آرایشی و زیباییلوازم آرایشی

چگونه باید قلم موهای آرایشی خود را تمیز کنید

چگونه باید قلم موهای آرایشی خود را تمیز کنیدReviewed by on May 9Rating:

سوال مهم: آخرین باری که قلم موی آرایشی خود را تمیز کردید کی بود؟ اگر شما هم مثل من هستید احتمالا الان دارید به این فکر می کنید که تا بحال قلم موی خود را تمیز کرده اید یا نه. صبرکنید، آن ها نیاز به تمیز کردن دارند؟! خب، نگران نباشید. شما تنها نیستید. طبق یک رای گیری همگانی که در زمان نوشتن این مقاله انجام شد، ۸۳ درصد از افراد بیش از یک هفته بود که قلم موی آرایش خود را تمیز نکرده بودند، و ۱۷ درصد از آن ها حداقل یک بار در هفته این کار را انجام می دادند.

پس آن ۱۷درصد دیگر چه می دانند که ما نمی دانیم؟ معلوم شده است که تمیز بودن قلم موی آرایش بسیار مهم است، هم برای سلامت شما و هم برای کیف پولتان! اطول عمر قلم موی آرایش شما را نحوه مراقبت از آن تعیین می کند. کلید سالم ماندن آن ها این است که از آن ها به صورت بهداشتی نگهداری کنیم. بهداشت منظم، قلم موهای آرایش شما را نرم و عاری از عناصر ناخواسته، باکتری و کثیفی و چربی نگاه خواهد داشت. حتی اگر قلم موی شما کثیف به نظر نمی رسد باز هم باید آن را تمیز کنید زیرا ذرات می توانند بین موهای آن جمع شوند.

چند وقت یک بار باید قلم مویم را تمیز کنم؟

image002 Copy05 - چگونه باید قلم موهای آرایشی خود را تمیز کنید

معلوم شده است که ما باید پس از هربار استفاده از قلم مو، آن را تمیز کنیم. می دانم، من سالی یک بار هم این کار را نمی کنم چه برسد به هربار استفاده از آن. این کار می تواند با استفاده از یک اسپری، سریع انجام شود. یک اسپری با محلول حاوی الکل را هر روز بر روی قلم موهای خود اسپری کنید تا از کثیفی و باکتری ها دوری کنید. بعد می توانید هر دو یا سه هفته یک بار آن ها را کامل تر تمیز کنید.

رآنا سادوریس، میکاپ آرتیست افراد مشهور می گوید “با قلم موی خود همانطور رفتار کنید که با موهایتان رفتار می کنید. معمولا شما برای شامپو کردن موهای خود بیشتر از یک هفته صبر نمی کنید. پس با قلم موهای آرایش نیز همین رفتار را داشته باشید. مخصوصا این که بعضی از آن ها از موهای واقعی ساخته شده اند! سادوریس هر هفته از یک شامپوی بچه برای تمیز کردن قلم موهای آرایشش استفاده می کند. خیلی ساده به نظر می رسد؟ سادوریس آرایشگر بریتنی اسپیرز است، پس اگر این به اندازه کافی برای بریتنی خوب است، برای ما هم خوب است!

طبق برنامه عمل کنید

image003 Copy05 - چگونه باید قلم موهای آرایشی خود را تمیز کنید

از آن جایی که برای بیشتر ما سخت است که یادمان باشد قلم موها را تمیز کنیم، سعی کنید آن را در تقویم خود یادداشت کنید یا برای آن آلارم بگذارید. هدف این است که هرکدام از قلم موها را پس از گذشت یک تا سه هفته به طور عمیق تمیز کنیم. تمیز کردن عمیق می تواند شامل شستن آنها با یک شامپوی بچه باشد یا خیساندن در روغن زیتون. هر چقدر زمان بین تمیز کردن ها زیاد شود، کثیفی، روغن و باکتری های بیشتری برای پاک کردن وجود خواهد داشت.

حتما بخوانید :
ترفندهایی آرایش;ترفندهایی برای آرایش زیباتر

هیلاری کلاین، میکاپ آرتیست و وبلاگ نویس زیبایی به من گفت “من توصیه می کنم که قلم موی فاندیشن خود را هر هفته بشویید. وقتی پای قلم موهایی به میان می آید که از آن ها در اطراف چشم خود استفاده می کنید، آن ها را حداقل دو یا سه هفته در ماه بشویید.” مهم ترین چیز این است که برای این کار برنامه ای داشته باشید تا یادتان نرود آن را انجام دهید.

استفاده از اسپری پاک کننده

image004 Copy05 - چگونه باید قلم موهای آرایشی خود را تمیز کنید

الخاندرو فالکن توصیه می کند برای تمیز کردن روزانه از اسپری پاک کننده استفاده کنید. “فقط آن را روی قلم مو اسپری کنید و با استفاده از یک حوله آن را تمیز کنید تا وقتی که هیچ چیزی بر روی قلم مو قابل مشاهده نباشد.” اگر مدتی است که قلم موی خود را تمیز نکرده اید (یا هیچوقت این کار را انجام نداده اید) شما می توانید ابتدا با استفاده از یک مسواک، آلودگی ها و مواد آرایشی را از قلم مو پاک کنید و سپس به آن اسپری بزنید و تمیزش کنید.

شستن قلم موهای آرایشی بسیار مهم و واقعا ساده است. محصولاتی وجود دارند که به طور خاص برای این کار هستند. یا این که می توانید خودتان در خانه آن را درست کنید که از نارون کوهی، صابون ملایم و روغن مورد علاقه شما مثل روغن زیتون یا روغن جوجوبا ساخته می شود.

آن ها را با دست بشویید

image005 Copy05 - چگونه باید قلم موهای آرایشی خود را تمیز کنید

وقتی که هر روز قلم موهای خود را با اسپری پاک می کنید، هنوز لازم است که آن ها را یک یا دو بار در هر ماه به طور عمیق تمیز کنید. الخاندرو فالکن به شما پیشنهاد می کند که قلم موهای خود را هر دو یا سه هفته یک بار با دست بشویید. ابتدا آن را با آب خیس کنید و سپس یک قطره پاک کننده ملایم صورت یا شامپو بچه به آن بزنید. موهای آن را با دست ماساژ دهید و اجازه دهید کل شب خشک شود. بهتر است آن را به صورت خوابیده روی یک سطح قرار دهید تا اینکه داخل لیوان بگذارید تا خشک شود. به این ترتیب چسب قلم مو شل نخواهد شد و موهای آن از بین نخواهد رفت. ما می خواهیم طول عمر قلم موها را با این کار افزایش دهیم نه اینکه مو یا دسته آن را خراب کنیم.

به فروشگاه بروید

image006 Copy05 - چگونه باید قلم موهای آرایشی خود را تمیز کنید

لازم نیست که برای خرید پاک کننده های آرایشی فانتزی، پول زیادی را هزینه کنید. به اضافه شامپوی بدن، صابون هم می تواند این کار را انجام دهد. اگر مدت زیادی از تمیز کردن قلم موی شما گذاشته و چرب و کثیف شده است، فقط کافیست آن را خیس کنید و با کمی مواد شوینده ماساژ دهید. مایع ظرف شویی یکی از بهترین گزینه ها برای ازبین بردن چربی و باکتری است. این تکنیک مخصوصا برای تمیز کردن قلم موهای کانسیلر و رژ لب موثر است، زیرا مواد آرایشی که  با این برس ها استفاده می کنید چسبندگی بیشتری دارند.

حتما بخوانید :
استفاده از یک در بطری می تواند کلیدِ داشتن یک سایه چشم دودی ایده آل باشد

سایه ها را پاک کنید

image007 Copy05 - چگونه باید قلم موهای آرایشی خود را تمیز کنید

یکی دیگر از دلایل اهمیت تمیز کردن قلم مو این است که باعث می شود، لوازم آرایشی بهتر روی پوست شما بنشیند. اگر قلم موی سایه چشم شما هنوز از شب گذشته مقداری سایه مشکی بر رویش باقی مانده، دفعه بعدی که می خواهید از سایه رنگ روشن استفاده کنید با آن قاطی می شود.

میکاپ آرتیست افراد مشهور، مندی موچی می گوید “من چند نوع مختلف تمیز کردن را توصیه می کنم: یک پاک کننده سریع و همچنین یک پاک کننده عمیق.

اگر شما به دنبال یک راه سریع برای پاک کردن رنگ اضافی بر روی قلم مو هستید تا بتوانید آن را برای یک رنگ دیگر استفاده کنید، می توانید از یک سوئیچ کننده رنگ استفاده کنید همه ما دوست داریم که یک سایه چشم دودی بی نقص داشته باشیم. اما عوض کردن رنگ ها ی مختلف می تواند باعث شود که آن ها با یکدیگر مخلوط شوند. باید بین هربار استفاده از سایه های رنگی مختلف، از سوئیچ کننده رنگ بر روی قلم مو استفاده کنید. این کار باعث می شوند که سایه ها، رنگ و درخشندگی خود را حفظ کنند.

دسته قلم مو را فراموش نکنید

هنگام تمیز کردن قلم موها باید دسته آن ها را خشک نگه دارید. موی قلم مو به وسیله چسب به دسته آن متصل شده است. پس هرچقدر که چسب، بیشتر در معرض آب و صابون قرار بگیرد ضعیف تر خواهد شد.

البته این به آن معنی نیست که نباید اصلا دسته قلم مو را تمیز کنید. ما هر روز آن را لمس می کنیم، پس مهم است که دسته قلم مو را هم تمیز کنیم. هیلاری کلین می گوید “من دوست دارم مقداری الکل روی یک پارچه کتانی بریزم و با آن دسته قلم مو را تمیز کنم. با این کار دسته تمیز شده و همچنین ضدعفونی می گردد.

راجع به برس ریمل چطور؟

image008 Copy05 - چگونه باید قلم موهای آرایشی خود را تمیز کنید

شستن همه قلم موهای آرایشی مهم است، مخصوصا آن هایی که با مواد آرایشی مرطوب مثل فاندیشن و رژ لب در تماسند. ابزار دیگری که باید درباره آن فکر کنید، برس ریمل است.

جولی فردریکسون، مدیر عامل و یکی از موسسان لوازم آرایش به من گفت “هرگاه یک محیط غنی ازباکتری مرطوب (مانند برس ریمل یا قلم موی فاندیشن)، با صورت شما برخورد کند صورت شما در معرض خطر عفونت، درماتیت و وخامت پوستی مانند گل مژه قرار می گیرد. ابزاری مانند برس های ریمل که قابل تمیز کردن نیستند را دور بیندازید. ریمل پس از سه ماه منقضی می شود. خرید یک ریمل جدید خیلی به صرفه تر از درمان عفونت چشمی است!

وسایل دیگر خود را فراموش نکنید

image009 Copy05 - چگونه باید قلم موهای آرایشی خود را تمیز کنید

در کیف آرایشی شما فقط قلم موها نیستند که نیاز به پاک سازی روزانه دارند. هر ابزاری که استفاده می کنید را به طور منظم بررسی کنید، مانند ناخن گیر و موچین. مردم فکر می کنند که موچین ها با گذشت زمان، کند می شوند اما در واقع این کثیفی آن هاست که باعث می شود کارایی آن ها کم شود. ما باید هر ماه، بقیه ابزار آرایشی خود را با الکل تمیز کنیم.

حتما بخوانید :
لیفت مژه چیست ؟ چگونه انجام می شود و به چطوری باید از آن مراقبت کرد

از چه محصولی باید استفاده کنم؟

image010 Copy05 - چگونه باید قلم موهای آرایشی خود را تمیز کنید

این که چه محصولی برای شستشوی قلم موی شما بهتر است به اولویت های خودتان بستگی دارد. شامپوی بدن، خوب و ملایم است. مایع ظرفشویی برای وقت هایی که ماده آرایشی به قلم موی شما چسبیده خوب است. همچنینن می توانید از مواد مخصوص این کار استفاده کنید.

از مواد طبیعی استفاده کنید

image011 Copy05 - چگونه باید قلم موهای آرایشی خود را تمیز کنید

آیا به استفاده از صابون یا مواد شیمیایی دیگر برای تمیز کردن لوازم آرایشی خود علاقه ای ندارید؟ بریتانی فیث، مدافع زیبایی طبیعی ترجیح می دهد که محلول پاک سازی قلم مو را خودش درست کند. اگر شما هم دوست دارید این کار را خودتان انجام دهید، ابتدا مواد لازم آن را تهیه کنید. شما باید با روغن زیتون کاملا طبیعی، صابون مایع و سرکه سفید مقطر شروع کنید. یک قطره کوچک از روغن زیتون را در یک ظرف کم عمق بریزید و قلم مو را داخل آن فشار دهید. قلم مو را بچرخانید تا مطمئن شوید همه جای آن مرطوب شده است، اما سعی کنید روغن به دسته قلم مو نخورد. سپس مقداری صابون مایع و آب گرم را در یک ظرف کم عمق دیگر بریزید. قلم مو را در این مواد فشار دهید و بچرخانید، سپس سر قلم  مو را داخل سرکه سفید فرو ببرید. وقتی که مواد آرایشی توسط روغن و صابون از سر قلم مو پاک شدند، سرکه سفید کمک می کند تا هرگونه باکتری که هنوز زنده است از بین برود. پس از شستن آن با آب، به آرامی آب اضافی قلم مو را بگیرید و اجازه دهید که خشک شود.

چرا تمیز کردن انقدر مهم است؟

image012 Copy05 - چگونه باید قلم موهای آرایشی خود را تمیز کنید

حال که می دانیم چگونه قلم موی خود را تمیز کنیم، بیاید با این مسئله روبرو شویم. آیا ما واقعا قصد داریم این پاک سازی عمیق را هرهفته انجام دهیم؟ اول در نظر بگیرید که این قلم موهای کثیف چطور بر روی سلامتی شما تاثیر می گذارند. مدافع ایمنی خانواده، آلیسون جاکوبسن می گوید “قلم موی کثیف می تواند منجر به ایجاد اکنه در نوجوانان شود. برای زنان مسن تر می تواند موجب چین وچروک شود زیرا به دلیل وجود رادیکال های آزاد، پوست وادار به اکسیداتیو می شود، که موجب شکست کلاژن و الاستین می شود و نتیجه آن پیری زودرس است.”

در پول خود صرفه جویی کنید

image013 Copy05 - چگونه باید قلم موهای آرایشی خود را تمیز کنید

قلم موهای کثیف فقط روی سلامتی ما اثر نمی گذارند. آن ها باعث ضرر مالی هم می شوند. نه تنها می توانند موجب عفونت شوند (و ویزیت پر هزینه دکتر)، همچینین مجبور هستید که همواره قلم موهای نو بخرید.

قلم موی کثیف می تواند موجب اکنه یا حتی بدتر از آن، عفونت چشم شود. به علاوه، اگر شما از یک قلم موی کثیف استفاده کنید، رنگ هایی که هربار استفاده می کنید با یکدیگر ترکیب می شوند و روی آرایش خود کنترل کمتری خواهید داشت.

در آخر بیایید با این مسئله روبرو شویم. قلم موهای با کیفیت، گران قیمت هستند. برای حفظ پول خود باید به طور منظم آن ها را تمیز کنید. در غیر این صورت مجبورید دوباره پول زیادی را برای خرید آن ها صرف کنید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن