زیبایی و سلامتپیشگیری بهتر از درمان

نوشیدنی های شیرین خطر ابتلا به بیماری های قلبی در مردان را افزایش می دهند

ارز دیجیتال
ارز دیجیتال
نوشیدنی های شیرین خطر ابتلا به بیماری های قلبی در مردان را افزایش می دهندReviewed by فتح الهی on Sep 19Rating: 4.0نوشیدنی های شیرین خطر ابتلا به بیماری های قلبی در مردان را افزایش می دهندمحققان دانشکده بهداشت عمومی هاروارد گزارش دادند که نوشیدنی های با قند اضافه شده باعث افزایش خطر ابتلا به بیماری قلبی در مردان می شوند. عوامل خطرزای مرتبط با بیماری های قلبی عبارتند از رژیم غذایی نامناسب، چاقی، سابقه خانوادگی بیماری های قلبی،

محققان دانشکده بهداشت عمومی هاروارد گزارش دادند که نوشیدنی های با قند اضافه شده باعث افزایش خطر ابتلا به بیماری قلبی در مردان می شوند.
عوامل خطرزای مرتبط با بیماری های قلبی عبارتند از رژیم غذایی نامناسب، چاقی، سابقه خانوادگی بیماری های قلبی، سیگار کشیدن ، ورزش ناکافی، مصرف الکل و دیابت. به گفته انجمن قلب آمریکا، بیماری قلبی بیشترین علت مرگ در آمریکا است.
این مطالعه به شواهد رو به افزایش این موضوع که نوشیدنی های شیرین برای سلامت قلب و عروق مضر هستند، افزوده است. مطمئنا این توجیهی قوی برای کاهش مصرف نوشیدنی های شیرین در میان بیماران و مهمتر از همه در عموم مردم است.
محققان می گویند که پس از در نظر گرفتن همه عوامل خطرزای بیماری قلبی، افزایش خطر همچنان ادامه دارد. آنها در مطالعه خود اطلاعات مربوط به سلامت ۴۲،۸۸۳ مرد را جمع آوری کردند.
شرکت کنندگان از سال ۱۹۸۶ تا ۲۰۰۸ ، هر دو سال یکبار پرسشنامه ای را تکمیل کرده اند. سوالات این پرسشنامه بر عادات و رژیم های سلامتی آنها متمرکز بود. نمونه های خون نیز در ابتدا، اواسط و پایان دوره مطالعه از آنها گرفته شد. اکثر شرکت کنندگان ۴۰ تا ۷۵ ساله بودند.
مصرف نوشیدنی های با قند اضافه شده در طی بیست سال گذشته بطور قابل توجهی افزایش یافته است.
محققان دریافتند افرادی که میزان مصرف خود را به دو نوشیدنی شیرین در هفته یا کمتر از آن محدود کرده اند، خطر ابتلا به بیماری قلبی را ندارند.
آنها همچنین دریافتند کسانی که روزانه نوشیدنی های شیرین مصرف می کنند پروتئین C واکنش پذیر (CRP)بالاتر، تریگلسیرید و سطح خون HDL پایین تری دارند، که همه شاخص های بیماری قلبی هستند.

حتما بخوانید :
بیماری ریه ؛ اثرات آلودگی هوا بر COPD (بیماری انسدادی مزمن ریه)

افرادی که به طور منظم نوشیدنی های “رژیمی” مصرف می کنند – نوشیدنی های مصنوعی شیرین شده – خطر بالای ابتلا به بیماری قلبی ندارند و یا شاخص های بیماری های قلبی را افزایش نداده اند.

نویسندگان تاکید کردند که ممکن است عادت های بهداشتی مردان در مطالعه آنها، با عموم مردم متفاوت باشد.
به گفته انجمن قلب آمریکا، کالری احتیاطی از قندهای اضافه شده هرگز نباید بیش از نیمی از کالری مصرفی را تشکیل دهد. این به طور متوسط حدود ۱۵۰ کالری برای مردان بالغ و ۱۰۰ کالری برای زنان است. کالری احتیاطی، به یک منبع انرژی پس از برآورده شدن نیاز روزانه مواد مغذی برای هر فرد ارجاع می شود.

 

مجموع رای

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

ارز دیجیتال

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید