شروع زندگیقبل از ازدواج

چرا مشاوره ی ازدواج ؟ دلایل و زمان مشاوره ی ازدواج

ارز دیجیتال
ارز دیجیتال
چرا مشاوره ی ازدواج ؟ دلایل و زمان مشاوره ی ازدواجReviewed by اعطاسی on Sep 3Rating: 4.0چرا مشاوره ی ازدواج ؟ دلایل و زمان مشاوره ی ازدواج درمان تصویر رابطه بررسی میکند که چطور به صورت ناخود آگاه شریک خود را انتخاب میکنیم که رفتاری را از ما انعکاس میکند که بهتر است در خودمان تصحیح کنیم.

در حال حاضر مشاوره برای روابط مختلف وجود دارد.

مشاوره ی ازدواج ؛ درمان تصویر رابطه بررسی میکند که چطور به صورت ناخود آگاه شریک خود را انتخاب میکنیم که رفتاری را از ما انعکاس میکند که بهتر است در خودمان تصحیح کنیم.

درمان احساس متمرکز دو طرف رابطه را تشویق میکند تا بررسی کنند چطور تجربه های نحوه برقراری ارتباط و ابراز احساسات را بیانگر رفتار واکنشی آن هاست.

از طریق درمان سیستم های داخل خانواده (IFS)، به طور فردی میتواند نحوه ی بهبود آسیب های روحی و روانی و یافتن تعادل با شناسایی بخش های مختلف وجودی فرد یاد دهد، دانش اینکه بعضی بخش ها ممکن است بیش فعال یا نادیده گرفته شده باشد، و مسئولیت پذیری نسبت به آن واکنش و احساسات. این به دو طرف رابطه کمک میکند تا الگوهای نقشی را که در رابطه ایفا میکنند و همچنین طرف مقابل را بهتر درک کنند.

چه زمانی به زوج ها پیشنهاد مشاوره میشود؟

افراد در رابطه برای دلایل مختلفی پیش مشاوره میروند، برای مشکلات ارتباطی و جنسی. مطالعات نشان میدهد زوج ها تا زمانی که به طور متوسط ۶ سال حس ناراحتی داشته باشند تمایلی به مشاوره ندارند. هرچه زمان بیشتری بگذرد رابطه سخت تر ترمیم میشود. در بعضی موارد، زوج هایی که قصد جدایی دارند برای پایان رابطه ی دوستانه و محترمانه به مشاوره میروند. مشاوره معمولا به زوج هایی که اماده ی ازدواج هستند پیشنهاد میشود. در کل مشاوره ی خانواده برای قبل ازدواج به زوج هایی پیشنهاد میشود که میخواهند ناسازگاری ها را بررسی کنند یا نسبت به سختی ها و نارضایتی در ازدواج نگرانند. مشاوره ی ازدواج میتواند مسائل بیشتری را بررسی کند نسبت به مکالمه های معمول زوج ها، اما این میتواند برای زوج ها مفید باشد تا قبل از ازدواج بفهمند واقعا با هم سازگاری دارند.

حتما بخوانید :
ازدواج چطور می تواند قلب شما را بشکند... یا آن را سالم نگه دارد

توقعات و اهداف

یک مشاوره ی موفق به انگیزه ی هردو طرف و تعهد آنها بستگی دارد، و زوج ها میتوانند توقع داشته باشند تا شنونده ی بهتری شوند و بهتر رابطه برقرار کنند و دیگری را حمایت کنند. اهداف توسط زوج ها با راهنمایی متخصص ایجاد میشود، و برای رسیدن به این هدف ها دو طرف باید آماده باشند و نقششان را در رابطه درک کنند. غیر معمول نیست که در جلسات مشاوره ناسازگاری ها مشخص شود، اما مشاور تلاش میکند خنثی و طرف کسی را نگیرد.

ارز دیجیتال

طول دوره و اثربخشی

مشاوره ی روابط معمولا هفته ای یکبار صورت میگیرد، اما به هدف مشاوره و اینکه مشاوره فردی است یا گروهی بستگی دارد. بعضی جلسات به پیشنهاد مشاور و بعضی به درخواست فرد به صورت انفرادی برگذار میشود. تحقیقات نشان میدهد تغییرات در رضایت از ازدواج بعد از جلسات مشاوره ۴۸% از زوج ها در رابطه یشان بهبود یا به صورت کامل ترمیم شده اند.

مجموع رای

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

ارز دیجیتال
برچسب ها

نوشته های مشابه

یک نظر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید