بیماری ها و راه درمانزیبایی و سلامت

هسته آووکادو می تواند به درمان بیماری های قلبی و سرطان کمک کند

هسته آووکادو می تواند به درمان بیماری های قلبی و سرطان کمک کندReviewed by اعطاسی on Sep 16Rating: 4.0هسته آووکادو می تواند به درمان بیماری های قلبی و سرطان کمک کندمزایای بالقوه مصرف آووکادو از کاهش کلسترول گرفته تا کمک به کاهش وزن، به خوبی اثبات شده است. با این وجود، مطالعه جدیدی نشان می دهد از بخشی از این میوه که ما معمولا آن را دور می اندازیم، می توان مزایای بیشتری را به دست آورد: پوست هسته آووکادو.

محققان ترکیبات درمانی را در پوست هسته آووکادو شناسایی کرده اند.

مزایای بالقوه مصرف آووکادو از کاهش کلسترول گرفته تا کمک به کاهش وزن، به خوبی اثبات شده است. با این وجود، مطالعه جدیدی نشان می دهد از بخشی از این میوه که ما معمولا آن را دور می اندازیم، می توان مزایای بیشتری را به دست آورد: پوست هسته آووکادو.

محققان دریافتند که پوست هسته آووکادو حاوی انواع ترکیبات شیمیایی است که می تواند باعث کشتن ویروس ها، مبارزه با مشکلات قلبی و حتی درمان سرطان شود.

آووکادو به سرعت به یکی از میوه های مورد علاقه مردم تبدیل شده است.

مزایای آووکادو

با توجه به مزایای سلامتی زیادی که در مصرف آووکادو وجود دارد، جای تعجب نیست که شاهد افزایش محبوبیت این میوه هستیم.

به عنوان مثال، مصرف آووکادو در افرادی که اضافه وزن دارند یا چاق هستند موجب کاهش سطوح کلسترول بد شده است و همچنین مصرف آووکادو با کاهش خطر ابتلا به سندرم متابولیک مرتبط است.

حتما بخوانید :
ترک های پوستی ؛ چطوری ترک های پوستی را از بین ببرید.

البته، این مزایای مصرف خود میوه آووکادو است، زیرا پوست و هسته این میوه معمولا دور ریخته می شود. با این حال مطالعه جدید نشان می دهد زمانی که ما هسته آووکادو را دور می اندازیم، احتمالا ارزشمند ترین بخش آن را دور انداخته ایم.

دکتر دباسیش و همکارانش با بررسی حدود ۳۰۰ پوست هسته خشک شده آووکادو، که پوستی است که هسته را پوشش می دهد، به این یافته ها رسیدند.

آنها ۲۱ اونس پودر پوست هسته آووکادو را مورد آزمایش قرار دادند. پردازش این مقدار پودر، سه قاشق چایخوری روغن پوست هسته و کمی بیش از یک قاشق چای خوری موم پوست هسته را تولید کرد.

سپس این تیم به منظور تعیین ترکیبات شیمیایی موجود در روغن و موم پوست هسته، آنها را مورد تجزیه و تحلیل اسپکترومتری جرمی قرار داد.

پوست هسته آووکادو

در کل، محققان ۱۱۶ ترکیب را در روغن پوست هسته آووکادو شناسایی کردند که بسیاری از آنها می توانند برای سلامت انسان مفید باشند و بسیاری از آنها در خود هسته آووکادو یافت نمی شوند.

برخی از ترکیبات مورد علاقه خاص در روغن پوست هسته، بهینل الکل ، دودکانیک اسید و هپتاکوزان بودند. بهینل الکل در داروهای ضد ویروسی استفاده می شود، اسید دودکانیک برای افزایش کلسترول “خوب” شناخته شده است، و هپتاکوزان وعده هایی برای کشتن تومورها را نشان داده است.

علاوه بر این، تیم تحقیقاتی در موم پوست هسته آووکادو ترکیباتی را شناسایی کردند که به عنوان افزودنی های مواد غذایی مانند بوتیلات هیدروکسی تولوئن استفاده می شوند و همچنین در محصولات آرایشی، از جمله بیس (بوتوکسی اتیل ۲) فتالات، مورد استفاده قرار می گیرند.

حتما بخوانید :
درمان خانگی برای اسپاسم (گرفتگی) پشت

محققان در حال حاضر قصد دارند برخی از ترکیبات شیمیایی که در روغن پوست هسته آووکادو کشف کرده اند را با هدف توسعه داروهای جدید و ایمن تر، تغییر دهند.

    “این می تواند بسیار خوب باشد که پوسته هسته آووکادو، که اکثر مردم آن را دور ریز می دانند، در واقع یک چیز با ارزش باشد، زیرا ترکیبات دارویی درون آنها در نهایت می توانند برای درمان سرطان، بیماری های قلبی و سایر مشکلات استفاده شوند.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن