تناسب اندامورزش

چه قدر طول می کشد تا نتایج کاهش وزن را مشاهده کنید؟

ارز دیجیتال
ارز دیجیتال
چه قدر طول می کشد تا نتایج کاهش وزن را مشاهده کنید؟Reviewed by اعطاسی on Sep 17Rating: 4.0چه قدر طول می کشد تا نتایج کاهش وزن را مشاهده کنید؟مدت زمان لازم برای دیدن نتایج کاهش وزن می تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد. بسیاری از عوامل، از جمله سایز اولیه و برنامه غذایی شما، می توانند تفاوت بزرگی ایجاد کند. به طور کلی، بسیاری از مردم اگر به برنامه خود عمل کنند، می توانند نتایج را در یک یا دو هفته ببینند.

مدت زمان لازم برای دیدن نتایج کاهش وزن می تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد. بسیاری از عوامل، از جمله سایز اولیه و برنامه غذایی شما، می توانند تفاوت بزرگی ایجاد کند. به طور کلی، بسیاری از مردم اگر به برنامه خود عمل کنند، می توانند نتایج را در یک یا دو هفته ببینند.

چقدر طول می کشد تا نتایج از دست دادن وزن را ببینیم؟

عوامل مختلفی وجود دارند که بر سرعت رژیم غذایی تاثیر می گذارند.

متاسفانه پاسخ قطعی در مورد اینکه چند وقت طول می کشد تا اثرات کاهش وزن را مشاهده کنید، وجود ندارد. اینها دلایلی هستند که باعث تفاوت احتمالی در نتایج می شود:

  • سایز اولیه شما. اگر وزن اولیه شما در محدوده چربی بر شاخص توده بدنی باشد، غیر ممکن است که وزن شما در یک روز تا ۲۰ پوند تغییر کند. اما این مقدار کاهش وزن در مقیاس بزرگتر خیلی قابل توجه نیست. با این حال، اگر شما یک زن ریز اندام هستید و ۲۰ پوند وزن از دست داده اید، این مقدار کاهش وزن می تواند تفاوت بین اندازه های مختلف لباس باشد. با این حال ، تقریبا غیر ممکن است که یک زن ریز اندام بتواند در یک روز چنین کاهش وزنی داشته باشد(و به شدت ناامن است). اگر اندام شما کوچکتر است، به احتمال زیاد کاهش وزن کمتری خواهید داشت و این کاهش وزن کمی کندتر می شود. هنگامی که سایز اولیه بدن شما بزرگتر است، به احتمال زیاد وزن بیشتری را با سرعت بیشتری از دست می دهید، به ویژه در روزهای اولیه برنامه خود.
  • نوع رژیم غذایی. بعضی از رژیم های غذایی برای ایجاد یک فاز اولیه تنظیم می شود که وزن بیشتری را از دست می دهید. بسیاری از برنامه های محبوب شامل یک مرحله هستند که برای یک یا دو هفته محدودیت غذا شدیدتر است و وزن بیشتری را از دست می دهید. شما می توانید در این فاز اولیه هر هفته پنج پوند یا بیشتر از دست بدهید. در نتیجه، کاهش وزن قابل توجه خواهد بود.
  • مصرف کربوهیدرات. محدودیت کربوهیدرات می تواند منجر به کاهش آب بدن شود. هنگامی که آب بدن را از دست می دهید، به احتمال زیاد لاغر تر به نظر می رسید. برای برخی افراد وزن آب از دست رفته می تواند بین دو سایز متفاوت لباس باشد. اما از دست دادن آب با از دست دادن چربی متفاوت است. در حالی که برای بسیاری از افراد کاهش مصرف کربوهیدرات ها یک رویکرد هوشمندانه برای کاهش وزن است، این باید بخشی از یک برنامه جامع غذایی برای خوردن سالم برای کاهش وزن پایدار باشد.
  • هر چندوقت یکبار خودتان را وزن می کنید. اگر شما به ندرت خودتان را وزن کنید، احتمال کاهش وزن شما بیشتر است. چرا؟ از آنجا که اگر شما خودتان را یک بار در هفته وزن کنید، نتیجه آن کلی تر خواهد بود. اگر هر روز خودتان را وزن کنید، به احتمال زیاد تغییرات کوچکی خواهید دید و حتی ممکن است افزایش وزن را ببینید. دلایل مختلفی وجود دارد که وزن شما هر روز تغییر کند و این همیشه نتیجه ای از رژیم غذایی شما نیست.
حتما بخوانید :
تمرینات IT ؛ بازگشت به زندگی با ورزش و سلامت قلب

در بیشتر موارد، به احتمال زیاد ابتدا تغییرات  را بر روی ترازو می بینید، به خصوص اگر وزنه ای با تکنولوژی بالا داشته باشید. یک ترازوی دیجیتال می تواند تغییرات کوچکی در وزن کلی بدن شما را نشان دهد (حتی حدود یک پوند).

بعدا، شما احتمالا تغییراتی را در لباس خود خواهید دید. سایز واقعی شما به سرعت تغییر نخواهد کرد، اما متوجه خواهید شد که لباس هایتان کمی راحت تر و گشادتر شده اند. در نهایت، اگر شما به برنامه کاهش وزن خود پایبند باشید، کاهش وزن کل بدن شما منجر به کاهش سایز لباس شما خواهد شد.

ارز دیجیتال

نهایتا، شما می توانید تغییرات را در هر بخش بدن مشاهده کنید. البته، این تغییرات در کل روند کاهش وزن اتفاق می افتد. برای مثال، ممکن است تا زمانی که چندین پوند کم نکرده اید، لاغر شدن ران هایتان را متوجه نشوید. شما می توانید از زمانی که رژیم می گیرید یک برنامه ورزشی را شروع کنید. با این حال، به یاد داشته باشید که ورزش می تواند شکل بدن شما را بهبود بخشد و آن را محکم تر و جذاب تر کند. اما بهبود توده عضلانی می تواند سبب افزایش وزن روی ترازو شود، حتی اگر سایز بدن شما کمتر شود و لاغرتر به نظر برسید.

نتایج کاهش وزن و ظاهر شما

بسیاری از افرادی که رژیم می گیرند، برای بهبود سلامت خود بر روی برنامه کاهش وزن سرمایه گذاری می کنند. اما دیگران آن را برای تغییر ظاهر خود و جذاب تر شدن انجام می دهند. البته جذابیت، بستگی به خود فرد دارد. اما محققان مقدار وزن لازم برای کاهش وزن قبل از اینکه متوجه تغییرات ظاهری شوید را بررسی کرده اند.

حتما بخوانید :
برای بهینه سازی تمرینات اینتروال

دانشمندان دانشگاه تورنتو کاهش وزن و جذابیت صورت را ارزیابی کردند. یافته های آنها که در روانشناسی اجتماعی و علوم انسانی منتشر شده است نشان می دهد که شما باید حدود هشت یا نه پوند را کم کنید تا دیگران متوجه تفاوت در صورت شما شوند. این خبری خوب است. خبر بد این است که شما باید دو برابر این مقدار را از دست بدهید تا از نظر دیگران جذابیت بیشتری پیدا کنید.

در اینجا ما از شیوه زندگی متعادل، غذای مغذی و ورزش منظم حمایت می کنیم؛ زیرا می خواهیم خوانندگان ما سالم باشند. اما ما همچنین می دانیم که برای بسیاری از ما، ظاهر هم اهمیت دارد. بنابراین پس از چند هفته رژیم غذایی و ورزش، نتایج کاهش وزن خود را دنبال کنید، اما با خودتان مهربان و صبور باشید. بدن هر شخص منحصر به خودش است و میزان وزنی که از دست می دهید ممکن است متفاوت با فرد دیگری باشد. همیشه درمورد مزایای بسیار زیاد کاهش وزن و حفظ وزن متعادل، فکر کنید و آنها را به خودتان یادآوری کنید تا همواره انگیزه داشته باشید.

مجموع رای

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

ارز دیجیتال

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید