زیبایی و سلامتپیشگیری بهتر از درمان

پیشگیری بهتر از درمان است ؛ رقیق کننده های طبیعی خون

ارز دیجیتال
ارز دیجیتال
پیشگیری بهتر از درمان است ؛ رقیق کننده های طبیعی خونReviewed by اعطاسی on Sep 20Rating: 4.0پیشگیری بهتر از درمان است ؛ رقیق کننده های طبیعی خونبرخی از عوامل رقیق کننده خون، همچنین برای درمان تعدادی از بیماری های پزشکی مورد استفاده قرار می گیرند. این داروها از تشکیل لخته های خون جلوگیری می کنند که می تواند باعث حمله قلبی، سکته مغزی یا یک مشکل جدی برای سلامتی شود.

رقیق کننده های طبیعی خون

برخی از عوامل رقیق کننده خون، همچنین برای درمان تعدادی از بیماری های پزشکی مورد استفاده قرار می گیرند. این داروها از تشکیل لخته های خون جلوگیری می کنند که می تواند باعث حمله قلبی، سکته مغزی یا یک مشکل جدی برای سلامتی شود. انواع مختلفی از مواد طبیعی نیز دارای اثرات رقیق کنندگی خون هستند، از جمله برخی از غذاهای رایج و مکمل های غذایی. با این حال، این مواد نباید به عنوان جایگزین داروهای ضد انعقاد تجویز شوند.

سیر

محققان گزارش دادند که اثر مهار کننده سیر بر تجمع پلاکت ها که یکی از مراحل اولیه تشکیل لخته خون است، در برخی مطالعات به اثبات رسیده است. با این حال، مطالعات دیگر دریافتند هنگامی که سیر به میزان توصیه شده در روز مصرف شود، به تنهایی اثر ضد انعقادی ندارد.

نویسندگان یک مقاله، تمام مطالعات پزشکی منتشر شده درباره ارزیابی استفاده های پزشکی سیر را مورد بررسی قرار دادند. آنها نتیجه گرفتند برای تعیین اینکه سیر می تواند برای پیشگیری از لخته شدن خون مفید باشد، شواهد کافی وجود ندارد. با این وجود سیر می تواند در صورت مصرف مقادیر زیاد، خاصیت ضد انعقادی داشته باشد یا به طور بالقوه اثرات داروهای ضد انعقادی را افزایش دهد. تحقیقات بیشتری در مورد ویژگی های بالقوه رقیق کنندگی خون در سیر مورد نیاز است.

حتما بخوانید :
بیماری قلبی;20 نشانه هشدار دهنده بیماری های قلبی که قلب برای شما می فرستد

ماهی و روغن ماهی

ماهی حاوی اسیدهای چرب امگا ۳ EPA و DHA است که اثرات رقیق کنندگی خون دارند. EPA و DHA به وسیله مهار تشکیل موادی که باعث ایجاد لخته خون می شوند، به عنوان ضد انعقاد خون عمل می کنند. مکمل های روغن ماهی در فرم های کپسول و مایع موجود می باشند و دوز مصرف آنها متفاوت است.

منابع غذایی EPA و DHA شامل ماهی های چرب مانند ماهی کاد، سالمون، ساردین، تن و خال مخالی هستند. انجمن قلب آمریکا می گوید که داده های تحقیقاتی نشان داده است، مصرف روزانه ۰٫۵ تا ۱٫۸ گرم ترکیب EPA و DHA، خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی را کاهش می دهد. این به طور میانگین معادل با مصرف ۲ بار ماهی در هفته است.

ارز دیجیتال

ویتامین E

ویتامین E از طریق مکانیسم های مختلف، باعث جلوگیری از لخته شدن خون می شود – حداقل در آزمایشگاه. به نظر میرسد این اثرات ضد انعقادی وابسته به دوز آن است، به این معنی که ممکن است اثرات آن در غلظتهای پایین مشهود نباشد. برای تعیین نقش بالقوه رقیق کنندگی خود در ویتامین E ، تحقیقات بیشتری لازم است. ویتامین E در تعدادی از غذاها، از جمله غلات کامل، روغن ریشه گندم، روغن بادام، روغن آفتابگردان، زرده تخم مرغ، دانه ها و آجیل ها یافت می شود.

گیاهان حاوی کومارین

داروی وارفارین (کومادین) که معمولا برای رقیق کنندگی خون تجویز می شود، یک مشتق از ماده شیمیایی مشتق شده از گیاه است که به نام کومارین شناخته می شود. بیش از ۳۴۰۰ کومارین مختلف در مجموعه ای گسترده از گیاهان، قارچ ها و باکتری ها یافت شده است. با این حال، تعداد خیلی کمی از  کومارین ها هستند که اثرات ضد انعقادی دارند که معمولا بسیار ضعیف هستند. یک تصور غلط رایج این است که گیاهان حاوی کومارین دارای اثرات ضد انعقادی مشابه با وارفارین دارویی هستند. در واقع، هیچ شواهد قابل توجهی مبنی بر استفاده از منابع گیاهی کومارین به عنوان داروی موثر و مطمئن برای رقیق کنندگی خون، وجود ندارد. با این وجود، بسیاری از پزشکان توصیه می کنند که افرادی که از داروهای ضد انعقادی تجویز شده استفاده می کنند، از مصرف گیاهان غنی از کومارین اجتناب کنند تا از عوارض افزودنی احتمالی جلوگیری کنند. نمونه هایی از این گیاهان شامل ریشه آنجلیکا، گل آرنیکا، آنیس، بابونه، پیاز، ریشه شیرین بیان، جعفری و شبدر قرمز است.

حتما بخوانید :
توصیه های غذایی مفید برای تیروئید

هشدارها و اقدامات احتیاطی

مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها در سال ۲۰۱۱ اشاره کردند که ۵۳ درصد بزرگسالان در ایالات متحده گزارش داده اند که از مکمل های رژیمی استفاده می کنند. درباره داروها، مکمل ها و مواد غذایی که مصرف می کنید، با پزشک خود صحبت کنید تا از اثرات تداخلی یا تشدید کننده آنها باخبر شوید. بدون مشورت با پزشک خود، مصرف داروهای ضد انعقادی تجویز شده را متوقف نکنید و یا آنها را با محصولات طبیعی جایگزین نکنید.

اگرچه بسیاری از مواد طبیعی دارای خواص رقیق کنندگی خون و پیشگیری از لخته شدن خون هستند، اما برای روشن شدن تعاملات احتمالی، فرمها و دوزهای موثر، تحقیقات بیشتری لازم است.

مجموع رای

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

ارز دیجیتال

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید