دانستنیهای جنسیزناشویی

پنج نکته برای درمان واژینوز باکتریال در خانه

خرید کاندوم فروشگاه اینترنتی کاندومیلو
پنج نکته برای درمان واژینوز باکتریال در خانهReviewed by اعطاسی on Oct 13Rating: 4.0پنج نکته برای درمان واژینوز باکتریال در خانهواژینوز باکتریال شایع ترین عفونت واژن است. زنان چگونه می توانند این وضعیت را در خانه درمان کنند؟ هر یک از 4 زن در ایالات متحده دارای واژینوز باکتریال (BV) هستند. بسیاری از آنها هیچ نشانه ای ندارند و برخی از آنها، علائم خود را با عفونت دیگری مانند عفونت مخمری اشتباه می گیرند.

واژینوز باکتریال شایع ترین عفونت واژن است. زنان چگونه می توانند این وضعیت را در خانه درمان کنند؟

واژینوز باکتریال ؛ هر یک از ۴ زن در ایالات متحده دارای واژینوز باکتریال (BV) هستند. بسیاری از آنها هیچ نشانه ای ندارند و برخی از آنها، علائم خود را با عفونت دیگری مانند عفونت مخمری اشتباه می گیرند.

شایع ترین علامت واژینوز باکتریال یک بوی نادرست مثل بوی ماهی است که از واژن بوجود می آید. بعضی از زنان همچنین خارش، سوزش یا ترشح غیرعادی خاکستری را تجربه می کنند.

آنتی بیوتیک ها می توانند اکثر موارد واژینوز باکتریال را درمان کنند. بعضی از زنان ترجیح می دهند ابتدا داروهای خانگی را امتحان کنند، در حالی که دیگران متوجه می شوند که واژینوز باکتریال بعد از چندین دوره از آنتی بیوتیک ها دوباره تجدید می شود.

در این مطلب برخی از داروهای خانگی برای واژینوز باکتریال را مورد بررسی قرار می دهیم. اینها می توانند به شما کمک کند:

– مبارزه با واژینوز باکتریال

خرید کاندوم gifbanner - پنج نکته برای درمان واژینوز باکتریال در خانه

– شدت آن را کاهش دهید

– از بازگشت آن جلوگیری کنید

  1. چه هنگام باید به دکتر مراجعه کرد

اگر علائم واژینوز باکتریال همراه با خارش، سوزش یا درد باشد، باید با پزشک مشورت کنید.

واژن خانه ای برای کلونی های پیچیده از ارگانیسم هایی است که سلامت واژن و pH شیمیایی آن را حفظ می کنند. هنگامی که pH یا باکتری واژن تغییر می کند، واژن بیشتر به عفونت ها، از جمله واژینوز باکتریال، آسیب پذیر است.

عفونت واژینوز باکتریال نشان می دهد که چیزی تعادل شیمیایی واژن را ناراحت کرده است. رسیدگی به این علت اصلی می تواند به درمان آن کمک کند و خطر ابتلا به آن را کاهش دهد.

واژینوز باکتریال به ندرت علائم جدی ایجاد می کند، بنابراین اکثر زنان که می خواهند داروهای خانگی برای واژینوز باکتریال را امتحان کنند، می توانند با خیال راحت این کار را انجام دهند. در بعضی موارد، علائم شدید واژینوز باکتریال نیاز به درمان فوری پزشکی دارد.

حتما بخوانید :
رژیم غذایی ؛ تاثیر رژیم غذایی مادران در سلامت جنسی فرزندان پسر

زنانی که مشکوک به واژینوز باکتریال هستند باید در صورت وجود علائم زیر به دکتر مراجعه کنند:

– باردار هستند: واژینوز باکتریال با زایمان زودرس، سقط جنین، وزن کم هنگام تولد و سایر عوارض حاملگی مرتبط است. درمان سریع می تواند خطر را کاهش دهد. علاوه بر این، برخی از داروهای خانگی برای واژینوز باکتریال، مانند استفاده از روغنهای اسانس، ممکن است برای زنان باردار ایمن نباشند.

– علائم دیگری وجود دارد: احساس سوزش در هنگام ادرار کردن، درد شدید، تخلیه خون یا علائم مشابه ممکن است چیزی غیر از واژینوز باکتریال را نشان دهد.

– تب دارند: این همچنین به عفونت دیگری اشاره می کند.

– سوزش شدید یا خارش دارند.

– درمان های خانگی شکست خورده اند: برخی از عفونت های دیگر می توانند واژینوز باکتریال را تقلید کنند. اگر این عفونت ها درمان نشوند، می توانند خیلی بدتر شوند.

– مطمئن نیستید که آیا مشکل واژینوز باکتریال است: برای مثال، زنان مبتلا به عفونت های مخمری دوره ای، باید پیش از شروع درمان خانگی به پزشک مراجعه کنند. بعضی از شرکت ها اکنون تست های غیر واژینال را بدون نیاز به نسخه در داروخانه ها به فروش می رسانند، که می تواند برای خانم هایی که از علت علائمشان مطمئن نیستند، مفید باشد.

در اغلب موارد، یک پزشک به راحتی می تواند واژینوز باکتریال را تشخیص دهد. یک دوره کوتاه آنتی بیوتیک باید عفونت را رفع کند. این آنتی بیوتیک ها به ندرت عوارض جانبی قابل توجهی ایجاد می کنند.

  1. بدانید که رابطه جنسی چگونه می تواند باعث ایجاد واژینوز باکتریال شود

واژینوز باکتریال می تواند بین شرکای جنسی گسترش یابد. بنابراین، یک زن که فکر می کند واژینوز باکتریال دارد، باید از رابطه جنسی خودداری کند، یا اینکه تا زمان از بین رفتن عفونت، رابطه جنسی سالم با محافظت را انجام دهد.

همچنین شیوه های رابطه جنسی که موجب بهم ریختن توازن باکتری در واژن می شود می تواند موجب بروز واژینوز باکتریال شود. استراتژی هایی که خطر را کاهش می دهند عبارتند از:

– هرگز از رابطه مقعدی به رابطه واژنی نروید: این می تواند مواد مدفوع را به واژن انتقال دهد که باعث واژینوز باکتریال می شود.

– استفاده از کاندوم در طول رابطه جنسی: زمانی که اسپرم با مایعات واژینال مخلوط می شود، می تواند بوی عفونت واژینوز باکتریال موجود را بدتر کند.

– ادرار بلافاصله پس از مقاربت: پس از ادرار کردن، واژن را با آب تمیز بشویید. در بعضی از زنان، مایعات و روان کننده های جنسی، pH واژن را تغییر می دهند و موجب بدتر شدن عفونت واژینوز باکتریال می شوند.

حتما بخوانید :
چگونگی نه گفتن به ارتباط جنسی

  1. از شیوه های بهداشتی استفاده کنید

fwf29efhu29euf2h9ufh9fhu29uf9r8738rf9 - پنج نکته برای درمان واژینوز باکتریال در خانه

لباس زیر نخی به حفظ سلامتی واژن کمک می کند.

از آنجا که واژینوز باکتریال می تواند یک بوی ناخوشایند بوجود آورد، بسیاری از زنان به اشتباه اعتقاد دارند که این امر به دلیل کمبود بهداشت است. این یک باور غلط رایج است.

واژن یک ارگان خود تمیزکننده است که صابون، عطر، و شوینده نیاز ندارد. در واقع، استفاده از این محصولات می تواند pH واژن را تغییر دهد. این آسیب پذیری به واژینوز باکتریال را افزایش می دهد و به خودی خود می تواند بوی نامطبوع ایجاد کند.

برای کاهش خطر و جلوگیری از تشدید عفونت موجود:

– از استفاده از محصولات معطر در واژن، از جمله تامپون یا صابون های معطر اجتناب کنید.

– از douche  استفاده نکنید، زیرا این شیمیایی واژن را تغییر می دهد و ممکن است از محصولات معطر استفاده کند که می تواند باعث تحریک شود.

– واژن را تنها با آب بشویید و صابون را در واژن وارد نکنید.

– لباس زیر نخی بپوشید.

– از جلو به عقب بشوید، زیرا این امر باعث می شود که ماده مدفوع داخل واژن نشود.

– منطقه واژن را خشک نگه دارید. از نشستن در لباس شنای خیس یا لباس زیر مرطوب اجتناب کنید، و پس از دوش گرفتن به آرامی واژن را خشک کنید.

– قبل از دست زدن به واژن، دست ها را بشویید، به خصوص اگر از اشیائی مانند تامپون یا کاپ قاعدگی استفاده می کنید.

  1. یک پروبیوتیک را امتحان کنید

پروبیوتیک ها به بدن کمک می کنند تا باکتری های مفید را رشد دهد. این می تواند با باکتری ها و قارچ های ناسالم مانند مخمر مبارزه کند.

پروبیوتیک های طبیعی می توانند کلونی باکتریایی که واژن را سالم نگه می دارند، محافظت کنند. اینها شامل موارد زیر می شوند:

– ماست

– مواد غذایی تخمیر شده

–  برخی از پنیرهای روستایی

یک مکمل پروبیوتیک نیز می تواند کمک کند. زنان مبتلا به درد ناشی از واژینوز باکتریال می توانند از تامپون پروبیوتیک خنک کننده استفاده کنند.

برای انجام این کار، زنان می توانند ماست ساده بدون طعم را در یک اعمال کننده تامپون، فریز کنند و سپس آن را داخل واژن قرار دهند. احساس خنک کنندگی موقت درد را کاهش می دهد و پروبیوتیک می تواند با عفونت مبارزه کند.

حتما بخوانید :
روش هایی برای درمان تهوع صبحگاهی دوران بارداری

  1. یک درمان جایگزین را امتحان کنید

محققان به طور محسوسی قدرت طب سنتی برای مبارزه با واژینوز باکتریال را جدی گرفته اند. ممکن است بخواهید یکی از استراتژی های زیر را در نظر بگیرید:

سرکه سیب

سرکه سیب می تواند به تعادل pH واژن کمک کند. شستن بخش بیرونی واژن در محلول ۲ قاشق غذا خوری سرکه سیب و ۱ فنجان آب، دو بار در روز می تواند علائم را کاهش دهد.

عسل، که داراي خواص ضد میکروبی طبیعی است، می تواند کارایی سرکه سیب را افزایش دهد.

سیر

wfgiwfheiufheiuh29uf492hfuefhe2u - پنج نکته برای درمان واژینوز باکتریال در خانه

برخی تحقیقات نشان می دهد که سیر یک ضد باکتری طبیعی است. اضافه کردن آن به رژیم غذایی و یا مصرف یک مکمل سیر می تواند خطر ابتلا به واژینوز باکتریال را کاهش دهد.

با این حال، مهم است که فقط آن را بخورید. نباید سیر را به واژن بزنید، زیرا پوست را می سوزاند.

اسید بوریک

تحقیقات نشان می دهد که اسید بوریک می تواند از واژینوز باکتریال جلوگیری کند، به ویژه در زنان مبتلا به عفونت های تکراری.

در یک تحقیق در سال ۲۰۰۹، محققان مکمل آنتی بیوتیک را با ۶۰۰ میلیگرم اسید بوریک داخل واژن قرار دادند. زناني كه از اسيد بوريك استفاده مي كردند نسبت به بقیه، ميزان بهبودي بيشتري داشتند. با این حال، محققان این نکته را هشدار دادند که تحقیقات بیشتری برای تایید این ماده به عنوان یک درمان خانگی برای واژینوز باکتریال مورد نیاز است.

زنان باردار نباید از داروهای خانگی استفاده کنند و قبل هرکار باید با پزشک مشورت کنند.

روغن درخت چای

تعداد محدودی از تحقیقات نشان می دهد که استفاده از روغن درخت چای می تواند علائم واژینوز باکتریال را درمان کند. این می تواند به برخی از عفونت های دیگر مانند عفونت های مخمری کمک کند.

ممکن است برخی افراد به روغن درخت چای حساسیت داشته باشند. برای آزمایش، کمی از آن را بر روی ساعد مالش دهید. اگر در ۲۴-۴۸ ساعت هیچ واکنشی وجود نداشته باشد، می تواند مفید باشد. با این حال، این روغن می تواند باعث سوزش شود. مهمتر از همه، باید به یاد داشته باشید که این کار برای زنان باردار ایمن نیست. زنانی که می خواهند از روغن درخت چای برای درمان استفاده کنند، ابتدا باید با پزشک مشورت کنند.

مجموع رای

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

نوشته های مشابه

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید