ورزشورزش و سلامت

هنگامی که به اندازه کافی ورزش نکنید، برای بدن شما چه اتفاقی می افتد

ارز دیجیتال
ارز دیجیتال
هنگامی که به اندازه کافی ورزش نکنید، برای بدن شما چه اتفاقی می افتدReviewed by اعطاسی on Sep 18Rating: 4.0هنگامی که به اندازه کافی ورزش نکنید، برای بدن شما چه اتفاقی می افتدبعضی از افراد به طور طبیعی متابولیسمی دارند که به آنها اجازه می دهد هر چه را که می خواهند بخورند و هرگز چاق نشوند. برای این افراد وسوسه انگیز است که ورزش را به طور کامل کنار بگذارند. من به عنوان یک مربی، مشتریان زیادی داشتم که متقاعد نمی شدند به ورزش نیاز دارند،

بعضی از افراد به طور طبیعی متابولیسمی دارند که به آنها اجازه می دهد هر چه را که می خواهند بخورند و هرگز چاق نشوند. برای این افراد وسوسه انگیز است که ورزش را به طور کامل کنار بگذارند. من به عنوان یک مربی، مشتریان زیادی داشتم که متقاعد نمی شدند به ورزش نیاز دارند، زیرا آنها به طور طبیعی لاغر بودند. ورزش کمک بسیاری به سوزاندن کالری برای کم کردن وزن می کند. در واقع، نداشتن ورزش کافی می تواند تأثیر بسیار قابل توجهی بر روی آنچه که در بدن ما اتفاق می افتد و سلامت ما در آینده داشته باشد. زمانی که شما به اندازه کافی ورزش نمی کنید چه اتفاقی می افتد ؟

شما غذاهای ناسالم را هوس می کنید

بسیاری از افرادی که به طور مرتب ورزش می کنند، رژیم های غذایی سالم نیز دارند. معلوم شده است افرادی که بیشتر فعال هستند، واقعا غذای سالم را می خواهند. این اثر انتقال نامیده می شود و به اثری اشاره دارد که به موجب آن یادگیری مهارت های جدید و بهبود در یک بخش از زندگی شما به طور خودکار باعث تمایل به بهبود در بخش دیگر می شود.

هنگامی که کسی به اندازه کافی ورزش نمی کند، بدنش نیاز کمتری به مواد غذایی مغذی پیدا می کند. در عوض، غذاهای ناسالم و فقیر از حاظ تغذیه ای، اما خوشمزه مانند چیپس سیب زمینی و کیک شکلاتی را هوس می کند.

نمی توانید خوب بخوابید

اگر فردی هستید که در خوابیدن مشکل دارید، ممکن است به این دلیل باشد که به طور مرتب ورزش نمی کنید.

ثابت شده است که ورزش منظم به افزایش زمان خواب در طول شبانه روز کمک می کند و باعث می شود افراد در طول روز احساس آرامش کنند. این مشکل حتی در افرادی که شاخص توده بدنی (BMI)، وضعیت سلامتی، وضعیت سیگار کشیدن و افسردگی را تحت کنترل دارند اما ورزش نمی کنند، نشان داده شده است. این بدان معنی است که تأثیرات مثبت تمرین بر روی خواب فقط به این دلیل نیست که افرادی که بیشتر ورزش میکنند دارای BMI کمتری هستند یا به طور کلی سالمتر هستند. ورزش منظم می تواند برای همه ما مفید باشد، حتی کسانی که از بی خوابی رنج می برند. هنگامی که شما به اندازه کافی ورزش نمی کنید، از خواب خود به اندازه کافی استفاده نمی برید.

ارز دیجیتال

به راحتی از نفس می افتید

اگر شما به طور منظم ورزش نمی کنید، ممکن است متوجه شوید که وقتی از یک پله بالا می روید یا یک کیسه مواد غذایی را چند متر حمل می کنید، از نفس می افتید. ورزش منظم موجب بهبود سلامت قلبی و عروقی (رگ های خونی) و ریه می شود، که منجر به بهبود قابلیت ورزشی و کاهش بی نفسی در افراد سالم و افراد مبتلا به بیماری مزمن ریوی می شود. این بدان معنی است که بدن شما برای جذب اکسیژن کارایی بیشتری خواهد داشت ، حتی زمانی که بدنتان خسته است. بدون ورزش منظم، بدن شما زمانی که تحت فشار باشد، به اندازه کافی اکسیژن جذب نمی کند. این باعث می شود که تنفس اکسیژن برای شما سخت شود، بنابراین احساس می کنید که هوای کافی تنفس نمی کنید.

حتما بخوانید :
۵ حرکت ساده پیلاتس که کمر درد را بهبود می‌بخشد

فرآیند رساندن اکسیژن از ریه ها به قلب شما نیز تعیین می کند که چقدر اکسیژن به مغز و سایر ارگان های حیاتی می رسد. به همین دلیل است که اگر نفس نکشید، ممکن است دچار سرگیجه شوید. همه ما قبول داریم که اکسیژن کافی برای مغز مهم است.

سوخت و ساز بدن شما کند می شود

ممکن است متابولیسم شما در حال حاضر عالی باشد، اما همانطور که سن ما بالا می رود، سوخت و ساز بدنمان هم به طور طبیعی کاهش می یابد. یک راه عالی برای مقابله با این تغییرات در متابولیسم این است که تمرین بیشتری انجام دهید، از جمله تمرینات قلبی عروقی و مقاومتی، مانند بلند کردن وزنه. تحقیقات نشان داده است که ورزش به افزایش میزان متابولیسم استراحت (RMR) کمک می کند، یعنی میزان متابولیسم بدن شما هنگامی که تمرین نمی کنید یا فعالیتی ندارید. با اینکه RMR تحت تاثیر عوامل دیگر نیز قرار دارد، از جمله وزن بدن و توده عضلانی، افزایش RMR از طریق ورزش منظم، بسیار ارزشمند است.

بدن شما می تواند آسیب ببینید

هرچقدر بیشتر از بدن خود استفاده کنید، بیشتر عادت می کند که حرکت کند و بیشتر می تواند با خستگی مقابله کند. با این حال، زمانی که ورزش نکنید، عضلات شما از بین می روند. این یعنی که هنگامی که شما بیحرکت هستید، نتیجه هر گونه پیشرفت قبلی در قدرت، آمادگی قلبی عروقی، و انعطاف پذیری یا تحرک شما برعکس می شود.

یک نتیجه از این تلفات در آمادگی جسمانی می تواند آسیب باشد. مثلا ممکن است پس از هفته ها بی تحرکی و ورزش نکردن سعی کنید چیز سنگینی را بلند کنید و این می تواند باعث آسیب شما شود. حتی اگر به شما آسیب نزند می تواند باعث درد شود.

حتما بخوانید :
5 باور نادرست در کشش بدن هنگام ورزش کردن

شما افسرده می شوید

اگر شما به اندازه کافی ورزش نکرده اید و متوجه شده اید که احساس ناراحتی یا غم بیش از حد معمول دارید، همه آن مربوط به افکار شما نیست. ورزش منظم می تواند در خلق و خو تاثیر بسزایی داشته باشد. ورزش برای افرادی که دارای افسردگی بالینی هستند می تواند منجر به کاهش علائم شود. مزایای ورزش، زیاد با نتایج استفاده از داروهای ضد افسردگی متفاوت نیست و پیشنهاد شده است که از ورزش به عنوان یک افزودنی برای این نوع درمان استفاده شود. تحقیقات نشان داده است افرادی که دارای سطح غیر بالینی افسردگی و اضطراب هستند نیز از ورزش منظم سود می برند.

کسانی که ورزش منظم دارند و سپس آن را متوقف می کنند یا به طور قابل توجهی تمرینات خود را کاهش می دهند نیز در خلق و خوی خود تفاوت را حس می کنند. بعضی از دانشمندان استدلال می کنند که این به این دلیل است که تمرین بر روی انتقال دهنده های عصبی مثل سطح سروتونین و دوپامین در مغز اثر می گذارد که می تواند ما را خوشحال کند. این برای افرادی که زیاد تمرین می کنند و سپس آن را متوقف می کنند، تقریبا می تواند مثل این باشد که بخواهند یک دارو را ترک کنند. خلق و خوی مثبت یک چیز قدرتمند است. همچنین مهم است که توجه داشته باشید تا زمانی که شما به طور منظم ورزش می کنید، خیلی مهم نیست که دقیقا چه کاری انجام می دهید. تحقیقات نشان داده است که پیشرفت های روحی و رفاه عمومی با تمرین منظم، بدون در نظر گرفتن اینکه شدت ورزش چقدر است، همچنان ادامه دارد.

شما احساس اضطراب بیشتری می کنید

اکثر آمریکایی ها می گویند که در زندگی روزمره خود با استرس رو به رو هستند، ۴۰ درصد از آنها گفته اند که اغلب استرس دارند و ۳۶ درصد آنها گفته اند که گاهی اوقات استرس را تجربه می کنند. این مهم است زیرا استرس، که نشانه های آن شامل افزایش ضربان قلب و تنش عضلانی است، با فشار خون بالا همراه است که ممکن است به بیماری قلبی منجر شود. هنگامی که دوست شما می گوید پس از یک ساعت کلاس اسپین یا شرکت در یک کلاس بوکس احساس می کند استرس کمتری دارد، خیال و توهم نیست، اما ممکن است یک جلسه کلاس تفاوت زیادی را بوجود نیاورد. مشخص شده است که التهاب و استرس اکسیداتیو، هردو در توسعه استرس روانی و اضطراب نقش مهمی دارند. ورزش منظم به عنوان ضد التهابی عمل می کند که می تواند به کاهش این استرس اکسیداتیو کمک کند، در نتیجه باعث کاهش استرس روانی می شود. در این مورد، میزان تمرینات تا حدودی مورد توجه است.

حتما بخوانید :
Asics به دلیل عملکرد پایدار خود از طرف EPA (سازمان حفاظت محیط زیست) برنده امتیاز "ستاره انرژی" شد.

استخوان های شما ضعیف می شوند

در تجربه من به عنوان یک مربی، بسیاری از زنان که ورزش می کنند، در درجه اول به تمرینات کاردیو مانند دویدن یا کلاس اسپین فکر می کنند که بهترین نوع ورزش برای سلامتی آنهاست. در حالی که تمرینات کاردیو برای قلب شما مهم است و بخشی از توصیه های کالج پزشکی آمریکایی (ACSM) است، اما این تنها نوع تمرینی نیست که باید انجام دهید. در واقع، تمرینات مقاومتی مانند بلند کردن وزنه می تواند یکی از سودمند ترین انواع ورزش برای زنان باشد. با گذشت زمان، استخوان های ما ضعیف تر می شوند. این امر مخصوصا در مورد زنان که چهار برابر احتمال ابتلا به پوکی استخوان دارند، مهم است. پوکی استخوان یک بیماری استخوانی است که وقتی بدن بیش از حد استخوان از دست می دهد یا استخوان بسیار کمی تولید می کند و یا هر دو، رخ می دهد. افرادی که کمترین مقدار توده استخوانی را دارند، در معرض خطر ابتلا به پوکی استخوان هستند.

تحقیقات همواره نشان داده است که تمرینات مقاومتی تاثیر مثبتی بر تراکم استخوان در زنان دارد. یک زن با تمرین مقاومتی قبل از یائسگی، توده استخوانی خود را افزایش می دهد و خطر ابتلا به پوکی استخوان را کاهش می دهد. برای کسانی که در حال حاضر یائسه شده اند، تمرینات قدرتی همچنان برای افزایش توده استخوانی مفیدتر از تمرینات کاردیو است.

ممکن است عمر شما کمتر شود

مطالعات متعدد نشان داده است که ورزش علاوه بر کاهش خطر ابتلا به سرطان های خاص و بهبود سلامت قلب و عروق، به شما کمک می کند تا به طور کلی بیشتر زندگی کنید. به نظر می رسد که ورزش منظم با کاهش ۳۰ درصدی مرگ و میر در همه موارد، یعنی همه مواردی که ممکن است کسی را بکشد، مرتبط است. این به این معنی است که افرادی که ورزش می کنند کمتر احتمال مرگ به علت بیماری را تجربه می کنند و شانس بیشتری برای مرگ طبیعی دارند. اگر تمرین کافی نداشته باشید، احتمال ابتلا به بیماری و طول عمر کوتاه وجود دارد. شیوه زندگی با دیابت، بیماری قلبی عروقی و همه علل مرگ و میر مرتبط است. این فقط در مورد کم کردن وزن و خواب خوب نیست، ورزش در طولانی مدت می تواند مسئله مرگ و زندگی باشد.

مجموع رای

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

ارز دیجیتال

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید