تغذیه سالمزیبایی و سلامت

این ماده خوراکی می توانند دلیل گرسنگی همیشگی شما باشد

این ماده خوراکی می توانند دلیل گرسنگی همیشگی شما باشدReviewed by on Apr 24Rating:

به گزارش تیم سلامت و تغذیه بارونه ، خوردن خوراکی های نمکی مثل آجیل بوداده می تواند شما را تشنه کند. با توجه به یک مطالعه جدید، مصرف زیاد سدیم موجب کاهش میزان آبی که می نوشید می شود. و این باعث افزایش احساس گرسنگی خواهد شد. به گفته محققان، رژیم غذایی که حاوی مقدار زیادی نمک باشد موجب افزایش وزن می شود.

کارشناسان ادعا می کنند که این کشف، نحوه ی تفکر ما راجع به نمک در صد سال گذشته را تغییر می دهد و این برخلاف تصورات ماست.

این مطالعه بر روی ۱۰ نفر انجام شد و در دو مقاله منتشر گردید. آن ها مصرف نمک شرکت کننده ها را از ۱۲ گرم در روز به ۶ گرم در روز کاهش دادند.

آن ها متعجب شدند که افراد با کاهش سدیم بدن خود، شروع به نوشیدن آب بیشتری کردند. به گفته نویسنده ارشد Jens Titze، “چنین کشفی برایمان انتظار نمی رفت ولی خیلی هم از آن شوکه نشدیم”.  این کاملا طبیعی است که در یک رژیم غذایی پرنمک، بدن می خواهد جلوی از دست دادن آب را بگیرد. بنابراین کلیه طوری عمل می کند تا آب بیشتری در بدن نگه داشته شود و به همین دلیل شما کمتر تشنه می شوید.

همچنین آن ها گزارش کردند که اگر یک نوع غذا را در نظر بگیریم، خوردن غذایی که حاوی نمک بیشتری است زود تر انسان را گرسنه می کند. آن ها توضیح دادند که این پدیده به این علت است که وقتی میزان سدیم در بدن بالا باشد، بدن انرژی بیشتری برای صرفه جویی در آب مصرف می کند و این باعث می شود تا زود تر گرسنه شوید.

محققان در مقاله دوم این یافته ها را تکرار کردند فقط با این تفاوت که این بار بر روی موش ها آزمایش را انجام دادند. آن ها همان نتایج گرسنگی و تشنگی و همچنین اختلال در پروتئین ماهیچه ها را در رژیم غذایی پرنمک کشف کردند. پروتئین برای جلوگیری از ازدست دادن آب بدن تبدیل به یک ماده شیمیایی می شود. این فرآیند با افزایش گلوکوکوریتیکوئیدها به اوج خود می رسد که در افرادی که دچار چاقی، دیابت و بیماری های قلبی هستند رخ می دهد.

پس اگر شما به دنبال کاهش وزن خود هستید، باید مصرف نمک را کاهش دهید. این کار می تواند به شما کمک کند تا کنترل بیشتری بر گرسنگی خود داشته باشید.

حتما بخوانید :
6 مزایای شگفت آور کدو حلوایی برای سلامتی
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن