تناسب اندامورزش

فیتنس ؛ داشتن عضلات قوی شکم مهم تر از سیکس پک است

خرید کاندوم فروشگاه اینترنتی کاندومیلو
فیتنس ؛ داشتن عضلات قوی شکم مهم تر از سیکس پک استReviewed by اعطاسی on Jul 27Rating: 4.5فیتنس ؛ داشتن عضلات قوی شکم مهم تر از سیکس پک استفراتر از سیکس پک اگر بخواهید یکی از قسمت های بدن خود را انتخاب کنید تا تغییر کند و شکل بگیرد، کدام قسمت خواهد بود؟ این سوال برای آن  دسته از افراد که بیشتر قسمت های بدنشان به آن شکلی نیست

فراتر از سیکس پک

اگر بخواهید یکی از قسمت های بدن خود را انتخاب کنید تا تغییر کند و شکل بگیرد، کدام قسمت خواهد بود؟ این سوال برای آن  دسته از افراد که بیشتر قسمت های بدنشان به آن شکلی نیست  که دوست دارند، یک سوال سخت است. اما، تقریبا هیچ یک از ما قول داشتن یک شکم صاف و خوش فرم با عضلات سیکس پک که همه آن را تحسین می کنند، را رد نمی کنیم.

حقیقت تلخ در مورد آن این است که برای بسیاری از ما این یک فانتزی است که بدن ما به احتمال زیاد به آن نخواهد رسید. حداقل بدون تلاش بیشتری که بسیاری از ما توانایی یا زمان و یا تمایل انجام آن را نداریم.

با محدود کردن این موضوع، عوامل ژنتیکی وجود دارند که ممکن است در راه ما قرار گیرند، و هدف مسطح کردن عضلات شکم را دور از دسترس کنند.

ممکن است ما همیشه قادر به کنترل ظاهر عضلات شکم نباشیم، اما می توانیم قدرت آن ها را کنترل کنیم. ظاهر عضلات شش تکه شکم یا همان سیکس پک خیلی خوب است، اما عضلات شکم قوی می تواند کاری کند که شما احساس خوبی داشته باشید. داشتن یک  پشتیبان برای ستون فقرات، فعالیت های روزمره را آسان تر می کند و شما را از درد و آسیب کمری محافظت می کند. انجام حرکاتی فراتر از کرانچ، فراتر از سیکس پک، می تواند به شما نشان دهد که عضلات شکمتان واقعا چه کاری می تواند انجام دهد.

حتما بخوانید :
4 تا از تمرینات شکمی که فقط هدر دادن وقت است

حقیقت درباره عضلات شکم

برای سال ها هدف همه افراد این بوده است که عضلات شکمشان را صاف و سفت کنند. اگر این یکی از اهداف شما است که شما نتوانستید به آن دست یابید، دانستن چند واقعیت، می تواند به شما کمک کند تا یک دید کلی از آنچه را که می توانید و نمی توانید، برای سفت کردن عضلات شکم خود انجام دهید، داشته باشید.

خرید کاندوم gifbanner - فیتنس ؛ داشتن عضلات قوی شکم مهم تر از سیکس پک است

– تمرینات عضلات شکم (Ab)، به شما سیکس پک نمی دهد. در واقع، یک مطالعه منتشر شده در مجله Strength and Conditioning   دریافت که شش هفته تمرین AB (بدون تمرین های دیگر) باعث کاهش چربی در اطراف عضلات شکم نمی شود.

– ژنتیک نقش مهمی در توانایی صاف شدن عضلات شکم دارد، با این حال، این کار برای زنان نسبت به مردان سخت تر است. به این دلیل که آنها مستعد ابتلا به چربی بیش از حد هستند و مکان مورد علاقه برای چاقی در زنان، به ویژه پس از یائسگی در اطراف شکم است.

– عضلات سیکس پک بی نظیر، در ساحل یا سالن بدنسازی عالی هستند، اما عضلات شکم قوی می تواند برای شما بسیار مفیدتر باشد: پشتیبانی ستون فقرات و حفاظت از درد و آسیب کمر.

– با تمرکز بر قوی کردن عضلات شکم با تمرینات مختلف می توانید نه تنها به بدن خود کمک بیشتری برای فعالیت های روزانه کنید، بلکه می توانید از هدفی که نمی توانید به آن دست یابید و شما را نا امید می کند، راحت شوید. چیزی که جز نا امیدی برای شما کاری نمی کند، بهتر است از بین برود.

حتما بخوانید :
کم کردن وزن ؛ مقدارهای درست خوردن برای کم کردن وزن

فراتر از سیکس پک

تمرکز بر عضلات شکم قوی به معنی درک اولیه از آنچه عضلات شکم انجام می دهد، است:

– ماهیچه های عضلات شکم شما باعث تثبیت لگن شما می شوند تا موقعیت خوب خود را حفظ کند.

– عضلات قوی شکم و کمر برای جلوگیری از درد و آسیب های کمر درد بسیار مهم هستند.

– هرکاری که شما انجام می دهید؛ پیاده روی، خم شدن، نشستن، ایستادن، کشیدن بدن و بلند شدن، شامل عضلات شکم و کمر است. اگر تنه شما قوی نباشد و یا عدم تعادل داشته باشید، شما به سرعت تبدیل به یکی از میلیون ها نفر از افراد مبتلا به کمردرد مزمن می شوید.

– ماهیچه عرضی شکم (TVA) اغلب به نفع عضلات قابل مشاهده رکتوس (سیکس پک) نادیده گرفته می شود، اما برای عملکرد روزانه بدن بسیار مهم است. این در واقع در اطراف ستون فقرات شما پیچیده است ، و باعث پایداری ستون فقرات شما می شود.

گرفتن بهترین نتیجه از تمرینات شکمی Ab

اکنون می دانیم که زدن صدها کرانچ در هر روز موثرترین راه برای تقویت عضلات شکم نیست. یک تمرین ورزشی موثر شامل مراحل زیر است:

– ۵ تا ۱۰ تمرین را انتخاب کنید که تمام عضلات میان تنه، TVA، مفاصل داخلی و خارجی، عضلات رکتوس و پایینی کمر را درگیر کنند. شما همچنین باید تمریناتی را انجام دهید که شامل خم شدن (مثل کرانچ)، چرخش (مثل دوچرخه) و تمرینات نیروبخش یا ایزومتریک (مانند پلانک) باشد.

– هم تمرینات خوابیده و هم تمرینات ایستاده شکمی را برای هدف قرار دادن قدرت و قابلیت، انجام دهید.

حتما بخوانید :
یوگا ; آیا یوگا می تواند به عنوان یک تمرین کاردیو عمل کند؟

– ۱ تا ۳ ست ۸ تا ۱۶ تایی از هر تمرین را در حدود ۳ تا ۵ روز در هفته انجام دهید.

– هر تمرین را با حرکات آهسته و کنترل شده انجام دهید. انجام خیلی سریع باعث استفاده از تکانه می شود، که موجب می شود تمرینات کمتر موثر باشد. شما همچنین اگر نیاز به شدت بیشتری دارید می توانید تمرینات مقاومتی را اضافه کنید (مثلا در هنگام کرانچ، وزنه نگه دارید).

– برای به دست آوردن بهترین نتایج، یک برنامه کامل از تمرینات کاردیو، قدرتی و کششی همراه با تمرینات شکمی معمولی خود انجام دهید.

– برای سوزاندن چربی بدن، داشتن یک رژیم غذایی سالم کم کالری در برنامه شما ضروری است.

مجموع رای

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید