حیوانات خانگیسگ

مراقبت از سگ مسن ; چگونه از سگ های مسن تر مراقبت کنیم

مراقبت از سگ مسن ; چگونه از سگ های مسن تر مراقبت کنیمReviewed by فتح الهی on Jul 18Rating: 4.5مراقبت از سگ مسن ; چگونه از سگ های مسن تر مراقبت کنیمهمه پیر می شوند و سگ ها هم استثناء نیستند. پیشرفت های دامپزشکی باعث شده تا سگ ها بیش از قبل زندگی کنند.

همه پیر می شوند و سگ ها هم استثناء نیستند. پیشرفت های دامپزشکی باعث شده تا سگ ها بیش از قبل زندگی کنند. ضروری است که یاد بگیریم چگونه از سگ های بزرگتر به درستی مراقبت کنیم. برای مراقبت از سگ خود، راه های بسیاری وجود دارد که بتوانید سال های طلایی او را راحت و شاد کنید. سگ های مسن، بسیار شیرینند و سزاوار بهترین ها هستند.

چه موقع یک سگ، مسن در نظر گرفته می شود؟

به عنوان یک قاعده کلی، یک سگ در حدود سن هفت سالگی، مسن در نظر گرفته می شود.
با این حال، این برای هر سگ کمی متفاوت است. گفته می شود طول عمر یک سگ ۱۲ تا ۱۵ سال است. نژادهای سگ کوچکتر تمایل دارند که به طور متوسط طولانی تر زندگی کنند، در حالی که نژادهای سگ بزرگ و غول پیکر زندگی کوتاه تری دارند. بنابراین، یک سگ کوچولو در سن بالاتر از سن ۸ سالگی، مسن در نظر گرفته می شود. یک سگ نژاد بزرگ، به نوبه خود ممکن است در سن ۵-۶ سالگی، مسن در نظر گرفته شود. بعضی از سگ ها ممکن است سریعتر از دیگران پیر شوند؛ این ممکن است به دلیل زمینه ژنتیکی و سلامت کلی باشد.

حتما بخوانید :
مواد غذایی که هرگز نباید به گربه خود بدهید

علائم پیری در سگ ها

هرچه سگ ها بزرگ تر می شوند، یکی از شایع ترین علائمی که صاحبان آن ها گزارش می دهند “کند شدن” است. آنها متوجه می شوند که سگ هایشان هنگام فعالیت استقامت کمتری دارند و ممکن است هنگام بیدار شدن از خواب، کند عمل کنند. ممکن است به اسباب بازی ها، بازی ها و یا غذا علاقه کمتری نشان دهند. برخی از صاحبان متوجه شده اند که سگ هایشان در بعضی شرایط، مانند اطراف کودکان فعال یا سگ های هیجان زده، صبر کمتری دارند. گاهی اوقات، صاحبان می بینند که سگ هایشان گیج هستند و نسبت به دوران جوانیشان کمتر پاسخگو هستند.
همچنین سگ های مسن تر ممکن است در خانه حوادث ادراری یا مدفوع داشته باشند.
در حالی که تمام علائم بالا معمولا با پیری دیده می شود، عموما نتیجه ای از پیری نیستند. اما در واقع علائم مشکلات سلامتی مختلفی هستند. در حیوانات خانگی مسن، مشکلات سلامتی متعددی مانند آرتروز، نابینایی و یا کم شنوائی، ضعف و بیماری کلیوی وجود دارد.

کمک کردن به سگتان

تغییراتی وجود دارد که می توانید در زندگی سگ خود ایجاد کنید که به او کمک خواهد کرد با بالا رفتن سن راحت تر کنار بیاید. اکثر این موارد نیاز به کمی فداکاری دارند و تغییرات مثبتی را برای سگ شما ایجاد می کنند.

– به جای یک بار در سال، هر شش ماه یک بار برای تست های سلامتی به دامپزشک مراجعه کنید. اگر توصیه شد، برای کار آزمایشگاهی و تصویربرداری تشخیصی ، بودجه ای را اختصاص دهید.
– فرمول غذای سگتان را تغییر دهید. غذاهای مخصوص سگ های مسن تر اغلب کالری کمتر (برای جلوگیری از افزایش وزن)، سطوح بالاتر مواد مغذی و پروتئین پایینی دارند (جلوگیری از عوارض پیری بر روی کلیه).
– اگر استقامت سگ شما در حال کاهش است و یا دچار مشکل شده، به جای یک یا دوبار پیاده روی طولانی و تند، چندین بار در روز پیاده روی کوتاه و آهسته داشته باشید. با این حال، ورزش را متوقف نکنید و یا آن را به طور قابل توجهی کاهش ندهید – سگ شما هنوز نیاز به فعالیت دارد.
– برای سگ هایی که دچار مشکل می شوند: از سطح شیب دار روی پله ها یا برای رفتن روی مبلمان استفاده کنید؛ روی زمین حصیر قرار دهید تا بتوانند به راحتی حرکت کنند.
– یک تخت ارتوپدی مخصوص سگ با کیفیت بگیرید. زمانی که شما به این فکر کنید که سگتان چقدر راحت تر خواهد شد، متوجه می شوید که هزینه کردن برای آن ارزشش را دارد.
– اجازه دهید سگ شما برای دستشویی به دفعات بیشتری از منزل خارج شود. برای جلوگیری از ادرار تصادفی، برای آن ها پد های جذبی قرار دهید.

حتما بخوانید :
8 کاری که هرگز نباید با گربه خود انجام دهید

زمانی خداحافظی کی می رسد؟

این سوالی است که هیچکس واقعا نمی تواند پاسخ دهد. همه سگ ها به آرامی در خواب نمی میرند (البته ما آرزو می کنیم که همه آنها می توانستند). از آنجا که شما سگ خود را بهتر از هر کس دیگری می شناسید، احتمال دارد که هنگام نزدیک شدن به این زمان، خودتان آن را حس کنید. یک دستورالعمل کلی این است که به “روزهای خوب” در مقابل “روزهای بد” نگاه کنید. اگر سگ شما روزهای بدتری را نسبت به روزهای خوب تجربه می کند و دامپزشک شما هیچ گونه درمانی را ارائه نمی دهد، زمان خداحافظی نزدیک است. یا، اگر درمان یک بیماری برای سگ شما آنقدر سخت است که به کیفیت زندگی آنها آسیب می رساند، ممکن است وقت آن باشد که اتانازی انسانی را در نظر بگیریم. این یک زمان دشوار است که نیاز به تصمیم گیری بسیار آگاهانه دارد، اما به یاد داشته باشید همه این ها به خاطر آن است که شما سگ خود را دوست دارید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن