زیبایی و سلامتسلامت پوستورزشورزش و سلامت

فواید یوگا برای پوست و سلامت بدن

فواید یوگا برای پوست و سلامت بدنReviewed by on May 2Rating:

یوگا یک تمرین جسمی و ذهنی باستانی است که از هند سرچشمه گرفته و در سرار جهان گسترش یافته است. این ورزش که از ترکیب تمرینات تنفس عمیق، مدیتیشن و ژست های بدنی (به عنوان آسانا شناخته شده است) به وجود آمده است نه تنها برای بدن بلکه برای روح و روان نیز مفید است. یوگا انواع مختلفی دارد و همچنین دارای حالت های بسیار زیادی است.

تمرین یوگا در خانه یا شرکت در یک کلاس یوگا می تواند بدن شما را فرم داده، ذهنتان را آرام کند و به پوستتان نیز کمک کند.

یوگا یک راه بسیار خوب برای ایجاد درخشندگی در پوست است بدون اینکه حتی از یک محصول مراقبت از پوست استفاده کنید (البته ما همیشه توصیه می کنیم که از محصولات مراقبت از پوست مناسب نوع پوست خود استفاده کنید). و برای اینکه یوگا را به درستی انجام دهید لازم نیست نگران داشتن لباس مناسب یوگا و لوازم جانبی آن باشید.

همه چیزی که برای شروع نیاز دارید یک تشک و یک لباس است که در آن احساس راحتی می کنید. برای اینکه متوجه شوید یوگا چگونه می تواند به پوست شما کمک کند به خواندن ادامه دهید.

افزایش گردش خون

وقتی که خون به راحتی در بدن گردش پیدا کند و به صورت برسد باعث می شود تا پوست به بهترین حالت خود به نظر برسد. ماساژ صورت یکی از بهترین راه هایی است که توسط آن خون به صورت ما جریان پیدا کرده و یک درخشندگی سالم به پوستمان می دهد. اما تمرین حرکت های یوگا نیز می تواند گردش خون را در بدن و پوست ما افزایش دهد. حرکت های یوگا که شامل خم شدن به جلو مانند خم شدن به جلو در حالت ایستاده یا نشسته و یا حرکت های برگردان مثل گاوآهن یا روی سر ایستادن است، موجب فرستادن خون به سمت سر و افزایش مصرف اکسیژن در بدن و پوست می شود. همچنین حرکت بچه را برای افزایش گردش خون و استراحت انجام دهید.

حتما بخوانید :
سلامت قلب ;انجمن قلب آمریکا می گوید روغن نارگیل برای سلامتی خوب نیست

بهبود هضم غذا

یوگا برای دستگاه گوارش شما مفید است و کمک می کند تا معده شما در بهترین حالت خود باشد. و این چطور می تواند به پوست شما کمک کند؟ وقتی شما سالم باشید پوستتان نیز سالم به نظر می رسد. روده ما بیشتر نیاز به باکتری های خوب دارد تا باکتری های بد و به این ترتیب می تواند به درستی کار کند و بقیه بدن ما را سالم نگه دارد.

وقتی که تعداد باکتری های بد روده ما زیاد می شود، پوستمان دچار مشکل می شود. ممکن است دچار آکنه، تحریک پوست و التهاب زیاد در پوست شوید که موجب پیری زودرس می شود. با انجام منظم حرکات یوگا شما مطمئن می شوید که دستگاه گوارشتان در بهترین حالت ممکن قرار دارد و بدن و پوستی سالم خواهید داشت. حتی انجام کمی یوگا در خانه به طور روزانه، می تواند به سلامت دستگاه گوارش شما کمک کند و مطمئن شوید که پوستتان در سلامت کامل است. حرکت یوگا که به آن مالاسانا گفته می شود را انجام دهید تا به قدرت هاضمه بدن خود کمک کنید.

استرس زدایی و ایجاد آرامش در بدن

یوگا یک راه شگفت انگیز برای آرام شدن و کاهش استرس است. تمرین منظم یوگا ذهن و بدن را آرام می کند و شما می توانید به راحتی با چالش های زندگی خود روبرو شوید. ترکیب حرکات یوگا با تمرینات تنفس عمیق و مدیتیشن و ریلکسیشن عمیق که همه بخشی از تمرین یوگا هستند باعث می شود تا بدن ما آرام شده و پوستمان عالی به نظر برسد.

حتما بخوانید :
مزایا و کاربردهای روغن درخت چای

استرس برای بدن و پوست ما بسیار بد است. هنگامی که استرس بدون کنترل وارد پوستمان می شود موجب پیری زودرس پوست و ایجاد آکنه می گردد. همچنین می تواند منجر به بیماری های پوستی مانند پسوریازیس و روساسه آ شود. علاوه بر این، استرس منجر به التهاب در بدن و پوست می شود که باعث می شود چرخه پوست شما رو به پایین عمل کند و پوستتان خوب به نظر نرسد. همچنین یوگا می تواند میزان هورمون کورتیزول در خون را کاهش دهد. کورتیزول زیاد می تواند منجر به تولید جوش در پوست شود.

پیدا کردن یک راه برای مقابله موثر با استرس به صورت روزانه، بسیار مهم است. یوگا به شما کمک می کند تا این کار را به راحتی انجام دهید. حرکات هایی مانند حرکت درخت یا گاوآهن می تواند به کاهش استرس بدن و ذهن کمک کند.  با این که این حرکات یوگا اسم های زیبایی ندارند ولی واقعا به شما کمک می کنند تا به سطح عمیق تری از آرامش و حتی به یک حالت مراقبه برسید. همه این ها تا حد زیادی برای پوست شما مفید است.

افزایش درخشندگی پوست شما

چگونه حرکت های آهسته یوگا می تواند موجب درخشندگی پوست شود؟ هنگامی که دستگاه گوارش بدن شما به خوبی کار می کند، خون به راحتی در صورت شما جریان پیدا می کند و به سلول های بدنتان اکسیژن می رسد، پوست شما کاری جز درخشندگی نمی تواند انجام دهد! حرکاتی مانند سگ با صورت پایین را امتحان کنید تا پوستتان درخشان شود. این حرکت اساسی یوگا می تواند گونه های شما را گلگون کرده و کمک کند تا پوستتان عالی به نظر برسد.

حتما بخوانید :
این پپتیدهای کلاژن که مرتب درباره آن ها می شنویم چه هستند؟
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن