شروع زندگینامزدی ، عقد و عروسی

لباس عروس ؛ ۱۰ نکته ای که شما باید برای انتخاب لباس عروس بدانید

لباس عروس ؛ 10 نکته ای که شما باید برای انتخاب لباس عروس بدانیدReviewed by اعطاسی on Jun 18Rating: 4.5لباس عروس ؛ 10 نکته ای که شما باید برای انتخاب لباس عروس بدانیددانستن محل و زمان عروسی کمک می کند تا بر روی جستجوی خود برای لباس عروس تمرکز کنید. آیا مراسم شما در فضای باز است یا در یک سالن سر بسته؟ در چه فصلی ازدواج می کنید؟ بیشتر پارچه های لباس عروس برای تمام فصل ها مناسب هستند،

زمان و مکان عروسی

دانستن محل و زمان عروسی کمک می کند تا بر روی جستجوی خود برای لباس عروس تمرکز کنید. آیا مراسم شما در فضای باز است یا در یک سالن سر بسته؟ در چه فصلی ازدواج می کنید؟ بیشتر پارچه های لباس عروس برای تمام فصل ها مناسب هستند، اما برخی از آن ها مانند کتان و پارچه ارگاندی، برای آب و هوای گرم مناسب تر هستند، در حالی که مخمل و پارچه های ابریشمی با گل های برجسته برای زمستان بهترین انتخاب هستند.

بودجه خود را مشخص کنید

0c2348j923482349003498j2309 - لباس عروس ؛ 10 نکته ای که شما باید برای انتخاب لباس عروس بدانید

حساب کنید که برای خرید یا اجاره لباس عروس می خواهید چقدر هزینه کنید و قبل از شروع و آوردن لباس، این را به فروشنده بگویید. به این

ترتیب او برای شما لباسی را نمی آورد که عاشقش شوید اما نتوانید هزینه آن را بپردازید. یک لباس عروس که شامل کت یا روپوش، زیرپوش و هر گونه لوازم جانبی دیگر می شود به طور معمول حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد از کل هزینه عروسی را در بر می گیرد. فاکتورهای اضافی مانند تغییرات – که بسته به میزان آن می تواند چند صد هزار تومان به هزینه ها اضافه کند – و هزینه حمل و نقل را نیز باید در نظر بگیرید. هنگامی که لباس به دست شما می رسد ممکن است نیاز به اتوبخار داشته باشد که آن هم برای شما هزینه جداگانه ای دارد.

حتما بخوانید :
13 سوالی که باید قبل از ازدواج پرسیده شود

زود شروع کنید

09348j209483294823948204 - لباس عروس ؛ 10 نکته ای که شما باید برای انتخاب لباس عروس بدانید

۶ تا ۹ ماه مانده به عروسی، خرید لباس عروس را شروع کنید. برای یک تولید کننده حدود ۴ ماه طول می کشد تا لباس را درست کند و دو ماه دیگر برای تکمیل تغییرات نیاز است. زیاد وقت ندارید؟ بسیاری از مزون ها با دریافت هزینه اضافی، لباس را زودتر آماده می کنند، اما به احتمال زیاد انتخاب های شما محدود تر می شود.  همچنین ممکن است آن ها یک نمونه لباس داشته باشند که شما بتوانید آن را بخرید. اگر خوش شانس باشید، لباسی گیرتان می آید که نیاز به تغییرات کمی داشته باشد.

تحقیقات خود را انجام دهید

0324893204j92834j928349 - لباس عروس ؛ 10 نکته ای که شما باید برای انتخاب لباس عروس بدانید

شما هرروز واژه هایی مانند کمر باریک یا کمر کلوش را نمی شوید یا اینکه بخواهید بین سه نوع رنگ سفید مختلف یکی را انتخاب کنید. در مجلات لباس عروس، کتاب و وب سایت ها بگردید تا انواع پارچه ها، رنگ ها و مدل ها را یاد بگیرید، به این ترتیب هنگام خرید یا سفارش لباس می توانید به خوبی منظور خود را انتقال دهید. یک پوشه درست کنید که در آن تصاویر لباس عروس های مورد علاقه خود را قرار دهید و در هنگام خرید آن را همراه خود ببرید.

ایجاد یک طرح برای خرید

2034j83294238j94280394 - لباس عروس ؛ 10 نکته ای که شما باید برای انتخاب لباس عروس بدانید

تصمیم بگیرید می خواهید برای خرید به کجا بروید و با فروشگاه ها و مزون ها تماس بگیرید تا بفهمید طراح آن ها چه کسی است، قیمت لباس های آن ها در چه محدوده ایست و آیا آن ها لوازم جانبی لباس و تغییرات را ارائه می دهند یا خیر. بیشتر سالن ها از شما می خواهند یک وقت قبلی بگیرید. در صورت امکان در طول هفته به خرید بروید، اما نه در زمان نهار یا وقتی که عجله دارید. تا وقتی مطمئن نیستید خرید نکنید. هر روز از دو فروشگاه دیدن کنید، به این ترتیب خسته نمی شوید یا لباس هایی که دیده اید را فراموش نمی کنید. با خودتان یک دفترچه یادداشت ببرید و ویژگی های لباس ها را یادداشت کنید (معمولا تا زمانی که خرید را انجام ندهید به شما اجازه عکس برداری نمی دهند).

حتما بخوانید :
چرا مشاوره ی ازدواج ؟ دلایل و زمان مشاوره ی ازدواج

چیزهایی که باید به همراه خود ببرید

02942384329j483294j2830 - لباس عروس ؛ 10 نکته ای که شما باید برای انتخاب لباس عروس بدانید

هرچیزی که می دانید قرار است روز عروسی بپوشید را بردارید، مانند یک گردنبند خاص که از مادربزرگتان به شما رسیده است. بوتیک ها معمولا گن، کفش و اینجور لوازم را ارائه می دهند، اما شاید شما بخواهید از وسایل خود استفاده کنید. همچنین شما نیاز دارید که چند نفر مورد اعتماد را برای مشورت به همراه داشته باشید، اما نه تعداد زیاد. تعداد زیادی همراه می تواند شما را گیج و خسته کند. از یک یا دونفر از دوستان یا خانواده تان که سلیقه شما را می دانند و با شما صادق هستند و به قضاوت آن ها اعتماد دارید، دعوت کنید تا همراه شما بیایند.

لباسی را پیدا کنید که کمترین قیمت را داشته باشد

230984j309482948j32942839 - لباس عروس ؛ 10 نکته ای که شما باید برای انتخاب لباس عروس بدانیدلازم نیست برای یک لباس عروس عالی چندین میلیون تومن پول خرج کنید. علاوه بر تخفیف های ویژه، برخی از فروشگاه ها یک یا دوبار در سال لباس های قدیمی تر یا نمونه هایی که دیگر ارائه نمی شود را ارزان تر می دهند (معمولا در سایزهای ۶، ۸، یا ۱۰). گاهی اوقات اگر در روز نمایش به بوتیک ها مراجعه کنید، آن ها به شما تخفیف می دهند.

ذهن خود را باز نگه دارید

032834j93248j3948j2 - لباس عروس ؛ 10 نکته ای که شما باید برای انتخاب لباس عروس بدانید

این شعار بارها و بارها توسط مشاوران لباس عروس تکرار شده است. بنابراین به نصیحت آن ها گوش کنید، حتی اگر آنچه که از شما می خواهند امتحان کنید به استایل شما نمی خورد، باز هم آن را امتحان کنید. بعضی لباس ها روی آویز جلوه خوبی ندارند ولی وقتی آن ها را بپوشید، تن خور عالی دارند. از سوی دیگر هیچوقت لباسی را نخرید که عاشق آن نیستید.

حتما بخوانید :
تمامی مراحل عروسی از اول تا پایان

بر روی فیت بودن لباس تمرکز کنید ته سایز آن

20f3823942834023j4829348023 - لباس عروس ؛ 10 نکته ای که شما باید برای انتخاب لباس عروس بدانید

در مزون های لباس عروس معمولا اندازه لباس ها کوچکتر از سایزی است که روی آن نوشته شده. مثلا اگر شما همیشه سایز ۸ می پوشید، احتمالا به یک لباس عروس سایز ۱۲ نیاز دارید. پس اعداد را فراموش کنید و اصرار نکنید که سایز لباستان حتما کوچکتر باشد چون قرار است قبل از عروسی وزن کم کنید. لباسی را انتخاب کنید که الان اندازه شما است. تنگ کردن لباس عروس آسان است، اما بزرگ کردن آن بسیار مشکل تر است و هزینه زیادتری می برد.

قرارداد آن را بنویسید

9894358209482309 - لباس عروس ؛ 10 نکته ای که شما باید برای انتخاب لباس عروس بدانید

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن