تعلیم و تربیتکودکان

چگونه می توان یک مادر مجرد خانه دار بود

خرید کاندوم فروشگاه اینترنتی کاندومیلو
چگونه می توان یک مادر مجرد خانه دار بودReviewed by on Apr 21Rating:

6 قدم برای زنان بدون شوهر تا در خانه کنار فرزندانشان بمانند.

اغلب مردم فکر می کنند زنان خانه دار همیشه  شوهرانی دارند که برای کار به بیرون خانه می روند و آن ها کل روز را در خانه می مانند. اما همیشه اینچنین نیست. زنان مطلقه، بیوه و آن هایی که هیچوقت ازدواج نکرده اند  دنبال راهی هستند تا بتوانند به عنوان یک مادر مجرد در خانه و کنار فرزندانشان باشند. برای تحقق این خواسته باید بتوانید به دلخواه یا به اجبار از این ۶ راه استفاده کنید.

درحالی که مادر مجرد خانه دار بودن یک چالش به حساب می آید شما می توانید این کار را با یک برنامه ی منظم انجام دهید:

– تنظیم بودجه

تنظیم بودجه و برنامه ریزی آن برای خانوده شما بسیار حیاتی است. شما باید هر تومان از پولی که خرج می کنید را در نظر بگیرید و برای صرفه جویی در هزینه ها، عاقلانه پول خرج کنید.

خرید کاندوم gifbanner - چگونه می توان یک مادر مجرد خانه دار بود

بودجه بندی به شما کمک می کند تا بتوانید امور مالی خود را کنترل کنید به جای اینکه امور مالی شما را کنترل کند. این کار نه تنها باعث می شود که بتوانید هر ماه قبض های خود را پرداخت کنید بلکه کمک می کند تا بدهی های خود را نیز بپردازید.

– حذف هزینه های غیرضرروی

احتمالا می دانید که خوردن قهوه در کافه های گران قیمت نمی تواند جزء لیست شما به عنوان یک مادر مجرد باشد. راه های زیادی وجود دارد تا بتوانید هزینه های خود را کم تر کنید. شما می توانید کم کم هزینه های غیر ضروری که درآمد شما را هدر می دهند را حذف کنید.

حتما بخوانید :
4 نشانه خستگی و از پا درآمدن والدین مجرد که نباید آن ها را نادیده بگیرید

از قبض تلفن گرفته تا صورتحساب های گران مواد غذایی، باید لیست های پرهزینه که عملا پول شما را هدر می دهند را کاهش دهید به این ترتیب آن پول در کیف پول شما باقی خواهد ماند. پیدا کردن راه هایی که بتوانید با آن ها در هزینه های خود صرفه جویی کنید باعث می شود تا سالیانه مبلغ زیادی به حساب شما افزوده شود.

– به دنبال فرصت های مناسب باشید

زندگی به عنوان یک مادر مجرد خانه دار لزوما دلیل نمی شود که نتوانید درآمد داشته باشید. اتفاقا این برای شما یک فرصت استثنائی است تا در کنار اینکه در خانه پیش فرزندانتان هستید بتوانید کسب درآمد کنید.

به دنبال فرصت های مناسب باشید تا بتوانید مسئولیت هزینه های خانواده را برعهده بگیرید.

از مشاغل نیمه وقت که برای مادران مجرد خانه دار بسیار مناسب است گرفته تا کارهایی که می توان آن ها در خانه انجام داد. همچنین مشاغل آنلاین نیز وجود دارد تا بتوانید علاوه بر ماندن در کنار فرزندان، هزینه هایی که خانواده برای برقرارماندن و رشد نیاز دارد را فراهم کنید.

– به شبکه پشتیبانی خود تکیه کنید

همانطور که مادران متاهل خانه دار نیاز به یک شبکه پشتیبانی دارند، مادران مجرد خانه دار نیز به آن نیاز دارند. خانه داری تنها شامل کنترل درآمد و هزینه هایتان نمی شود و چیز های خیلی بیشتری نیاز دارد.

شما به یک شبکه پشتیبانی قوی در محل زندگیتان نیاز دارید، از دوستانتان گرفته تا اعضای خانواده. آن ها در همه چیز به شما کمک خواهند کرد، حمایت روحی، شب هایی که با دوستانتان باشید، به جای شما مراقب فرزندان باشند تا بتوانید برای مدتی استراحت کنید و برای خودتان وقت بگذارید. بیشتر اوقات همه چیز روی سر شما آوار خواهد شد به همین دلیل داشتن یک شبکه پشتیبانی به شما کمک می کند که نه تنها هر روزاز این مشکلات گذر کنید بلکه کمک می کند تا هر آنچه نیاز به انجام آن دارید را داشته باشید از جمله مراقبت از خودتان.

حتما بخوانید :
مادر بودن ؛ 28چیز که اولین سال مادر بودنم به من آموخت

برای مراقبت از کودکانتان گزینه های مقرون به صرفه پیدا کنید

حتی اگر یک شبکه پشتیبانی خوب در محل زندگی خود دارید، باز هم به بررسی گزینه های مراقبت از کودکان که مقرون به صرفه باشد نیاز دارید. روزهایی وجود دارد که شما نوبت دکتر دارید یا حتی یک قرار ملاقات دارید و کسی نیست که بتواند از کودکان شما مراقبت کند.

پیدا کردن کسی که با هزینه مقرون به صرفه از کودکان شما مراقبت کند می تواند بسیار مفید باشد بنابراین شما مجبور نمی شوید همیشه برای به هم زدن برنامه های اطرافیانتان برای مراقبت از کودکانتان عذرخواهی کنید. با وجود تعداد زیادی گزینه مراقبت از کودک که به صورت رایگان یا با هزینه کم این کار را انجام می دهند، برای شما بسیار آسان است تا فردی را پیدا کنید تا واجد شرایط این کار باشد.

– انتظارات واقع بینانه داشته باشید

بیشتر مادران مجرد خانه دار زندگی تجملی ندارند. این کار دشواری است. شما مثل مادران خانه دار متاهل، یک هم تیمی ندارید. و همه ی آن به عهده ی خود شماست. شما روزهایی خواهید داشت که می خواهید تسلیم شوید و از همه چیز دست بکشید. ورود به دسته ی مادران مجرد خانه دار تصمیمی است که نباید آن را سرسری بگیرید.

سعی کنید خودتان را جای یک مادر مجرد خانه دار در یک روز معمولی او بگذارید و همه جوانب مثبت و منفی این شرایط را بسنجید.

شما باید هر چیزی که لازم است تا بتوانید یک مادر مجرد خانه دار باشید را بدانید.

حتما بخوانید :
5 چیزی که کودک شما باید قبل از رفتن به مدرسه انجام دهد

به این ترتیب است که می توانید به عنوان یک مادر مجرد خانه دار زندگی کنید. شما فراز و نشیب های خود را خواهید داشت اما می دانید که نباید انتظارات غیر واقعی داشته باشید زیرا این انتظارات باعث می شود تا نتوانید بهترین مادری که می توانید باشید.

مجموع رای

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید