ورزشورزش و سلامت

ورزش ; با این ترفند انگیزه بیشتری برای تمرینات ورزشی پیدا کنید

ارز دیجیتال
ارز دیجیتال
ورزش ; با این ترفند انگیزه بیشتری برای تمرینات ورزشی پیدا کنیدReviewed by فتح الهی on Jul 18Rating: 4.5با این ترفند انگیزه بیشتری برای تمرینات ورزشی پیدا کنید ورزش دارای منافع بسیاری بوده که فراتر از کاهش وزن است. از جمله سیستم ایمنی قوی تر، خلق و خوی بهتر، فشار خون پایین و حفظ استحکام استخوان های شما.

انگیزه گرفتن برای انجام تمرینات ورزشی می تواند به سادگی تغییر طرز تفکر شما درباره آن باشد.

ورزش دارای منافع بسیاری بوده که فراتر از کاهش وزن است. از جمله سیستم ایمنی قوی تر، خلق و خوی بهتر، فشار خون پایین و حفظ استحکام استخوان های شما. طبق یک مطالعه از دانشگاه فرایبورگ، تمرکز بر این مزایا می تواند تمرین را برای شما ساده تر کند.

محققان به رهبری روانشناس، هندریک ماتس، از گروه علوم ورزشی در دانشگاه، از این تحقیق الهام گرفته اند که نشان می دهد ما به برنامه های تمرینی که از آن ها لذت می بریم، بیشتر پایبند هستیم و تمایل داریم از برنامه های تمرینی که آن ها را خیلی شدید نمی دانیم، لذت ببریم. ماتس و تیم او تصمیم گرفتند عواملی را بررسی کنند که می تواند تصورات شما را از شدت تمرینات تغییر دهد.

آن ها ۷۸ داوطلب انتخاب کردند. ماتس از آنها خواست تا ۳۰ دقیقه از دوچرخه ثابت استفاده کنند. قبل از تمرین، ماتس، شرکت کنندگان را به چهار گروه تقسیم کرد: به گروه اول گفته شد که این تمرین منجر به منافعی برای سلامتی آنها خواهد شد. به گروه دوم گفته شد که احتمالا این کار خیلی برای سلامت مفید نیست. به گروه سوم یک پیراهن متراکم (کامپرشن) برای پوشیدن داده شد که – احتمالا – مزایای سلامتی آنها را افزایش می داد. به گروه چهارم گفته شد که آن ها فقط این لباس را برای مقاصد مقایسه ای می پوشند.

حتما بخوانید :
ورزش و تندرستی ;11 عادت بد که نمی توانید آن ها را در 40 سالگی ادامه دهید

در طی تمرین، ماتسو میزان سخت کوشی داوطلبان را ثبت می کرد – اینکه با چه شدتی دوچرخه سواری می کنند. از همه شرکت کنندگان خواسته شد تا در طول ۳۰ دقیقه دوچرخه سواری، میزان سختی تمیرین خود را ارزیابی کنند.

همانطور که محققان انتظار داشتند، داوطلبان در گروه اول – یعنی کسانی که به آن ها گفته شده بود تمرین آنها را سالم تر می کند، تمرین را آسان تر از بقیه گروه ها که فکر می کردند هیچ فایده ای ندارد، می دانستند. به طور مشابه، کسانی که پیراهن های کامپرشن پوشیده بودند که گفته شده بود مزایای اضافی برای سلامت آن ها دارد، این ورزش را آسان تر می دانستند؛ اگر چه این تنها برای داوطلبانی بود که خود را از لحاظ قدرت بدنی، ضعیف تر می دانستند.

ارز دیجیتال

ماتس و تیم او، نتایج را به عنوان شواهدی از اثر پلاسیبو در ورزش می بینند: اگر شما بر روی مزایا تمرکز کنید، زیاد به سختی کار توجه نخواهید کرد. او می گوید، اما ابزارها تنها به افرادی که دارای پس زمینه های ورزشی قوی نیستند کمک می کند. ماتس می گوید: “افرادی که زیاد احساس ورزشکار بودن نمی کنند، توانایی های فیزیکی درک شده خود را با تمرکز بر روی لباس های کامپرشن افزایش می دهند، اما افرادی که از قبل احساس ورزشکار بودن دارند نمی توانند توانایی های فیزیکی درک شده خود را با یک محصول بالقوه مفید افزایش دهند.”

ماتس اشاره می کند که تاکنون اینها تنها فرضیه است و تحقیقات بیشتری برای نشان دادن مکانیزم های دقیق اساسی مورد نیاز است. او همچنین معتقد است که دیگر محصولات ورزشی می تواند برای این تحقیق مورد استفاده قرار گیرد، مانند نوار kinesiology .

حتما بخوانید :
کاهش وزن ؛ این زن دیگران را به شجاعت و نادیده گرفتن انرژی های منفی تشویق می کند

 

مجموع رای

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

ارز دیجیتال
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید