تغذیه سالمزیبایی و سلامت

مزایای روغن هسته پالم چیست؟

مزایای روغن هسته پالم چیست؟Reviewed by اعطاسی on Sep 18Rating: 4.0مزایای روغن هسته پالم چیست؟روغن هسته پالم که از دانه یا هسته یک گونه از درخت نخل آفریقایی استخراج می شود معمولا به عنوان روغن استوایی شناخته می شود. روغن هسته پالم عمدتا از چربی تری گلیسیرید تشکیل شده است که حدود 80 درصد چربی اشباع شده و 20 درصد چربی اشباع نشده است. روغن هسته پالم را می توان در تعدادی از محصولات.

روغن هسته پالم که از دانه یا هسته یک گونه از درخت نخل آفریقایی استخراج می شود

معمولا به عنوان روغن استوایی شناخته می شود. روغن هسته پالم عمدتا از چربی تری گلیسیرید تشکیل شده است که حدود ۸۰ درصد چربی اشباع شده و ۲۰ درصد چربی اشباع نشده است. روغن هسته پالم را می توان در تعدادی از محصولات، از جمله مارگارین، روغن گیاهی و روغن ترد کننده شیرینی جات، خامه، شکلات و بستنی یافت. بسته به مقدار روغن پالم موجود در مواد غذایی، این روغن می تواند مزایایی برای سلامتی داشته باشد.

بدون کلسترول

یکی از مزایای روغن هسته پالم این است که کاملا عاری از کلسترول می باشد، که در مورد چربی های حیوانی مانند کره اینطور نیست. با توجه به طبیعت بدون کلسترول روغن های گیاهی و مارگارین ها، مانند روغن هسته پالم، نظریه هایی وجود دارد که می گوید این نوع روغن ها و چربی ها نسبت به کره سالم تر هستند. با این حال، ممکن است این مورد درست نباشد. به گفته کلینیک کلیولند، مارگارین حاوی چربی های ترانس است که می تواند به بیماری قلبی منجر شود.

حتما بخوانید :
5 راه برای اینکه اپیلاسیون ناحیه شرمگاه برایتان قابل تحمل تر شود

ویتامین K

همچنین روغن هسته پالم حاوی ویتامین K می باشد. ویتامین K یک ویتامین ضروری محلول در چربی است که در سلامت استخوان ها و به عنوان یک عامل انعقادی در خون مهم است. در حالی که شما به طور بالقوه می توانید ۶۷ درصد از میزان توصیه شده روزمره ویتامین K را در یک فنجان روغن هسته پالم دریافت کنید، بسیار توصیه می شود که این کار را نکنید. همان اندازه از این روغن، ۹۴ درصد از کالری روزانه شما را تامین می کند و تقریبا ۹ برابر میزان توصیه شده چربی اشباع برای یک روز دارد. این یکی از مزایای روغن هسته نخل است که ارزش خطرات آن را ندارد.

طول عمر طولانی

در حالی که ممکن است مزایای کلی سلامتی روغن هسته پالم زیاد نباشد، مزایایی وجود دارد که توسط صنعت تجارت غذایی ارائه می شود. روغن نخل به دلیل مقاومت در برابر اکسیداسیون در دمای بالای آشپزی و ذخیره سازی آن، نسبت به سایر روغن های گیاهی به عنوان یک جایگزین بهتر محصولات تجاری سرخ شده مانند دونات، نودل، چیپس سیب زمینی و فرنچ فرایز در نظر گرفته می شود.

نوشته های مشابه

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن