زیبایی و سلامتسلامت پوست

هر چند وقت یکبار باید صورتمان را بشوییم؟

هر چند وقت یکبار باید صورتمان را بشوییم؟Reviewed by اعطاسی on Sep 6Rating: 4.5هر چند وقت یکبار باید صورتمان را بشوییم؟من اخیرا یک سوال جالب دریافت کردم. یک خواننده از من پرسید برای تعداد شستشوی روزانه صورت، عدد مشخصی وجود دارد؟ حال، من می توانم جواب کوتاهی بدهم - دو بار در روز خوب است

من اخیرا یک سوال جالب دریافت کردم. یک خواننده از من پرسید برای تعداد شستشوی روزانه صورت، عدد مشخصی وجود دارد؟ حال، من می توانم جواب کوتاهی بدهم – دو بار در روز خوب است؛ صبح و شب. اما پاسخ دقیق تر این است که شما را تشویق کنم تا پوست خود را بشناسید و نشانه هایی که ممکن است صورتتان را بیش از حد یا ناکافی می شویید، را به شما یاد دهم.

برای انواع پوست های چرب

چیزهایی وجود دارد که هرگز نمی توانند بیش از حد تمیز باشند؛ چهره شما یکی از آنهاست. اگر پوست بسیار چرب دارید، شستشوی بیش از حد در طول روز می تواند رطوبت پوست شما را از بین ببرد و به این ترتیب باعث تولید روغن بیشتری شود. تمیز کردن شدید پوست شما می تواند آکنه را تشدید کند و باعث التهاب شود. بنابراین با اینکه که نامعقول به نظر میرسد، افرادی که دارای پوست چرب هستند معمولا باید صورت خود را کمتر از کسانی که دارای پوست خشک تر هستند شستشو دهند. بعد از ظهر زمانی است که پوست معمولا نیاز به حذف آرایش و سایر آثار دیگر دارد. اما پس از یک دوره اولیه، صرف نظر کردن از شستشوی صبحگاهی پوست در طول یک ماه می تواند به متعادل کردن چربی پوست شما کمک کند. فقط مطمئن شوید که با یک روبالشی بسیار تمیز می خوابید!

حتما بخوانید :
این پپتیدهای کلاژن که مرتب درباره آن ها می شنویم چه هستند؟

برای انواع پوست های خشک

اگر پوست خشک یا مختلط دارید، فکر نکنید این بدان معناست که شما می توانید از شستن پوستتان صرف نظر کنید. در بیشتر موارد، هنوز هم باید صورت خود را دو بار در روز بشویید. شما باید جرم ها را از منافذ پوست خود بیرون بیاورید تا پوست بتواند نفس بکشد و به همین ترتیب هر گونه محصولی که به صورت خود می زنید، جذب پوستتان شود. بدون تردید می توان گفت که هرگز نباید با آرایش بخوابید. اما حتی اگر در آن روز آرایش نکرده باشید، بازهم خوب است که صورت خود را شستشو دهید. فقط مطمئن شوید که برای شستن صورت خود از یک محصول مرطوب کننده مناسب پوست خودتان استفاده می کنید.

همه چیزهایی که گفتیم و اینکه چقدر باید صورت خود را بشویید، بستگی به شیوه زندگی شما دارد. اگر بعد از ظهر عرق کرده باشید ممکن است بخواهید وسط روز صورت خود را بشویید یا مثلا آرایش خود را پاک کنید، اما غیر از آن، ۱ یا ۲ بار در روز باید کافی باشد.

یکی دیگر از عواملی که باید مورد توجه قرار گیرد این است که آیا شما از محصولات مناسب (پاک کننده، مرطوب کننده و غیره) استفاده می کنید و نه فقط اینکه چقدر پوستتان را می شویید. اگر شما از نوع پوست خود مطمئن نیستید، حداقل یک بار با یک متخصص پوست یا زیبایی ملاقات داشته باشید تا یک رژیم پوستی مناسب برای شما تجویز کند. فقط به خاطر داشته باشید که هدف این است که پوست خود را مرطوب و شاداب نگه دارید، نه خشک یا بیش از حد چرب.

حتما بخوانید :
سرما درمانی یا کریوتراپی چیست؟ همه آن چیزی که باید در این باره بدانید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن