جراحی زیباییزیبایی و سلامت

نتایج لیپوساکشن تا چه زمانی باقی می ماند؟

ارز دیجیتال
ارز دیجیتال
نتایج لیپوساکشن تا چه زمانی باقی می ماند؟Reviewed by اعطاسی on Sep 18Rating: 4.0نتایج لیپوساکشن تا چه زمانی باقی می ماند؟بسیاری از مردم می خواهند بدانند که آیا نتایج جراحی لیپوساکشن دائمی است یا خیر، و این نتایج تا چه زمانی باقی خواهد ماند؟

بسیاری از مردم می خواهند بدانند که آیا نتایج جراحی لیپوساکشن دائمی است یا خیر، و این نتایج تا چه زمانی باقی خواهد ماند؟

مانند بسیاری از سوالات مربوط به جراحی پلاستیک، جواب این سوال که آیا لیپوساکشن دائمی است، هم بله است و هم خیر.

بدن انسان فقط مقدار مشخصی از سلولهای چربی دارد و این سلول ها با افزایش یا کاهش وزن، به ترتیب بزرگتر یا کوچکتر می شوند.

تعداد و توزیع سلول های چربی ما قبل از رسیدن به سن بلوغ تنظیم می شود. به همین دلیل است که ما ممکن است نواحی در بدنمان داشته باشیم که چربی ها در آنجا جمع شده باشند، و حتی اگر وزنمان را کم کنیم باز هم این چربی ها از بین نروند. این جایی است که لیپوساکشن به درد می خورد.

هنگامی که رسوبات چربی از طریق لیپوساکشن حذف می شوند، این سلول های چربی برای همیشه از بین می روند. کانتور بدن بهبود می یابد، و آن ناحیه از بدن در تناسب بیشتری با بقیه بدن قرار می گیرد. با این وجود، بعضی از سلول های چربی باقی مانده در این منطقه و همچنین در مناطق دیگر بدن وجود خواهد داشت. بنابراین، اگر بیمار پس از آن وزن زیاد کند، سلول های باقی مانده چربی بزرگتر می شوند.

حتما بخوانید :
10 دلیل که باید هنگام بارداری با دکتر خود تماس بگیرید

از آنجایی که در حال حاضر در ناحیه لیپوساکشن شده، سلول های چربی کمتری وجود دارد، ایده این است که در صورت افزایش وزن، این مناطق نسبت به دیگر مناطق بدن، در تناسب بهتری قرار خواهد داشت. با این حال، باید بدانید که ممکن است در مناطقی که عمل لیپوساکشن را انجام نداده اید، افزایش وزن بیشتری داشته باشید، زیرا این مناطق در حال حاضر حاوی مقادیر بیشتری از سلولهای چربی هستند.

ارز دیجیتال

به طور خلاصه، با اینکه که باید تناسب و خطوط بدن خود را بهبود ببخشید، اما لیپوساکشن یک روش موثر برای کاهش وزن نیست و مطمئنا به شما این مجوز را نمی دهند که پس از انجام آن هرچه خواستید پرخوری کنید. در حقیقت، افزایش وزن در مناطقی که در آنها هنوز سلولهای چربی وجود دارد، می تواند تناسب بدن شما را به شکل دیگری به هم بزند که شما از آن خوشحال نخواهید شد.

چگونه می توان نتایج لیپوساکشن را طولانی تر کرد

بسیاری از افراد می دانند که باید چه کاری کنند تا نسبت های جدید خود را حفظ کنند.

این بسیار آسان است: ورزش. بر اساس یک مطالعه که در سال ۲۰۱۲ در مجله Clinical Endocrinology و Metabolism منتشر شد، زنان دارای وزن طبیعی که ۲٫۵ تا ۳ پوند چربی شکم آنها توسط لیپوساکشن حذف شده بود و پس از عمل جراحی، ورزش می کردند توانسته بودند نتایج لیپوساکشن را تا شش ماه بعد حفظ کنند.

به طور خاص، از ۳۶ زن سالم اما غیر فعال که در سن ۲۰ تا ۳۵ سالگی بودند و این عمل را انجام داده بودند، نیمی از آنها شش ماه پس از لیپوساکشن دوباره این چربی را به دست آوردند. این بیشتر چربی احشایی بود، نوعی چربی که در اطراف اندامها قرار می گیرد و خطر ابتلا به دیابت و بیماری های قلبی را افزایش می دهد. این زنان همچنین ۱۰ درصد چربی احشایی بیشتری نسبت به قبل از لیپوساکشن به دست آوردند.

حتما بخوانید :
گیاهان دارویی و مکمل های افسردگی

نصف دیگر این گروه، چربی را برنگرداندند، و حتی بیشتر، زیرا آنها گروهی بودند که به طور تصادفی برای شرکت در یک برنامه آموزشی چهار ماهه انتخاب شده بودند که سه بار در هفته تمرینات کاردیو و تمرینات قدرتی انجام می دادند . کمترین چربی در بدن این گروه رشد کرده بود.

چرا چربی لیپوساکشن به عنوان چربی احشایی باز می گردد؟

ما نمی دانیم که چرا افزایش چربی لیپوساکشن به صورت چربی احشایی باز می گردد.

این ممکن است به این دلیل باشد که پس از جراحی، افراد تمایل بیشتری به استراحت دارند، که می تواند منجر به افزایش چربی شود. بدن ما به طور دقیق تنظیم شده است تا از ذخایر چربی خود محافظت کند و ممکن است وقتی که به سرعت چربی از دست بدهیم (مانند لیپوساکشن) ، بدن بخواهد با آن مقابله کند. با این حال، ورزش می تواند این تلاش ها را کاهش داده و کالیبراسیون وزن یا آن وزنی را که بدن فکر می کند باید داشته باشد را تعیین کند.

حرف آخر درباره تغییر بدن پس از لیپوساکشن

پاسخ به این سوال که آیا نتایج لیپوساکشن پایدار هستند یا نه، این است که تغییر شکل بدن بعد از لیپوساکشن دائمی است، اما چربی می تواند در مناطق مختلفی که سلول های چربی در بدن ذخیره شده اند، بازگشت کند.

این بدان معنی است که برای هر یک از افراد به این بستگی دارد که آیا چربی بعد از این عمل دوباره برمی گردد یا خیر. اگر چربی دوباره به بدن شما برگردد، می توانید یک حالت متفاوت با آنچه قبل از عمل جراحی لیپوساکشن داشتید را انتظار داشته باشید.

حتما بخوانید :
غذا و نوشیدنی هایی که در فصل سرماخوردگی و آنفلوانزا به تقویت سیستم ایمنی بدن شما کمک می کنند

متاسفانه بررسی مطالعاتی در سال ۲۰۱۵ نشان داد که در لیپوساکشن، تغییرات در چربی بدن و وزن معمولا با گذشت زمان بر می گردد (کوتاه مدت است). دلایل این امر نامعلوم است، اما به دلیل ترکیبی از توزیع چربی (به عنوان مثال در مقایسه با چربی احشایی) و یا به دلیل رشد چربی جبرانی در نظر گرفته می شود. بدن ما تمایل به حفظ حالت “هوموتازیست” (هم ایستایی) دارد که باعث می شود به تدریج تغییر کند. تصور می شود که حذف چربی از طریق مکانیسم های بازخورد در بدن ما، باعث افزایش چربی در مناطق دیگر می شود تا چربی را که حذف شده است، جبران کند.

واضح است که ما نیاز به یادگیری در مورد لیپوساکشن و مدیریت نسبت های مناطق مختلف بدن که می خواهیم تغییر دهیم، داریم. مهم است که با جراح خود صحبت کنید تا صادقانه به شما بگوید که از جراحی لیپوساکشن، چه چیزهایی را باید و چه چیزهایی را نباید انتظار داشته باشید.

مجموع رای

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

ارز دیجیتال

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید