آرایشی و زیباییلوازم آرایشی

چگونه پس از انجام مانیکور و اکریلیک، ناخن های خود را به زندگی برگردانیم؟

چگونه پس از انجام مانیکور و اکریلیک، ناخن های خود را به زندگی برگردانیم؟Reviewed by on May 20Rating:

اشکالی ندارد که فرض کنیم هنرناخن در تمام اشکال آن باید وجود داشته باشد. درحال حاضر همه افراد عاشق رنگ ها و طرح های عجیب غریب هستند، و ناخن های دراز کایلی جنر و کرو محبوب تر از همیشه شده اند. این مانیکورهای ناخن، همانطور که بیش از حد خوب هستند، به همان اندازه هم اثرات بلند مدت دارند. به دور از جنبه زیبایی آن ها، این مانیکورها می توانند بستر ناخن ها را تخریب کرده و به پوست دستان ما آسیب برسانند.

الکسیز ایرنه بنیانگذار استاتیک نیلز می گوید “صرف نظر از این که شما چه نوع مانیکوری انتخاب می کنید (ژل یا اکریلیک)، این کار از طریق از دست دادن آب بدن موجب تخریب و تضعیف بستر ناخن های شما می شود و آن ها را نحیف و لاغر می کند. همچنین دست های شما خشک و آسیب دیده می شوند و اشعه های UV می توانند به آن آسیب بزنند. هنگامی که شما اکریلیک و ژل را از ناخن خود پاک کردید، آن زمان است که آسیب واقعی را مشاهده می کنید (مثل تغییر رنگ، عفونت، خشکی، تضعیف، شکنندگی ناخن ها، کاهش رشد ناخن ها، قارچ ها و حتی از دست دادن ناخن انگشت). این واقعا بد است!

از آنجایی که شما نهایتا باید اکریلیک یا ژل ناخن خود را پاک کنید (نهایتا برای ۳هفته می توانید آن ها را داشته باشید!)، ما از سه کارشناس ناخن خواسته ایم تا به شما کمک کنند که ناخن های خود را به شکوه قبلی خود بازگردانید.

حتما بخوانید :
پنج نوع روش درمان صورت که ارزش هزینه کردن را دارند

مانیکوریست و مالک سالن مانیکور، اسکای هدلی می گوید “با مانیکور ژل یا اکریلیک ناخن ها که هر دو هفته یک بار انجام می شود، بستر ناخن ها به شدت خفه شده و آن ها قادر به تنفس نخواهند بود.”

“اصولا ژل و اکریلیک ناخن آنقدر سنگین است که معمولا یک تورفتگی در بستر ناخن ایجاد می شود.این موضوع احتمال آسیب رسیدن به ناخن ها را مخصوصا زمانی که آن ها را پاک می کنید، افزایش می دهد و همچنین رشد دوباره ناخن ها را بسیار طولانی می کند.”

روند حذف کردن مانیکور ناخن را بدانید

تکنسین ماهر ناخن، لتسیا رویستر می گوید “راه مناسب پاک کردن ژل یا اکریلیک از ناخن، خیساندن آن در استون است. برای ژل ناخن ها باید حداقل آن ها را ۱۰ تا ۱۵ دقیقه در استون بگذارید. برای اکریلیک ناخن ها این کار را باید حداقل ۴۵ دقیقه انجام دهید.”

او اضافه می کند “یکی از کارهای اشتباهی که تکنسین شما ممکن است انجام دهد این است که سعی کند با استفاده از قیچی یا انبر، ژل یا اکریلیک را از ناخن های شما حذف کند.”

اجازه دهید افراد مخصص این کار را انجام دهند

کارشناسان هشدار می دهند که سعی نکنید خودتان پاک کردن مانیکور را انجام دهید. ایرنه می گوید “آیا من این کار را توصیه می کنم؟ خیر. همیشه بهتر است که پیش یک فرد ماهر بروید و مطمئن شوید که یک مانیکوریست معتبر این کار را برای شما انجام می دهد تا بتوانید آسیب ناخن های خود را به حداقل برسانید.”

حتما بخوانید :
نحوه آرایش مژه ها

مراقب سوهان ناخن باشید

رویستر توضیح می دهد “سوهان زدن برای دادن یک درخشش طبیعی به ناخن ها مفید است. با این حال وقتی که ناخن های خود را زیاد و بیش از حد سنباده بزنید، ناخن شما آسیب خواهد دید. این کار معمولا موجب خشکی و شکنندگی ناخن های شما می شود.”

هدلی موافق است “شما همیشه لزوما نیاز به پولیش و سوهان ناخن ندارید، همانطور که پس از ژل و اکریلیک می توانید با سنباده زدن به ناخن های خود درخشش دهید. این کار باعث می شود تا ناخن ها به حالت قبلی خود برگردند، اما همچنین اینطور به نظر می رسد که شما چیزی روی ناخن های خود دارید”.

چیزی به اسم مرطوب کردن بیش از حد وجود ندارد

به این موضوع عادت کنید، لوسیون ها، روغن ها و کرم ها بهترین دوست شما خواهند شد. رویستر می گوید “مرطوب نگه داشتن دست ها کلید سالم ماند ناخن هاست.” او به مشتریانش توصیه می کند که از روغن های ضروری مانند روغن جوجوبا یا روغن لیمو برای تقویت ناخن ها و درمان خشکی آن ها استفاده کنند. “همچنین تا زمانی که ناخن های شما بهتر شود، آن ها را کوتاه نگه دارید.”

هدلی اضافه می کند “شما همیشه باید ریشه ناخن و دست های خود را مرطوب نگه دارید. از یک روغن ناخن یا کرم وازلین استفاده کنید، این کار می تواند به شما کمک کند”.

از ریشه ناخن های خود مراقبت کنید

شما باید پوست خود را دوست داشته باشید. ایرنه می گوید “بستر و ریشه ناخن های شما بسیار مهم هستند، آن ها از بافت های زنده تشکیل شده اند. به همین دلیل است که فرار از ژل و اکریلیک ها بهترین کاری است که می توانید انجام دهید. در اغلب موارد، این فرایند پاک کردن است که موجب آسیب های بزرگ می شود.”

حتما بخوانید :
6 راه برای اینکه موهای خود را زودتر سشوار کنید

“شما نمی توانید در حالی که روی ناخنتان ژل یا اکریلیک وجود دارد، آن ها را نجات دهید. اما می توانید با استفاده از کرم دست و ناخن قوی، به بازسازی و بهبود آن ها کمک کنید.” او اضافه می کند “خوردن مرتب قرص های ویتامین ناخن مانند کبد ماهی یا روغن ماهی می تواند به رشد دوباره ناخن ها و موی شما کمک کند و باعث بهبود پوست شما می شود.”

شما ممکن است مجبور شوید برای سالم ماندن ناخن ها، با میل خود برای مانیکور ناخن، مقابله کنید. ایرنه توصیه می کند که از ناخن های مصنوعی به عنوان یک جایگزین استفاده کنید. او توضیح می دهد “بیشتر افراد ناخن های مصنوعی را دوست دارند زیرا آن ها همه مزایای ژل و اکریلیک را دارند بدون اینکه در هنگام حذف کردن درست آن ها، به ناخن ها آسیبی برسد. همچنین آن ها خیلی ارزان تر از مانیکور ناخن بوده و وقت کمتری از شما می گیرند.”

image003 0 1 - چگونه پس از انجام مانیکور و اکریلیک، ناخن های خود را به زندگی برگردانیم؟

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن