حیوانات خانگیسگ

وقتی سگ شما از باران متنفر است چه باید کرد

وقتی سگ شما از باران متنفر است چه باید کردReviewed by فتح الهی on Oct 16Rating: 4.5وقتی سگ شما از باران متنفر است چه باید کردهمه کسانی که سگ دارند تا به حال این را تجربه کرده اند که سگشان در پناهگاه مانده و دوست ندارد خیس بشود در حالی که شما تلاش می کنید او را راضی کنید تا بیرون برود و کارش را انجام دهد

همه کسانی که سگ دارند تا به حال این را تجربه کرده اند که سگشان در پناهگاه مانده و دوست ندارد خیس بشود در حالی که شما تلاش می کنید او را راضی کنید تا بیرون برود و کارش را انجام دهد. هیچ چیز سخت تر از قانع کردن یک سگ که از خیس شدن متنفر است، نیست. ما سه تا سگ داریم و خوشبختانه یک حیاط امن داریم که می توانیم به سگ هایمان اجازه دهیم تنهایی به آنجا بروند اما در روزهای بارانی، دو تا از این سگ ها همیشه یک دعوا راه می اندازند. بلا که یک سگ آلفاست و همواره برنده بی چون چرا و فوق العاده نترس است، وقتی هوا بارانی می شود به یک باره انقدر حساس می شود که حاضر نیست پایش را روی زمین مرطوب بگذارد. شی هوا هوای ما آنچنان پنجه هایش را مخفی می کند و به من خیره می شود، که انگار من شوخی می کنم که باید در هوای بارانی بیرون برود.

دکتر بونی بیور، پروفسور دانشگاه تگزاس می گوید: “احتمالا دلیل اینکه سگ ها دوست ندارند در هوای بارانی بیرون بروند، به همان دلیل است که ما هم این کار را دوست نداریم. این فقط ناخوشایند است. ما از چتر و بارانی استفاده می کنیم، مخصوصا برای جلوگیری از برخورد باران به صورتمان. اما سگ ها این توانایی را ندارند. ”

حتما بخوانید :
چیزهایی که باید درباره رفتار گربه ها بدانید

چگونه به سگ خود کمک کنیم با باران کنار بیاید

بیور چند نکته را برای آموزش حیوانات خانگی کله شق ما بیان می کند تا آنها بتوانند بیرون بروند و در هوای بارانی کارشان را انجام دهند.

– ابتدا حیوان خانگی خود را با یک چتر بزرگ بیرون ببرید، و آن را روی سگ خود نگه دارید. از هر کلمه ای که برای خرابکاری (دستشویی کردن) انتخاب کرده اید استفاده کنید، و وقتی او کارش را انجام داد، او را تشویق کنید و یک جایزه خوشحال کننده به او بدهید.
– اگر شما در نزدیکی منطقه ای هستید که پناه دارد، مانند درخت یا یک سقف، سگتان را به آن نقطه راهنمایی کنید. هنگامی که آنها به جایی رسیدند که زمین مرطوب نیست و هیچ چیز بر سر آنها نمی ریزد، آنها باید به کارشان برسند. باز هم از کلمه نشانه گذاری شده خود، و تشویق و جایزه دادن به او استفاده کنید.
– یک جعبه بستر سگ درست کنید. اگر حیاط پشتی دارید، سعی کنید به سگ خود آموزش دهید که داخل یک جعبه که از چمن مصنوعی یا خاک است برود. او را تشویق کنید تا در آنجا ادرار کند. هنگامی که این کار را انجام داد او را ستایش کنید و به او پاداش بدهید. بیور می گوید شما آنها را تشویق می کنید که در یک محل خاص قرار بگیرند و این کار را به دستور شما انجام دهند.
– آنها را بیرون به حال خودشان رها نکنید و فکر نکنید که خودشان کارشان را انجام می دهند. بیور می گوید این یکی از بدترین اشتباهاتی است که صاحبان می توانند انجام دهند. سگ شما همیشه پشت در منتظر شماست، شما وارد می شوید و واقعا باید بروید. صاحبان سگ همیشه باید ببینند که سگشان کارش را انجام می دهد. و واقعا هم عادلانه است که با او بیرون بروید و زیر باران خیس شوید.

حتما بخوانید :
سنجش میزان هوشیاری سگها

– شما می توانید به آنها بارانی بپوشانید، اما بیور اضافه می کند، “موضوع این است که آنها دوست ندارند سرشان خیس شود.” هرچند بارانی ممکن است بدن آنها را گرم و خشک نگه دارد، اما اغلب کلاه ندارد. همچنین باید زمان زیادی صرف کنید تا یک کت بارانی به سگ خود بپوشانید، بنابراین آموزش آنها برای بیرون رفتن، در دراز مدت کارآمدتر است. البته، نمی توان این را نادیده گرفت که سگ شما با پوشیدن یک کت بارانی چقدر بانمک می شود!

کمک بیشتر برای حیوانات خانگی که از باران خوششان نمی آید

– قبل از یک طوفان بزرگ، سگ خود را به آب و باران عادت دهید، به این ترتیب که پس از خیس کردن چمن ها او را بیرون ببرید تا کارش را انجام دهد. شما همچنین می توانید به سگ خود روی چمن مرطوب غذا بدهید یا به وسیله یک آب پاش یا شلنگ با او آب بازی کنید.
– اگر سگ کله شق شما از بیرون رفتن خودداری می کند، یک قلاده به او ببندید و یک ساعت بعد دوباره امتحان کنید. حتی حیوانات خانگی که به خوبی آموزش دیده اند ممکن است اگر حواستان نباشد، ترجیح بدهند در پله های بالایی خرابکاری کنند تا اینکه بیرون بروند.
– با وجود آب و هوای بارانی، آنها را برای پیاده روی طولانی مدت ببرید. این ورزش نه تنها برای هر دوی شما مفید است، بلکه باعث تحریک مثانه سگ شما خواهد شد. هنگامی که آنها ببینند شما شوخی ندارید، این کار را انجام می دهند.
– این کار را مثبت نگه دارید. اینکه برای سگ خود صبر کنید و وسوسه نشوید که سرش داد بزنید می تواند خسته کننده باشد، اما اگر این کار را انجام دهید می توانید احساسات منفی بیشتری در مورد شرایط طوفانی ایجاد کنید.
آموزش اولیه سگ ها برای دستشویی در هر نوع آب و هوایی ضروری است.

حتما بخوانید :
چگونه از یک حیوان خانگی نگهداری کنیم

ورزش را فراموش نکنید
سگ ها در تمام طول سال به ورزش و همچنین تعطیلات حمام نیاز دارند. بسیاری از بازی ها هستند که می توانید بازی کنید تا ذهن سگ خود را درگیر کرده و بدن او را در داخل خانه فعال نگه دارید؛ بالا و پایین دویدن از پله ها، خوردن از اسباب بازی های خوراکی و بازی قایم باشک تنها برخی از این کارها هستند!

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن