زیبایی و سلامتپیشگیری بهتر از درمان

موز و آووکادو می توانند از بیماری قلبی جلوگیری کنند

موز و آووکادو می توانند از بیماری قلبی جلوگیری کنندReviewed by فتح الهی on Oct 11Rating: 4.5موز و آووکادو می توانند از بیماری قلبی جلوگیری کنندیک مطالعه از دانشگاه آلابامای بیرمنگام نشان داد که هر چه پتاسیم در رژیم غذایی شما بیشتر باشد، احتمال سخت شدن شریان های شما کمتر می شود.

یک مطالعه از دانشگاه آلابامای بیرمنگام نشان داد که هر چه پتاسیم در رژیم غذایی شما بیشتر باشد، احتمال سخت شدن شریان های شما کمتر می شود.

این مطالعه که بر روی موش ها انجام شد

نشان داد موش هایی که پتاسیم کمتری از رژیم غذایی دریافت می کردند، در مقایسه با موش هایی که مقدار عادی پتاسیم مصرف می کردند، شریان های سخت تری داشتند.

پتاسیم در مواد غذایی از جمله سیب زمینی، موز، آووکادو و اسفناج یافت می شود.

بر اساس خلاصه ای از یک مقاله که در JCI Insight منتشر شده است

نتایج این مطالعه می تواند منجر به “مکانیزم های کشف نشده ای شود که فرصت هایی برای ایجاد استراتژی های درمانی برای کنترل بیماری های عروقی را فراهم می آورند”.

در این مطالعه گروهی از موش ها با سطوح کم، نرمال و بالای پتاسیم تغذیه شدند. نتایج نشان داد در موش هایی با سطوح پایین پتاسیم، تکلیس سازی عروق و سخت شدن شریان ها افزایش پیدا کرده است، در حالی که موش های دارای پتاسیم بالا، سختی کمتری را نشان دادند.

به گفته مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری، بیماری قلبی یکی از علل اصلی مرگ و میر در میان مردان و زنان در جهان است. سالانه یکی از هر چهار آمریکایی، در اثر حمله قلبی میمیرد.

حتما بخوانید :
دلایل استرس ؛ چک کردن مداوم گوشی باعث استرس می شود

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن