روابط بعد از ازدواجشروع زندگی

عادت های سالم در رابطه که بسیاری فکر می کنند مضر هستند

ارز دیجیتال
ارز دیجیتال
عادت های سالم در رابطه که بسیاری فکر می کنند مضر هستندReviewed by فتح الهی on Sep 23Rating: 4.0عادت های سالم در رابطه که بسیاری فکر می کنند مضر هستندهمه می دانند که برقراری و حفظ روابط سالم و بلند مدت همیشه آسان نیست. بنابراین مهم است که استراتژی های سالمی را برای مقابله با تعارض ها در نظر بگیرید. و از آنجا که هر رابطه ای منحصر به فرد است، شیوه ی رفتار در برابر اختلاف نظرها نیز متفاوت است

همه می دانند که برقراری و حفظ روابط سالم و بلند مدت همیشه آسان نیست. بنابراین مهم است که استراتژی های سالمی را برای مقابله با تعارض ها در نظر بگیرید. و از آنجا که هر رابطه ای منحصر به فرد است، شیوه ی رفتار در برابر اختلاف نظرها نیز متفاوت است، بنابراین آنچه که برای برخی از زوجها جواب می دهد، ممکن است برای دیگران جواب ندهد.
در حقیقت، حتی ممکن است برخی عادت ها سمی به نظر برسند اما این بدان معنا نیست که آنها واقعا سمی هستند. من درباره آنها با متخصصین روابط صحبت کردم، و در اینجا عادت های موجود در روابط که همه فکر می کنند سمی هستند، اما در واقع کاملا سالم هستند را بیان می کنیم.

دعوا در مقابل بچه ها

مشاهده دعوای پدر و مادر در کودکی اصلا جالب نیست، و دعوا با همسرتان در مقابل کل خانواده هم اصلا جالب نیست. اما تا زمانی که در اختلافاتتان به یکدیگر احترام می گذارید، این رفتار سمی نیست و در واقع می تواند مفید باشد.
ملودی لی، متخصص ازدواج و مشاور خانواده، می گوید: “زوج هایی هستند که به من می گویند نمی دانند چگونه والدینشان درگیری های خود را حل می کردند، زیرا آنها همیشه پشت درهای بسته با یکدیگر دعوا کردند تا فرزندان خود را از آن محافظت کنند. من قصد دوست داشتن پشت این قضیه را درک می کنم، اما نتیجه این می شود که فرزندان آنها فرصت یادگیری حل اختلافات سالم را از دست می دهند. ”
“با نشان دادن این موضوع به کودکان که مخالفت کردن با یکدیگر یک عادت سالم و طبیعی است، و با مدل سازی مذاکره، سازش و تقسیم نیازها و احساسات، والدین نه تنها رابطه خود را تقویت می کنند، بلکه نسل آینده را برای موفقیت در روابط آماده می کنند.” اما اگر بحث شما به فریاد کشیدن و تهدید منجر شود، این عادت سمی خواهد بود.

شکایت

هیچ کس دوست ندارد دیگران از او شکایت کنند، اما شما باید در رابطه خود برای شکایت کردن و دریافت شکایات آماده باشید.
هدر سگوین، درمانگر خانواده، می گوید: “شکایت کردن راهی است که اجازه می دهد همسر ما درباره چیزهایی که برای ما اهمیت دارد آگاه شود. این با عیبجویی متفاوت است؛ انتقاد به شخصیت شریک شما حمله می کند، اما شکایت در رابطه با رفتارهایی است که آنها می توانند تغییر دهند. به عنوان مثال، “من ناراحت شدم که زباله ها را بیرون نبردی، تو گفتی که می توانی این کار را انجام دهی.”

حتما بخوانید :
4 مبارزه ای که هر عروس قبل از روز عروسیش دارد

گذراندن زمان جدا از هم
هیچ کس نمی خواهد بشنود که شریک زندگیش می گوید “من به زمانی برای خودم نیاز دارم” این می تواند شما را مضطرب کند که شریک زندگی شما در مورد جدایی فکر می کند یا اینکه دوست دارد کارها را بدون شما انجام دهد. اما در مورد افرادی که نیازمند کمی فضا برای نفس کشیدن هستند، هیچ چیز سمی نیست.
تینا ویلسون، متخصص دوستیابی و روابط، می گوید، “اکثر مردم فکر می کنند که وجود زمان جدا از هم می تواند سمی باشد، اما بسیاری از مردم می گویند که وقتی آنها گاهی اوقات بعد از ظهر را تنها می گذرانند، روابطشان خیلی بهتر می شود.

نادیده گرفتن پیام های همسرتان
از زمان اختراع و رواج یافتن تلفن های همراه، ما بیشتر از همیشه به هم متصل شده ایم، مخصوصا به همسران و خانواده هایمان. و هرچند که این بسیار مفید است، اما گاهی اوقات می تواند حواس ما را از کارهایمان پرت کند.
جاناتان بنت، مشاور خانواده می گوید: “ما در عصری زندگی می کنیم که از ما انتظار می رود همواره کاملا در دسترس باشیم و درباره همه چیز شفافیت داشته باشیم. در نتیجه، اگر شما خودتان را به طور کامل در اختیار شریک زندگی خود قرار ندهید عجیب و غریب به نظر میرسد.” اما این که شما گاهی اوقات فورا در دسترس نباشید، می تواند کاملا سالم باشد. به علاوه، اینکه بخواهید شریک زندگیتان تمام زمانش را به شما اختصاص دهد، می تواند عواقبی داشته باشد. “دسترسی به تلفن ثابت می تواند به رفتارهای نیازمندانه و کنترل کننده منجر شود. بنت ادامه داد: ” برای تمرکز بر کار، تمرین، رانندگی و یا صرفا لذت بردن ذهنی از یک لحظه، پیام همسرتان را نادیده بگیرید و این یک عادت سالم است. سپس وقتی آزاد و آماده شدید، می توانید به او پاسخ دهید.”

ارز دیجیتال

تعیین مرزها
هر کس نیازهای عاطفی و سرحدهای مختلفی دارد و همیشه به طور طبیعی با نیازها و آستانه های دیگران سازگار نیست. به همین دلیل است که باید مرزهایی را برای خودتان تنظیم کنید.
شدین فرانسیس درمانگر، مربی، و نویسنده می گوید: “ما اغلب به روابط خوب به عنوان یک عنصر دسترسی داشتن نگاه می کنیم؛ مهم نیست چه اتفاقی بیفتد، این فرد همواره برای شما حاضر خواهد بود. اما همه ما باید در زندگی مرزهای خود را تعیین کنیم و این می تواند به اشتباه به عنوان رفتار سمی تفسیر شود. ” اما تنظیم درست مرز ، چیز سمی نیست.
فرانسیس ادامه داد: “مرزها خطوط نامرئی بین ما هستند که ما را امن نگه می دارند. با وجود اهمیت دادن به دیگران، ممکن است نیاز باشد تا برای حفظ سلامت روانی و سلامت احساسی خود، قاطع، واضح و ثابت قدم باشیم.” نه گفتن به کسانی که برای شما مهم هستند، سخت است اما باید بتوانید این کار را انجام دهید. ” پس اجازه دهید شریک زندگی شما از نیازهای شما آگاه شود، از زمان مشخصی برای تنها بودن گرفته تا زمانی که نیاز دارید با یکدیگر تنها باشید.

حتما بخوانید :
زندگی مشترک ; نکاتی برای حفظ روابط عاشقانه پس از 10 سال زندگی مشترک

منتقد بودن
اگر تا به حال والدین یا همسری داشته اید که بیش از حد از شما انتقاد می کرده، می دانید که این کار چقدر آدم را خسته می کند و چقدر سمی است. بنت می گوید “داشتن یک شریک ” انتقادی ” در یک رابطه می تواند سمی باشد، به ویژه اگر احساسات شما صدمه ببیند. و در حالی که این نوع انتقاد سالم نیست، برخی انتقادها می توانند برای شما و شریک زندگی شما مفید باشند.
او ادامه داد: “نقد صادقانه که به درستی انجام شود، در واقع می تواند برای رابطه شما مناسب باشد. قضاوت بد در مورد شریک زندگی می تواند عواقب عمده ای داشته باشد. در حالی که مهم است که لحن آرام، صمیمانه و غیر تهدید کننده را حفظ کنید، زمان هایی وجود دارد که لازم است شریک زندگی خود را فرابخوانید. مثلا به علت سوء مدیریت مالی، استفاده از مواد مخدر یا امتناع از برخورد با کودکتان که از کنترل خارج شده است. ”

فرار از مبارزه
گاهی اوقات، هنگامی که شما و شریک زندگیتان در حال مبارزه هستید، ممکن است احساس در هم شکستن کنید و نیاز به دور شدن از این موقعیت داشته باشید. این واقعا یک حرکت بد نیست، به ویژه اگر درگیری شما شدید شود.
هرشنسون خاطرنشان کرد: “اینکه همانجا بمانید و دعوا کنید هرگز رفتار سالمی نیست. “یکی از شما باید مثل بزرگ ها رفتار کند و زمان استراحت بخواهد. این به این معنی است که زمانی را به دور از این وضعیت بگذرانید تا بتوانید مجددا به صورت منطقی با هم بحث کنید”.
بنت می گوید همین کار را در زمانی که احساسات شدید می شوند، انجام دهید. ” شما همیشه باید بعد از یک دعوا، خطوط ارتباطی را باز بگذارید. بعد از یک دعوا، آدرنالین شما جریان دارد و احساسات شما بالا می روند. از این رو، تلاش برای آشتی سریع نه تنها سخت است، بلکه گاهی اوقات باعث می شود دوباره دعوا شروع شود. ” بنابراین بهتر است به خودتان زمان دهید و بعدا دوباره ارتباط را شروع کنید.

حتما بخوانید :
دور کردن اضطراب از برنامه ریزی ماه عسل (و ارائه راه حل)

عصبانی به رختخواب رفتن
یکی از رایج ترین توصیه های ارتباطی این است که زوج ها هرگز نباید در حالت عصبانی به رختخواب بروند. حتی مطالعاتی وجود دارد که نشان می دهد چگونه این کار می تواند تاثیر منفی روی رابطه شما داشته باشد. اما این همیشه بهترین گزینه نیست، به ویژه اگر زمان و انرژی لازم برای حل و فصل اختلاف را نداشته باشید.
دکتر وایات فیشر، روانشناس خانواده، می گوید: “اگرچه ایده آل است که همه تنش ها را قبل از خوابیدن برطرف کنید اما شاید این کار همیشه امکان پذیر نباشد. می توانید بخوابید و صبح روز بعد بحث خود را ادامه دهید”.

صحبت کردن در طول رابطه جنسی
رابطه جنسی صمیمی ترین بخش هر رابطه عاشقانه است و اغلب سرشار از انتظارات و آرزوهای افراد است. و هنگامی که شما تازه با کسی وارد رابطه شده اید، رابطه جنسی معمولا با کمی تلاش فوق العاده است. اما در جاده های چهار، پنج و ده ساله، نیاز به مقداری ارتباط برقرار کردن است تا عشق زندگی شما سالم و قوی باقی بماند. پس باید در طول رابطه جنسی با یکدیگر صحبت کنید؟
دکتر فیشر می گوید: “بله، توجه داشته باشید که اکثر مردم فکر می کنند که نباید در طول رابطه جنسی در مورد آنچه که دوست دارید یا دوست ندارید صحبت کنید، زیرا این کار احساس شور و هیجان را از بین می برد. با این حال، بازخورد به موقع یکی از بهترین راه ها برای این است که اجازه دهید شریک زندگیتان بداند چه چیزی به شما احساس خوبی می دهد و چه چیزی نه.”

برقراری ارتباط امری کلیدی است
بسیاری از عادت های سمی نیز به این دلیل که یکی از شرکا سوء استفاده گر است و یا چون برقراری ارتباط در رابطه مهم نیست، به وجود می آید. به همین دلیل مهم است که عادات ارتباطی خود را ارزیابی کرده و اگر درمورد آن دچار نگرانی هستید با یک درمانگر یا حتی یک دوست مورد اعتماد صحبت کنید. علاوه بر این، اطمینان حاصل کنید که در رابطه نهایت کار و تلاش خود را می گذارید و چیزهایی که شما را اذیت می کنند را نادیده نمی گیرید.
ارتباطات صادقانه و مستقیم می تواند کمک زیادی به از بین بردن الگوی رفتارهای سمی کند.

 

مجموع رای

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

ارز دیجیتال

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید