ورزشورزش و سلامت

مطالعات نشان می دهد، یوگا می تواند به درمان افسردگی کمک کند

خرید کاندوم فروشگاه اینترنتی کاندومیلو
مطالعات نشان می دهد، یوگا می تواند به درمان افسردگی کمک کندReviewed by اعطاسی on Sep 13Rating: 4.0مطالعات نشان می دهد، یوگا می تواند به درمان افسردگی کمک کندیک سری مطالعات جدید، پس از پیدا کردن دلایلی که یوگا می تواند به کاهش علائم بیماری کمک کند، این ورزش را تبدیل به یک درمان موثر برای افسردگی کرد.برآورد شده است که حدود 16.1 میلیون بزرگسال در ایالات متحده طی 12 ماه گذشته حداقل یک مورد از افسردگی را تجربه کرده اند و افسردگی یکی از شایع ترین اختلالات روانی در کشور است.

یوگا می تواند بر کاهش علائم افسردگی موثر باشد.

یک سری مطالعات جدید، پس از پیدا کردن دلایلی که یوگا می تواند به کاهش علائم بیماری کمک کند، این ورزش را تبدیل به یک درمان موثر برای افسردگی کرد.

برآورد شده است که حدود ۱۶٫۱ میلیون بزرگسال در ایالات متحده طی ۱۲ ماه گذشته حداقل یک مورد از افسردگی را تجربه کرده اند و افسردگی یکی از شایع ترین اختلالات روانی در کشور است.

داروهای ضد افسردگی درمان اولیه برای افسردگی هستند، اما ممکن است برای همه بیماران مفید نباشد. برآورد شده است که حدود ۱۰ تا ۳۰ درصد از بیماران مبتلا به افسردگی به داروهای ضد افسردگی پاسخ نمی دهند و یا تجربه بهبودی معکوس با عوارض جانبی شدید دارند.

با توجه به این موضوع، محققان در جستجوی مداخلات جدید هستند که می توانند درمان های فعلی را برای افسردگی افزایش دهند. آیا یوگا این نیاز را برآورده می کند؟

یوگا تمرین ذهن و بدن است که در سال های اخیر محبوبیت آن افزایش قابل توجهی در داشته است. طبق ارقام مرکز ملی بهداشت، در حدود ۱۳ میلیون بزرگسال در ایالات متحده طی ۱۲ ماه گذشته یوگا را تجربه کرده اند. ۵۸ درصد از این بزرگسالان تمرین یوگا را برای کمک به حفظ سلامتی و رفاه خود انجام داده اند.

خرید کاندوم gifbanner - مطالعات نشان می دهد، یوگا می تواند به درمان افسردگی کمک کند

کاهش استرس و درد کمر یکی از رایج ترین دلایل ذکر شده برای تمرین یوگا است، اما مطالعات نشان می دهد که یوگا به طور فزاینده ای می تواند برای کمک به درمان افسردگی نیز مورد استفاده قرار گیرد.

حتما بخوانید :
ورزش و سلامت ؛ انجام ورزش موثر با استفاده از تمرینات کم برخورد (low impact)

یک مطالعه در سال گذشته، نشان داد که یوگای مبتنی بر تنفس در تعدادی از بیماران افسردگی با بهبود علائم افسردگی همراه بود.

مزایای بیکرام و هاتا یوگا

در یک مطالعه که توسط دکتر لینزی هاپکینز و همکاران او ، در مرکز پزشکی سربازان  فرانسیسکو در کالیفرنیا انجام شد، ۲۳ سرباز سابق زن و مرد را مورد مطالعه قرار دادند.

هر یک از آنها برای هشت هفته، هر هفته در دو جلسه هاتا یوگا شرکت می کردند، هاتا یوگا یک نوع یوگا است که بر ترکیب تمرینات جسمانی، مدیتیشن و تمرینات تنفسی متمرکز است.

محققان دریافتند شرکت کنندگانی که قبل از مداخله یوگا ۸ هفته ای نمرات بالایی در مقیاس افسردگی داشتند، پس از ۸ هفته کاهش قابل توجهی در میزان  افسردگی نشان دادند.

علاوه بر این، شرکت کنندگان از این عمل لذت می برند، امتیاز لذت بردن از این جلسات ۹٫۴ در مقیاس ۱ تا ۱۰ است.

در یکی دیگر از مطالعات که شامل ۵۲ زن ۲۵ تا ۴۵ ساله بود، سارا شالیت و همکارانش – از دانشگاه بین المللی آلبانی در سانفرانسیسکو، به طور تصادفی بیش از نیمی از شرکت کنندگان را برای انجام یوگای بیکرام به مدت ۸ هفته انتخاب کردند.

یوگای بیکرام – که در سال ۱۹۷۰ توسط معلم یوگای هندی Bikram Choudhury  مشهور شد – یک نوع یوگا است که شامل ۲۶ حالت است.

سطوح افسردگی هر دو گروه در چهار زمان مورد بررسی قرار گرفتند: در ابتدای مطالعه، در هفته سوم و هشتم و در یک هفته پس از پایان جلسات یوگا.

در مقایسه با گروه شاهد، شالیت و همکارانش دریافتند که گروه یوگای بیکرام با کاهش علائم افسردگی روبرو شدند.

حتما بخوانید :
7 نکته برای جوان نگه داشتن قلب

یوگا ممکن است افسردگی مزمن را کاهش دهد

مطالعه دیگری در این کنوانسیون نشان داد که یوگا می تواند برای افسردگی مزمن، همچنین استرس و اضطراب مفید باشد.

نینا والبر و همکارانش ، از مرکز روانپزشکی در هلند، ۱۲ بزرگسال را که به طور متوسط ​​۱۱ سال با افسردگی زندگی می کردند، مورد مطالعه قرار دادند.

برای مطالعه، نیاز بود که هر شرکت کننده در یک برنامه یوگا شرکت کند که شامل یک جلسه یوگا ۲٫۵ ساعته در هفته به مدت ۹ هفته بود.

سطوح افسردگی، اضطراب، استرس، اندیشناکی و نگرانی، قبل و بعد از برنامه یوگا و همچنین ۴ ماه بعد مورد بررسی قرار گرفتند.

محققان دریافتند که سطوح افسردگی، اضطراب و استرس در طول دوره یوگا کاهش می یابد و این نتایج ۴ ماه پس از پایان برنامه باقی می ماند.

در حالی که شرکت کنندگان در دوره یوگا هیچ کاهشی در نشانه های اندیشناکی و نگرانی نداشتند، اما پس از ۴ ماه پس از پایان برنامه، این علائم کاهش یافتند.

“این مطالعات نشان می دهد که مداخلات مبتنی بر یوگا برای خلق و خوی  افسرده و بیماران مبتلا به افسردگی مزمن و مقاوم به درمان امکان پذیر است.”

محققان بر این باورند که مطالعات آنها نشان می دهد یوگا می تواند گزینه درمانی مناسب برای افسردگی باشد، به ویژه برای افرادی که پاسخ بدی به درمان های جاری دارند.

“در این زمان ما تنها می توانیم یوگا را به عنوان یک رویکرد مکمل توصیه کنیم که احتمالا در مقایسه با رویکردهای استاندارد که توسط یک درمانگر مجاز به اثبات رسیده است، موثر خواهد بود. واضح است که یوگا درمان نیست. با این حال، بر اساس شواهد تجربی، به نظر می رسد بسیار بالقوه است.”

حتما بخوانید :
آموزش ورزش تمام بدن با توپ در 15 دقیقه
مجموع رای

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید