آرایش صورتآرایشی و زیبایی

نحوه آرایش مژه ها

نحوه آرایش مژه هاReviewed by فتح الهی on Sep 19Rating: 4.5نحوه آرایش مژه هامژه های بلند و ضخیم فورا توجه را به چشم ها جلب می کنند. ساده ترین راه برای بهبود ظاهر مژه ها این است که ریمل مژه مناسب را انتخاب کنید؛ اما اگر شما به طور خدادادی مژه های پرپشت نداشته باشید، چه؟

مژه های بلند و ضخیم فورا توجه را به چشم ها جلب می کنند. ساده ترین راه برای بهبود ظاهر مژه ها این است که ریمل مژه مناسب را انتخاب کنید؛ اما اگر شما به طور خدادادی مژه های پرپشت نداشته باشید، چه؟
هنگامی که تصمیم می گیرید چگونه مژه های خود را آرایش کنید، باید دارایی خود را ارزیابی کرده و انتظارات خود را واقع بینانه نگه دارید. شما می توانید با توجه به مناسبتی که می خواهید برای آن آرایش کنید، رویکردهای مختلفی را انتخاب کنید. در این مطلب شما موارد زیر را یاد خواهید گرفت:

– بهترین تکنیک برای داشتن ظاهر طبیعی.
– چگونگی انتخاب رنگ و کیفیت ریمل مژه.
– نحوه استفاده از ریمل مژه.
– زمان و روش استفاده از مژه مصنوعی.

مژه های طبیعی

اگر شما به طور طبیعی مژه های زیبایی دارید، ممکن است نخواهید آنها را آرایش کنید یا حداقل تلاش کنید آنها را به طبیعی ترین شکل ممکن آرایش کنید.
فر کردن مژه های بلند و پرپشت که به سمت جلو یا پایین رشد کرده اند، باعث بازتر شدن چشم شما می شود. راحت تر است که چندین بار از یک فرمژه کوچک تر استفاده کنید، به این ترتیب می توانید آن را به طور صحیح روی مژه ها قرار دهید. با مژه های وسطی و در نزدیک ترین حالت ممکن به پلک، شروع کنید. به پایین نگاه کنید، فرمژه خود را قرار دهید، سپس آن را فشار دهید تا وقتی که متوقف شود و آن را برای پنج ثانیه نگه دارید. این حرکت را برای مژه های بیرونی تکرار کنید. اگر تنها چند تار مژه برایتان باقی مانده است ، آنها را با این ابزار شکنجه نکنید.
مژه های رنگی برای کسانی که مژه های بلند با رنگ های روشن دارند، عالی است. بخش بد آن این است که ریشه ها بسیار سریع رشد می کنند.

حتما بخوانید :
رنگ موی جدید هم میتونه خوب باشه هم بد.

انتخاب ریمل مژه

بازاریابان به سختی تلاش می کنند تا برای محصولات مشابه، اسم های مختلفی درست کنند – بلند کننده، فر کننده، جداکننده، پرپشت کننده، حجم دهنده و غیره؛ اما در واقع تنها دو نوع فرمول ریمل مژه وجود دارد: سبک بدون الیاف یا پرپشت کننده با الیاف که می تواند بر پایه آب یا ضد آب باشد.

ریمل سبک بدون الیاف، مژه های شما را بدون ایجاد تغییر قابل توجهی تعریف می کند. این نوع ریمل مژه معمولا با یک فرچه نازک طراحی شده تا به مژه های شما حالت دهد. اگر چشمان شما خیلی حساس باشند، ریمل مژه سبک ممکن است تنها گزینه مناسب شما باشد، زیرا حساسیت اغلب ناشی از گرد و غبار است که به الیاف ریمل مژه های سنگین بستگی دارد.
زنان جوانتر ترجیح می دهند آرایش چشم روشن با مژه های پرپشت و بلند داشته باشند، مخصوصا برای آرایش شب. ریمل مژه پرپشت کننده با الیاف یک اثر افزایش طول و حجم را ایجاد می کند. شما می توانید حجمی را ایجاد کنید که واقعا باعث تغییر چشم های شما می شود، حتی اگر شما به طور طبیعی مژه های زیبایی نداشته باشید. با این حال، حتی ریمل مژه پرپشت کننده با کیفیت همیشه خوب نیست:

– اگر مژه های شما کم پشت باشد؛ آنها به جای اینکه مژه های شما را بهتر کنند، ممکن است مانند چیز سیاه چسبنده ای به نظر برسند که از چشم شما بیرون آمده است.
– در مژه های بلند؛ لایه های ریمل پرپشت باعث سنگین شدن مژه های شما می شود، و فر طبیعی آنها را صاف کرده و احساس ناراحتی ایجاد می کنند.

حتما بخوانید :
لوازم ارایش طبیعی ؛ ۷ مزیت برتر استفاده از لوازم آرایشی طبیعی

اگر شما پوست چرب دارید یا چشمهایتان گود است و مژه های شما با پوستتان برخورد می کند، ریمل ضد آب برای شما مناسب است. برای محافظت از رطوبت، یک لایه چرب در اطراف هر یک از مژه های شما ایجاد می شود. از آنجایی که ریمل مژه ضدآب بر پایه روغن درست می شود، سبک تر از ریمل مژه بر پایه آب است، و باعث می شود فر مژه را بهتر حفظ کند. بخش منفی آن این است که پاک کردن ریمل ضد آب دشوار است. شما ممکن است در ناحیه چشم نیاز به کار سخت تری داشته باشید ، و این نه تنها به مژه های شما آسیب می رساند، بلکه به پوست حساس اطراف چشم شما نیز آسیب می زند. علاوه بر این، حتی پس از پاک کردن ریمل ضدآب از مژه ها، ممکن است هنوز ذرات کوچک در صورت شما بمانند، و در چشمان شما جمع شوند. اگر هر روز از این ریمل استفاده می کنید، به خصوص کسانی که مژه های بلند و پرپشت دارند، باقی مانده به آرامی رشد می کند و باعث ایجاد حلقه های تیره دائمی در زیر چشم شما می شود.

ریمل رنگی می تواند جایگزین خوبی برای ریمل مشکی باشد. ریمل آبی یا بنفش یک راه عالی برای افزایش زیبایی چشم شما است. از آن به تنهایی استفاده کنید، و یا آن را به مژه های پایینی بزنید و به مژه های بالایی ریمل مشکی بزنید. ریمل قهوه ای یا خاکستری برای آرایش روزانه مناسب است؛ این رنگ ها به خصوص برای دختران بسیار جوان مناسب هستند و ممکن است برای کسانی که چشم های خسته یا حلقه تیره زیر چشم دارند، تنها انتخاب باشد. به یاد داشته باشید که ریمل خیلی روشن که برای کل مژه ها استفاده شود، مانند لب ها یا ناخن های آبی رنگ، درخشان و غیر طبیعی به نظر می رسد.

نحوه ریمل زدن
هنگامی که می خواهید به مژه های پایینی ریمل بزنید، سر خود را به سمت جلو خم کنید، و در هنگام ریمل زدن به مژه های بالایی، سرتان را به سمت عقب خم کنید.
در مژه های بالایی، از مژه های ریز در گوشه های داخلی چشم شروع کنید، فرچه ریمل را به آرامی به سمت بالا و بیرون حرکت دهید. همیشه ریمل را بر روی مژه ها در لایه های نازک از ریشه به سمت نوک آن بکشید. بدترین اشتباه شما این است که ریمل مژه را بسیار دورتر از ریشه بزنید؛ این نه تنها یک تضاد ناخوشایند بین رنگ تیره ریمل و رنگ روشن ریشه ها ایجاد می کند، بلکه باعث می شود نوک مژه ها در یکدیگر گیر کند. برای جلوگیری از این، چشم هایتان را بیشتر باز کنید، و همیشه فرچه ریمل را به صورت موازی با پلک خود نگه دارید.
مژه مصنوعی
استفاده از مژه های مصنوعی می تواند راحت تر و کارآمد تر از استفاده از ریمل مژه باشد. لازم نیست که این مژه ها حتما مصنوعی باشند، شما می توانید مژه های طبیعی را انتخاب کنید و طوری آنها را استفاده کنید که کسی متوجه آن نشود.
قبل از اینکه به تکنیک خود در ریمل زدن اعتماد کنید، با یک ردیف از مژه های چیده شده کوتاه تا متوسط تمرین کنید، وآنها را فقط در مژه های بالایی قرار دهید. این ترفندی است که باعث می شود مژه ها تا حد امکان نزدیک به مژه های خودتان باشند. برای قرار دادن مژه های مصنوعی، ابتدا با مداد چشم، یک خط سیاه در امتداد مژه های واقعی خود بکشید، و مژه های مصنوعی را روی آن قرار دهید، سپس در صورت لزوم، زمانی که مژه ها درجای خود قرار گرفتند و چسب خشک شد، خط چشم را پاک کنید. اگر می خواهید مژه های شما تا مدت طولانی تری بمانند، آنها را فر نکنید و روی آنها ریمل نزنید.

حتما بخوانید :
چند نکته در مورد رژ گونه

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن