حیوانات خانگیسگ

مطالعه جدید نشان می دهد بوی شما، بوی مورد علاقه سگتان است

ارز دیجیتال
ارز دیجیتال
مطالعه جدید نشان می دهد بوی شما، بوی مورد علاقه سگتان استReviewed by اعطاسی on Sep 14Rating: 4.0مطالعه جدید نشان می دهد بوی شما، بوی مورد علاقه سگتان استعلم بار دیگر چیزی که بسیاری از عاشقان سگ به آن مشکوک هستند را تأیید می کند: سگ های ما بوی ما را می شناسند و آن را دوست دارند. تحقیقات انجام شده درباره فرآیندهای رفتاری سگ ها به رهبری گری برنز، دانشمند عصب شناسی ، با استفاده از تصویربرداری پیشرفته مغز، اثبات کرد که سگ ها بوی ما را تشخیص می دهند حتی زمانی که ما در اطراف آنها نباشیم.

علم بار دیگر چیزی که بسیاری از عاشقان سگ به آن مشکوک هستند را تأیید می کند: سگ های ما بوی ما را می شناسند و آن را دوست دارند. تحقیقات انجام شده درباره فرآیندهای رفتاری سگ ها به رهبری گری برنز، دانشمند عصب شناسی ، با استفاده از تصویربرداری پیشرفته مغز، اثبات کرد که سگ ها بوی ما را تشخیص می دهند حتی زمانی که ما در اطراف آنها نباشیم. حتی جالب تر این است که چگونه مغز سگ  به بوی دیگر سگ ها و انسان ها نسبت به خانواده های انسانی خود، متفاوت عمل می کند. آنطور که مشخص شده است، شما بهترین بو برای سگ خود را دارید.

برنز چند سال است که بر روی سگ ها مطالعه می کند. او از گذشته در حال مطالعه و تصویر برداری از مغز سگ ها بوده است و روش های علمی را برای بررسی توانایی سگ های در خدمات نظامی یا درمانی امتحان کرده است. او همچنین کتاب محبوب “سگ ها چگونه ما را دوست دارند” را با استفاده از جدیدترین علوم اعصاب برای کشف اینکه سگ ها چگونه فکر می کنند و عشق می ورزند، نوشته است.

حتما بخوانید :
مراحل تشخیص بیماری میلوپاتی

آخرین تحقیقات او شامل شناخت و تمرین سگ ها است. همه ما تابحال ارتباطات قدرتمندی بین یک بوی خاص و احساس عاطفی را تجربه کرده ایم. مسائل عاشقانه، خانه، محیط کار و غذا همه شامل عطر و احساسات و خاطرات خاص خودش است. برنز می خواست بررسی کند که وقتی سگ بویی را حس می کند، چگونه فکر می کند، به خصوص به این دلیل که بسیاری از اطلاعات حسی سگ ها از بو نشأت می گیرد. او می گوید: “از آنجا که سگ ها بسیار بیشتر از انسان ها به حس بویایی وابسته هستند، پاسخ های آنها احتمالا حتی قوی تر از آن است که ممکن است انتظار داشته باشیم.”

در این مطالعه، دوازده سگ مورد استفاده قرار گرفت، که همه آنها آموزش دیده بودند هنگام MRI کاملا بی حرکت باقی بمانند. همانطور که مغز سگ ها اسکن می شد، پنج بوی مختلف به آنها ارائه می شد:

– بوی خود سگ

ارز دیجیتال

-بوی یک سگ ناشناس

– بوی یک سگ که با آنها زندگی می کرد

– بوی یک انسان ناشناس

– بوی یک انسان آشنا که با آنها زندگی می کرد

از آنجا که در طی آزمایش، منبع بو وجود نداشت، مطالعه همچنین حافظه حسی در سگ ها را نشان می دهد. عطرها از قسمت های بسیار متفاوتی از بدن بدست آمد: قسمت های عقبی و تناسلی سگ ها و زیر بغل انسان. علاوه بر این، شرکت کنندگان از حمام کردن یا استفاده از دئودورانت برای ۲۴ ساعت قبل از نمونه برداری (علم بوی بد) منع شده بودند.

حتما بخوانید :
چرا گربه ام من را لیس می زند؟

نتایج مطالعه

بر اساس این مطالعه، تمام این پنج عطر در بخشی از مغز سگ همراه با انتظارات مثبت نشان داده شد. این یعنی سگ ها با هر بویی، خاطرات و ارتباط داشته اند. قوی ترین پاسخ های احساسی، آنهایی بود که از هسته کودات شکل گرفته بودند، که شامل بوی انسان های آشنا و پس از آن بوی سگ های شناخته شده بود. به عبارت دیگر، سگ ها بوی افراد خانواده را دوست دارند. سگ هایی که به عنوان سگ های خدمات دهنده یا درمانگر آموزش دیده اند، بزرگترین پاسخ به بوی انسان را ثبت کردند. این مقاله می گوید این ممکن است به علت ژنتیک (سگ های خدمات دهنده به این دلیل برای این کار انتخاب شده اند که دارای این ویژگی ها یا توانایی ها هستند) و یا شاید به علت ایجاد پیوندهای قوی تر در طول آموزش طولانی مدت باشد (تعامل بیشتر انسان منجر به شناخت بیشتر و احساسات مثبت می شود).

برنز، یافته های خود را برای ما خلاصه کرد: “سگ ها نه تنها بوی انسان های آشنا را از دیگران تشخیص دادند، بلکه ارتباط مثبتی با آن داشتند. در حالی که ممکن است انتظار داشته باشیم که سگ ها باید بوی سگ های دیگر را دوست داشته باشند، اما به نظر می رسد که واکنش آنها برای انسان ها بیشتر است. این که آیا این مبتنی بر غذا دادن، بازی، استعداد ژنتیکی یا چیز دیگری است، زمینه ای برای تحقیقات آینده محسوب می شود. به عبارت دیگر، سگ ترجیح می دهد که بوی صاحب خود را بشنود. بی دلیل نیست که انسان ها را “بهترین دوست سگ” می دانند.

حتما بخوانید :
چیزهایی که باید درباره رفتار گربه ها بدانید

معنای این مطالعه برای آینده چیست؟

در نهایت، مطالعات علمی مانند این کمک خواهد کرد تا سگ های خدمات دهنده را بهتر انتخاب کنیم. سگ ها برای تشخیص مواد منفجره، مواد مخدر، کار در محیط نظامی، به همراه پلیس ها، و یا به عنوان همراهان برای افراد دارای معلولیت های جسمی و عاطفی آموزش می بینند و این  آموزش ها  بسیار چالش برانگیز هستند. اگر یک سگ را آموزش دهیم و وسط راه متوجه شویم این سگ برای این کار مناسب نیست، تنها منابع ارزشمند را هدر داده ایم. برنز معتقد است اسکن مغز توله سگ ها می تواند یک روز به ما کمک کند تا سگ هایی را که برای وظایف خاص مناسب هستند انتخاب کنیم. ” ما امیدواریم با درک اینکه مغز سگ چگونه کار می کند، روش های بهتری برای انتخاب و آموزش آنها برای این نقش ها پیدا کنیم.”

مجموع رای

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

ارز دیجیتال

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید