن احساسات و صحبت نکردن در مورد چیزی که ناراحت کننده است، باعث به وجود آمدن مشکلات بعدی در رابطه می شود، زیرا مسائل کوچکی که بنظر می رسد نیاز به بحث ندارند می توانند روی هم جمع شده و زندگی شما را خراب کنند. “انتخاب اینکه این مسائل را پیش نکشید باعث می شود احساس بدبختی داشته باشید و به رابطه شما آسیب برساند.”

حتما بخوانید :
ماه عسل های رویایی ؛ بهترین سفرهای دریایی برای ماه عسل

امتیاز شمردن

dtffgyttyr5e7tres5sgf4t5 - عاداتی که سالم به نظر می رسند اما برای روابط شما سمی هستند

این مورد کمی سخت است. بسیاری از ما نه تنها یک رابطه می خواهیم، ​​بلکه یک همکاری واقعی می خواهیم، بنابراین می خواهیم مطمئن شویم که ما و شریک زندگیمان هردو به طور مساوی تلاش می کنیم. اما تلاش برای برابری کجا متوقف می شود و کجاست که شمردن امتیاز شروع می شود؟ در حالی که همه ما میخواهیم یک رابطه ۵۰/۵۰ با همسرمان داشته باشیم، “پیگیری آنچه شما انجام داده اید، و اشاره کردن درباره آن به همسرتان، یک راه برای ایجاد اختلاف است.”

در عوض، امروز متخصصان روانشناسی توصیه می کنند به همراه شریک زندگی خود برنامه ای را تعیین کنید که نشان دهد شما در طول روز باید چه کارهایی انجام دهید. این برنامه می تواند شامل کارهای خانگی، امور مالی، مراقبت از کودکان و غیره باشد. با تقسیم کارها به طوری که هر دو طرف با آن راحت هستند، دیگر مجبور نیستید استدلال های روزانه یا مذاکرات در مورد آنچه که انجام می دهید را تحمل کنید.

یکی به دو کردن

الگوی “یکی به دو” مشابه با شمردن امتیازات است، و آن ها دست در دست هم دارند. در این سناریو، شخص در مورد چیزی که از آن ناراحت شده است به همسر خود چیزی می گوید – معمولا کاری که شخص دیگر انجام داده یا نتوانسته انجام دهد – و دیگر شخص با لیستی از مواردی که شریک زندگیش انجام داده که به همان اندازه یا بیشتر ناراحت کننده است به او پاسخ می دهد. “شاید اینکه بخواهید از خود دفاع کنید طبیعی باشد، اما تنها کاری که انجام می دهید، منحرف کردن مسئولیت ها و انبار کردن مشکلات روی هم است. شریک زندگی شما به دنبال راهی برای شناختن و درک کردن است اما یکی به دو کردن با او تنها از وقوع این ارتباط جلوگیری می کند.

حتما بخوانید :
7 راه ساده برای داشتن یک رابطه پایدار به دور از طلاق

هرگز دعوا نمی کنید

aw4eer4eywertret4egrt4gttgt - عاداتی که سالم به نظر می رسند اما برای روابط شما سمی هستند

با اینکه دعوا کردن مداوم اصلا سالم نیست، اما این ایده که هرگز نباید با شریک زندگی خود دعوا کنیم هم سالم نیست. کلینتون پاور، متخصص روابط در مرکز روانشناسی، اشاره کرد: “مناقشه در یک رابطه طبیعی است، و این نشانه ای ازتلاش برای رشد در رابطه است. این راهی برای بیان احساسات قوی است و ما باید عادلانه و آگاهانه دعوا کنیم.” امتناع از مبارزه و یا بحث، رشد را متوقف می کند و اغلب افراد را در یک قالب از سرکوب احساسات منفی خود، به دام می اندازد.

اصلا بحث نکردن، یک پرچم قرمز است. غیرممکن است که در یک رابطه باشیم و اختلاف نظر یا احساس ناامیدی یا ناراحت شدن نداشته باشیم. حتی نداشتن بحث های گاه به گاه به این معنی نیست که افراد “کاملا با یکدیگر صادق هستند”. بلکه به این معنی است که فرصت کمی برای رسیدگی به مسائل مورد نیاز وجود دارد.

این، به نوبه خود، نه تنها این روابط را به مخاطره می اندازد بلکه می تواند تأثیرات مضری روی سلامت شما نیز داشته باشد.

نشان ندادن خشم و فروخوردن آن می تواند به صورت مسائل گوارشی، بی خوابی و سردرد خود را نشان دهد، بنابراین مهم است که “قبول کنید که در هر رابطه ای، مجادلات وجود دارد”. یادگیری دعوای همراه با احترام و عادلانه انرژی جدیدی را بین افراد ایجاد می کند و می تواند عمق و صمیمیت را به یک رابطه اضافه کند.

نیاز به شخص دیگری برای تکمیل کردن شما

srdtyr6ehwss5fresyretwh4ryy343434 - عاداتی که سالم به نظر می رسند اما برای روابط شما سمی هستند

به نظر می رسد جمله “تو من را کامل کردی” در واقع یک ایده سمی است.

ویکتوریا فلمینگ، یک مشاور حرفه ای و دکتر روانشناس، می نویسد: تو من را کامل می کنی و دیگر افسانه ها این را بیان می کند که “من خودم به تنهایی کامل نیستم”. علاوه بر این، این را نیز روشن می کند که فرد باور دارد “من کامل نیستم، اما با تو می توانم کامل شوم”. این یک درجه ناسالم وابستگی به شخص دیگری را به وجود می آورد و تنها در صورتی کار می کند که یک شریک مایل به تسلیم نیمی از خود کاملش باشد … هر فرد باید کامل باشد و تمام تلاش خود را برای آن بکند”.

دادن اهمیت زیاد به یک شریک زندگی، روابط را برای عوامل سمی مانند وابستگی آماده می کند. بنابراین با اینکه این تفکر که شخص دیگری شما را کامل می کند بسیار رمانتیک است، اما بهتر است به شریک زندگی خود به عنوان کسی که زندگی شما را غنی تر و بهتر می کند نگاه کنید.

حتما بخوانید :
9 عمل ضد پیری که عروس ها می توانند قبل از عروسی داشته باشند

حسادت

dyt6eyhtergrh7rh7ye3eseregtehry5745 - عاداتی که سالم به نظر می رسند اما برای روابط شما سمی هستند

نادیده گرفتن حسادت دشوار است: مردم اغلب آن را با نشانه ای از عشق اشتباه می گیرند، اما این با رفتارهای سمی مانند مالکیت و سوء استفاده مرتبط است. حسادت می تواند یک مشکل جدی در روابط باشد – و این حسادت ناشی از ناامنی است، نه عشق و مهربانی که فرد برای شریک زندگی خود دارد.

بیایید صادق باشیم، احساس حسادت تابحال برای همه ما پیش آمده است و ما نیاز به یک اقدام متعادل برای مقابله سالم با آن داریم. در حالی که ابراز آن کاری ناسالم است، اما حسادت چیزی نیست که شما بتوانید آن را سرکوب کنید یا نادیده بگیرید. “سرکوب احساس حسادت کاملا ناسالم است”.

بنابراین، چگونه می توان با حسادت در یک راه سالم و سازنده مقابله کرد؟ روانشناسان تاکتیک هایی مانند کار کردن روی اعتماد به نفس خود و حس امنیت در رابطه و صحبت درباره احساسات خود به شریک زندگی، را پیشنهاد می کنند. “طرز صحبت شما کلید کار است: اگر شما ابراز خشم کنید یا با طعنه سخن بگویید، و یا شریک زندگی خود را متهم کنید، این کمکی نمی کند …. با آرامش احساسات خود را توضیح دهید و در مورد چگونگی پیدا کردن راه حل بحث کنید”. در نهایت، هدف این است که احساسات خود را بیان کنید و گفتگویی راه حل گرا داشته باشید.

تشخیص دهید که چیزها سمی شده اند یا نه

dttr4t5hhdxrretgrr54yyyhr4r4y4rgre - عاداتی که سالم به نظر می رسند اما برای روابط شما سمی هستند

هدایت روابط، به ویژه در مراحل اولیه، می تواند بسیار سخت باشد. (آیا شما با شریک زندگیتان تماس می گیرید؟ آیا تماس نمی گیرید؟ وقتی احساس ناراحتی می کنید، چیزی می گویید؟ وقتی شریک زندگی شما نارحت است چه می کنید؟ آیا وقتی سوء هاضمه دارید به او می گویید؟ و بسیاری سوال های دیگر وجود دارد)

با توجه به برخی از باورها در روابط مانند بالا، این کار می تواند حتی دشوار تر هم باشد، بنابراین احساس بصیرت شما می تواند در اینجا به کمک شما بیاید. اگر این احساس اشتباه یا ناراحت کننده ای به شما بدهد، به این علائم هشدار دهنده گوش کنید. اگر عادت های سمی تبدیل به یک مسئله شوند، با پرورش روابط بین خود و شریک زندگیتان، می توانید آنها را شناسایی کنید و اقدامات لازم را انجام دهید.

مجموع رای

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید