تغذیه سالمزیبایی و سلامت

۷ مزیت روغن نعناع برای زیبایی و سلامت

7 مزیت روغن نعناع برای زیبایی و سلامتReviewed by on May 24Rating:

وقت نعناع شده است! بله بله، کمی از آن در یک قهوه اسپرسو عالی می شود، اما آیا می دانید که برای چه کاری عالی تر است؟ در محصولات زیبایی شما. مطالعات زیادی هستند که نشان داده اند چرا این ماده برای زیبایی انقدر مفید است. ما در این جا درباره این که چرا شما باید از این رایحه زمستانی در تمام طول سال استفاده کنید، تحقیقی انجام داده ایم.

۱- این یک داروی طبیعی ضد خارش است

در یک مطالعه، افرادی که از خارش رنج می بردند به دو گروه تقسیم شدند. به گروه اول گفته شد که ابتدا پوستشان را مرطوب کرده و سپس به آن روغن نعناع بزنند، درحالی که به گروه دوم گفته شد به پوست خود وازلین بزنند. نتایج؟ در گروهی که از روغن نعناع استفاده کرده بودند، بهبود زیادی مشاهده شد اما کسانی که از وازلین استفاده کرده بودند تغییر چندانی نکردند.

۲- رشد مو را افزایش می دهد

در یک مطالعه که به حیوانات روغن نعناع ، مینوکسیدیل، روغن جوجوبا و محلول نمک داده شد. معلوم شد که روغن نعناع بیشترین تاثیر را برای “افزایش قابل توجه ضخامت پوست و تعداد و عمق فولیکول های مو” دارد. حتی اگر شما زیاد نتایج قابل توجهی را مشاهده نکردید، باز هم این بوی خوبی به شما می دهد.

حتما بخوانید :
رژیم آبمیوه و سبزیجات چیست ، چگونه عمل می کند و آیا رژیم های آبمیوه سالم هستند ؟

۳- خواص ضد باکتریایی دارد

از شوینده های دست استفاده نمی کنید؟ روغن نعناع می تواند جای آن را بگیرد. در یک مطالعه معلوم شد که آن می تواند ۲۲ باکتری و ۱۱ قارچ را از بین ببرد.

۴- از بین روغن های اساسی، این روغن بالاترین میزان SPF را دارد.

بعد از ما تکرار کنید: با این حال شما باز هم به ضد آفتاب نیاز دارید! این به آن معنی نیست که از این روغن همه جا به جای ضد آفتاب روزانه استفاده کنید، اما هنگامی که با دیگر روغن های ضروری مورد آزمایش قرار گرفت، بالاترین میزان SPF را داشت که قطعا یک مزیت خوب است (البته بازهم می گوییم، شما هنوز به ضدآفتاب نیاز دارید).

۵- این روغن ناخن های شما را براق می کند

خواص ضد قارچی که راجع به آن صحبت کردیم را به یاد بیاورید. در مطالعه اخیری که روی روغن نعناع انجام شد، معلوم شد که این روغن برای از بین بردن عفونت قارچی ناخن بسیار مفید است (همان هایی که ممکن است در حمام باشگاه ها به شما انتقال پیدا کنند).

۶- مردم درباره فواید این روغن برای کاهش آکنه قسم می خورند

آن هایی که مشکل آکنه دارند همه موافقند که حاضر هستند از هر چیزی برای از بین بردن آکنه ها استفاده کنند. اتفاقا، روغن نعناع هم برای درمان تولید روغن پوست، مفید است. و این معقول به نظر می رسد. از آنجایی که این روغن التهاب را کاهش می دهد، روغن کمتری در روزنه های پوست به دام می افتد و منجر به کاهش تجمع روغن در پوست می شود.

حتما بخوانید :
ال-آرژینین چیست ؟ مزایا، عوارض جانبی و خطرات بالقوه

۷- این روغن می تواند انرژی و خلق و خوی شما را بهتر کند

پس از همه این ها، شاید نسیمی با بوی نعناع در خیابان در روزهای کوتاه زمستان یک چیز خوب است. در آروماتراپی، از روغن نعناع برای افزایش انرژی، بهبود تمرکز و حتی تقویت خلق و خوی استفاده می شود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن