تغذیه سالمزیبایی و سلامت

من به مدت یک ماه ازخوردن غذا پس از ساعت۷ شب خودداری کردم و نتیجه این شد

خرید کاندوم فروشگاه اینترنتی کاندومیلو
من به مدت یک ماه ازخوردن غذا پس از ساعت7 شب خودداری کردم و نتیجه این شدReviewed by on Apr 19Rating:

به گزارش وبسایت بارونه ، مثل اغلب زنان، من شب ها زیاد غذا می خورم. در طول روز خوب هستم ولی وقتی شب می شود احساس گرسنگی می کنم و اشتهایم زیاد می شود. بنابراین تصمیم گرفتم که به مدت یک ماه، از دوساعت قبل از رفتن به رخت خواب چیزی نخورم و ببینم که چه اتفاقی می افتد. چالشی که برای من وجود دارد ساعت خواب زود من است. من صبح ها ساعت ۵:۳۰ یا ۶ از خواب بیدار می شوم که به این معنیست که معمولا ساعت ۹ شب باید بخوابم. در نتیجه طبق محاسبات من، از ساعت ۷ به بعد دیگر نباید چیزی بخورم.

آن چه که در طول این چالش یک ماهه برای من اتفاق افتاد به شرح زیر است:7lanch 22623 - من به مدت یک ماه ازخوردن غذا پس از ساعت7 شب خودداری کردم و نتیجه این شد

یک قانون سخت گیرانه به من خیلی کمک کرد

من معمولا ساعت ۶ به همراه بچه ها شامم را می خورم به همین دلیل سعی کردم که تا ساعت ۷ شام خوردنم تمام شده باشد. معمولا پس از شام خوردن هوس خوردن تنقلات می کنم. من سعی می کنم برای دسر شیرینی جات نخورم و به جای آن یک تکه میوه یا شاید پنیر بخورم. بعد از آن نزدیک ساعت۸ ، تکه ای دیگر از میوه یا پنیر را می خورم (یا اگر یک روز بد داشته باشم یک شکلات کیت کت می خورم).

نخوردن هیچ گونه غذایی بعد از ساعت ۷ برای من هم سخت بود هم آسان. قسمت آسان این بود که به جای رعایت قانون “هیچ خوراکی قبل از خواب” رعایت یک قانون سخت مثل “هیچ غذایی بعد از ساعت۷” برای من آسان تر بود زیرا این قانون بسیار سخت گیرانه بود. پس از چند باری لغزش در اوایل این راه، به الگوی غذا خوردن جدید عادت کردم و سریعا پس از خوردن شام دندان هایم را مسواک می زدم. حتی یک بار به خاطر اینکه مسواک زده بودم از خوردن تنقلات صرف نظر کردم چون برای دوباره مسواک زدن تنبل بودم.

خرید کاندوم gifbanner - من به مدت یک ماه ازخوردن غذا پس از ساعت7 شب خودداری کردم و نتیجه این شد

7lanch 22523 - من به مدت یک ماه ازخوردن غذا پس از ساعت7 شب خودداری کردم و نتیجه این شد

اما قرارهای شبانه مشکل ساز بود

حتما بخوانید :
فوبیا (هراس) چیست ؟ و راه های درمان

یکی از قسمت های چالش برانگیز، بیرون رفتن برای شام است. اگر با زوج های دیگر بیرون برویم که اغلب این کار را انجام می دهیم، تا قبل از ساعت ۸ شام نمی خوریم. هنگامی که شام خوردنمان تمام می شود از ساعت ۱۰ گذشته و وقتی که به خانه برمی گردم سریع به رخت خواب می روم. من هیچ راهی پیدا نکردم تا در قرار های بیرون از خانه، دو ساعت قبل از خواب شامم را خورده باشم (مگر این که پس از رسیدن به خانه تا دیروقت بیدار بمانم که این کمی نشدنی است). حتی به دیگران پیشنهاد دادم که زودتر شام بخوریم اما کسی از این پیشنهادم استقبال نکرد.

پس در طول این یک ماه من تقریبا خوب عمل کردم البته به جز مواقعی که برای قرار شام بیرون می رفتم (که کلا چهار بار در ماه بود). من این را یک موفقیت تلقی می کنم. برای اکثر افراد نخوردن فست فود ممکن است سخت باشد ولی وقتی صحبت از غذا باشد من با این قوانین سخت گیرانه کنار می آیم.

7lanch 223 - من به مدت یک ماه ازخوردن غذا پس از ساعت7 شب خودداری کردم و نتیجه این شد

این عادت به کل خانواده سرایت کرده است

حتی با اینکه یک ماه گذشته است من هنوز به این قانون پایبندم و فرزندانم نیز به آن عادت کرده اند. قبل از این هم ما عادت داشتیم که زود دندان هایمان را مسواک بزنیم. قبلا بچه ها پس از خوردن شام وقتی که داستان های قبل از خواب را می خواندیم از من خواهش می کردند که به آن ها تنقلات بدهم. اما الان ما شام میخوریم، مسواک می زنیم و  داستان می خوانیم (بدون تنقلات) و سپس می خوابیم.

حتما بخوانید :
این بازمانده سرطان در کودکی، حالا پرستار بیمارستانی است که در آن درمان شده بود

چیزی که من به عنوان یک آزمایش شروع کردم الان برای کل خانواده ام تبدیل به یک سبک زندگی سالم تر شده است.

مجموع رای

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید