صفحه اصلی / ورزش / مصرف سه نوشیدنی کافئین دار منجر به مرگ یک پسر جوان شد
161104162130 energy drinks radioactive super tease 051720171 - مصرف سه نوشیدنی کافئین دار منجر به مرگ یک پسر جوان شد

مصرف سه نوشیدنی کافئین دار منجر به مرگ یک پسر جوان شد

مصرف سه نوشیدنی کافئین دار منجر به مرگ یک پسر جوان شدReviewed by on May 23Rating:

پس از اینکه یک پسر ۱۶ ساله اهل جنوب کالیفرنیا، ماه گذشته به علت نوشیدن تعدادی نوشیدنی کافئین دار فوت کرد، والدین او درمورد خطرات ناشی از مقادیر زیاد کافئین در نوشیدنی های کافئین دار و انرژی زای معروف، هشدار دادند.

image003 Copy05172017 - مصرف سه نوشیدنی کافئین دار منجر به مرگ یک پسر جوان شد

در ۲۶ آوریل دانش آموز دبیرستانی، دیویس آلن کریپ به دلیل حمله قلبی ناگهانی در کلاس درس، فوت کرد و دوستان و خانواده او از مرگ ناگهانیش بسیار شوکه و گیج شدند. بر اساس گزارش پزشکی قانونی شهرستان ریچلند، علت مرگ او نوشیدن مجموعه ای از نوشیدنی های کافئین داری بوده است که چند ساعت قبل از مرگش نوشیده است.

در یک کنفرانس مطبوعاتی که در روز دوشنبه تشکیل شد، پزشک قانونی شهرستان، گری واتس گفت: این مرد جوان هیچ آگاهی از این موضوع نداشته است. او دلیل مرگ این پسر را به عنوان یک “حادثه قلبی ناشی از کافئین که باعث آریتمی احتمالی شده است” توضیح می دهد. و در ادامه به توصیف ترکیب مرگباری که باعث حمله قلبی کریپ شده است می پردازد.

واتس گفت “دیویس، مانند بسیاری از بچه ها و مردم دیگر بوده است و فکر می کرده که دارد کاری کاملا بی ضرر را انجام می دهد، و این باعث شده که مقدار زیادی کافئین بخورد. ما فهمیدیم که در آن روز، دیویس دو ساعت قبل از مرگش چندین نوشیدنی کافئین دار شامل یک قهوه لاته مک دونالد و چند نوع نوشیدنی انرژی زای دیگر، نوشیده است. ما دیویس را بر اثر مصرف یک ماده کاملا قانونی از دست دادیم.”

حتما بخوانید :
تمرین 5 دقیقه ای برای تقویت عضلات مرکزی بدن

والت در مصاحبه ای با رویترز توضیح می دهد که این به علت مقدار کافئین موجود در سه نوشیدنی نبوده است، اما روشی که او آن ها را مصرف کرده است منجر به مرگش شده است. “این یک اوردوز کافئین نبوده است. ما نمی گوییم که این به دلیل وجود مقدار کافئین موجود در بدن او بوده است، این به دلیل مصرف آن ها در یک مدت زمان بسیار کوتاه بوده است، و موجب یک آریتمی قلبی شده است.”

با توجه به کلینیک مایو، تا ۴۰۰ میلی گرم کافئین در روز (حدود ۴ فنجان قهوه)، برای بیشتر افراد سالم بی خطر است. در سال ۲۰۱۱ آکادمی اطفال آمریکا گزارشی را منتشر کرد که درباره خطرات نوشیدنی های انرژی زا و نوشیدنی های ورزشی که حاوی کافئین هستند، هشدار داده بود. سازمان توصیه می کند که کودکان و نوجوانان به طور کامل از نوشیدن این نوشیدنی ها خودداری کنند، زیرا آن ها برای بزرگسالان هستند و می توانند عوارض جانبی مضری بر روی سیتم مغز و اعصاب و قلبی عروقی داشته باشند.

درباره

این مطالب را نیز ببینید!

بازگشت به زندگی

تمرینات IT ؛ بازگشت به زندگی با ورزش و سلامت قلب

تمرینات IT ؛ بازگشت به زندگی با ورزش و سلامت قلبReviewed by اعطاسی on Oct …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *