جراحی بینیزیبایی و سلامت

چیزهایی که کاش راجع به جراحی زیبایی بینی به من آموخته شده بود

چیزهایی که کاش راجع به جراحی زیبایی بینی به من آموخته شده بودReviewed by on May 3Rating:

John R Taylor

من عاشق عمل زیبایی بینی هستم. این عمل مانند شطرنج پیچیده است و برای بیمار و جراح ریسک بالایی دارد. اما ای کاش این موضوع را از طریق راه سخت آن یاد نگرفته بودم.

اگر من جراحی زیبایی بینی را به جراحان پلاستیک جوان و مشتاق یاد می دادم، آموزش آن را با این چند مفهوم آغاز می کردم که انجام عمل را بهتر می کنند:

۱- هرچه بیمار بالغ تر باشد، نتیجه عمل بهتر است. بلوغ را نسبت به کمال بسنجید نه  سن.

۲- این شامل یک عمل دو مرحله ای می شود. اگر شما به مرحله دوم نیازی نداشته باشید، خوش شانس هستید.

۳- مرحله اول تحت بیهوشی عمومی انجام می شود. پس از اینکه واکنش و تحمل بیمار در مرحله اول را مشاهده کردید، مرحله دوم تحت بی حسی موضعی و آرام بخش انجام می شود. برای دیدن نتیجه کلی باید ۱ سال صبر کرد. مرحله دوم هزینه ای دارد.

۴- زنان در تمام سنین می دانند که دوست دارند بینی شان چه شکلی باشد. نوجوانان همیشه برای بیان این موضوع دچار مشکل خواهند شد و کلمه کم می آورند. آن ها معمولا نظرشان را عوض می کنند، بنابراین شما باید مطمئن شوید که هدف آن ها برای پدر و مادرشان نیزمشخص و روشن شده است و آن ها دقیقا چه تصمیمی گرفته اند. اغلب مردانی که به دنبال عمل زیبایی بینی هستند کمتر می دانند که چه می خواهند. زمانی که شما این معما را حل کردید، روانشناسی عمل زیبایی بینی را بیشتر درک خواهید کرد.

حتما بخوانید :
جراحی زاویه دار کردن فک و صورت هر آنچه که باید بدانید

۵- جراحی زیبایی خارجی بینی شامل ایجاد یک فلپ یا باله است. اگر پوست ضخیم باشد، ورم آن به مدت طولانی باقی می ماند. فلپ ها گاهی اوقات از بین می روند. در انجام یک جراحی خارجی بینی، از هر آنچه راجع به فلپ ها می دانید استفاده کنید. بیمار شما ممکن است در طول زندگی خود تنها قادر به یک بار جراحی خارجی بینی باشد.

۶- کلید جراحی زیبایی بینی، پوست است (خوب، بیش از حد غضروفی). پوست را به  نیمه بالایی و نیمه پایینی بینی طبقه بندی کنید. انواع پوست شامل بسیار نازک، نازک، معمولی، ضخیم و بسیار ضخیم می شود. شما نمی توانید این را تغییر دهید و باید آن را قبول کنید. پوست بسیار نازک به این معنی است که هر برآمدگی کوچک احساس و گاهی اوقات دیده خواهد شد. بنابراین برای صاف کردن تمام بی نظمی ها و برآمدگی ها وقت کافی بگذارید. اگر پوست در نوک بینی بسیار ضخیم باشد به این معنیست که شما هرگز نباید جراحی زیبایی بینی را در آنجا انجام دهید. مهم نیست که با غضروف چه می کنید، نوک بینی پس از عمل بزرگ تر خواهد شد نه کوچک تر! این را پس از عمل به بیمار توضیح دهید!

۷- انجام یک ارزیابی خوب قبل از عمل به همراه طرح کلی، نشان می دهد که شما می خواهید چه کنید و مهم تر اینکه چرا می خواهید این کار را انجام دهید. این به شما یادآوری می کند که در طول عمل طبق برنامه خود حرکت کنید.

۸- هرچه دارید رو کنید. تقویت بافت را برای مرحله دوم جراحی نگذارید. در درجه اول برآمدگی های ناکافی را تقویت کنید.

حتما بخوانید :
آیا خوردن و نوشیدن کلاژن راه حل داشتن پوستی بهتر است؟

۹- در تجدید شکستگی داخلی استخوان ماهر شوید.

۱۰- به بی حسی موضعی برای جراحی زیبایی بینی تسلط پیدا کنید. این نوع بی حسی خوب و مطمئن است اما اثر گذاری آن زمان می برد. انجام درست آن تقریبا به اندازه خود عمل، پیچیده است.

۱۱- غضروف جانبی بالا را طبق عادت از سپتوم جدا نکنید، مگر اینکه بینی در یک سوم میانی بسیار پهن باشد که خیلی کم پیش می آید.

۱۲- برای پهن کردن یک سوم میانی بینی، نحوه پیوند گسترش دهنده را یاد بگیرید و یاد بگیرید که چگونه می توان انحراف بینی را کمتر نشان داد.

۱۳- اگر بیمار شما با اینکه بهترین نتیجه را از عمل خود گرفته، دوباره برای انجام عمل پیش شما برگشت ناراحت نشوید. این را یک تعریف تلقی کنید.

۱۴- تعیین نوع تکنیک به معنی نتیجه بهتر است. هر چیز بی نزاکت را از بین ببرید، از ابزار خوب و روش مناسبی استفاده کنید که کارساز باشد.

۱۵- در جراحی داخلی بینی ماهر شوید. بازیابی آن بسیار سریع تر است، و شما می توانید هرآنچه که لازم است را بینید.

۱۶- “نه” گفتن را یاد بگیرید. جمله “من مهارت لازم برای انجام کاری که شما می خواهید را ندارم” راه خوبی برای گفتن نه است. در اولین ملاقات آن را بگویید.

۱۷- به دنبال نکاتی باشید که طرح شما را کامل کند.

۱۸- زمانی که برای تجزیه و تحلیل قبل از عمل صرف می شود هرگز هدر دادن زمان نیست. در واقع این کار کلید یک نتیجه خوب است.

۱۹- بسیاری از ساق های جانبی تقریبا عمودی هستند. قسمت های جانبی را با این فکر که ساق جانبی، عرضی است جدا نکنید.

حتما بخوانید :
توصیه های غذایی مفید برای تیروئید

۲۰- به دنبال استخوان های غضروفی بینی بگردید و با آن ها هیچ کاری نداشته باشید.

این ها فقط تعداد کمی از نکاتیست که می تواند برای انجام یک عمل زیبایی بینی به شما کمک کند.

نکات بسیار بیشتری وجود دارد که همه با تجربه به دست می آیند.

ncbi.nlm.nih.gov

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن