جراحی زیباییزیبایی و سلامت

همه چیزی که لازم است درباره بوتاکس و پرکننده ها بدانید

همه چیزی که لازم است درباره بوتاکس و پرکننده ها بدانیدReviewed by اعطاسی on Oct 8Rating: 4.0همه چیزی که لازم است درباره بوتاکس و پرکننده ها بدانیدانتخاب مرطوب کننده مناسب سخت است؛ انتخاب درمان غیر تهاجمی مناسب در مطب جراح پلاستیک یا متخصص پوست شما حتی سخت تر از آن است - به خصوص اگر بار اول است که این کار را انجام می دهید.

انتخاب مرطوب کننده مناسب سخت است؛ انتخاب درمان غیر تهاجمی مناسب در مطب جراح پلاستیک یا متخصص پوست شما حتی سخت تر از آن است – به خصوص اگر بار اول است که این کار را انجام می دهید. “درک تفاوت بین نورومدولاتورها و پرکننده ها به خصوص با وجود برندهای مختلف در بازار می تواند برای بیماران سخت باشد. اوماها، متخصص پوست می گوید بیمار درباره برندهای مختلف می پرسد چون قبلا اسم آنها را شنیده است اما دقیقا نمی داند که چه کاری انجام می دهند. ما به امید پیدا کردن یک راه آسان برای رمزگشایی آنچه که “آنها انجام می دهند” از متخصصین پوست خواستیم تفاوت ها را برای ما توضیح دهند و به برخی از سوالات رایج بیماران خود پاسخ دهند.

چگونه می توانم به یاد داشته باشم کدام یک چه کاری انجام می دهد؟

سیدنی اسمیت، متخصص پوست می گوید که گیج شدن بیماران و اشتباه بین پرکننده ها و نورومدولاتورها بسیار رایج است، اینکه کدام یک حجم دهنده است و کدام یک حرکت عضلانی را کاهش می دهد. قانون آسان برای به خاطر سپردن آن این است: “من همیشه سعی می کنم گفتگو را بسیار ساده نگه دارم. نورومدولاتورهایی مانند Botox Cosmetic، Dysport و Xeomin، ماهیچه هایی که موجب چروک شدن می شوند را آرام می کنند، در حالی که پرکننده ها حجم را زیاد می کنند یا حجم از دست رفته را جایگزین می کنند. “

حتما بخوانید :
آیا خوردن غذاهای "پاک" می تواند بیشتر از این که خوب باشد برای شما بد باشد؟

اگر بخواهم چروکها را اصلاح کنم باید از کدام یک استفاده کنم؟

دکتر شلسینگر می گوید: “نورومدولاتورها می توانند به آرام کردن عضلات صورت برای صاف کردن خطوط صورت مانند خطوط پنجه کلاغی، خطوط بین ابرو و  چین و چروک های پیشانی کمک کنند. از سوی دیگر پرکننده ها با هدف بازگرداندن حجم از دست رفته به صورت، لب ها و دست ها کمک می کنند. “پرکننده های پوستی، محلول های اسید هیالورونیک تزریقی یا سایر مواد هستند که برای پر کردن مناطق نگران کننده مانند خطوط عمیق در اطراف دهان یا استحکام از دست رفته در گونه ها استفاده می شوند. “پرکننده ها می توانند حاوی هیالورونیک هایی مانند Juvéderm، Juvéderm Voluma، Juvéderm Volbella، Restylane، Lift Restylane و Restylane Silk باشند. علاوه بر این، پرکننده هایی مانند Radiesse، Bellafill و Sculptra هستند که طولانی تر و یا دائمی هستند. برخی از بیماران همچنین تصمیم به استفاده از چربی خود می گیرند تا از آن به عنوان پرکننده استفاده شود.

آیا این کار درد دارد؟

این سؤال دیگریست که دکتر اسمیت می گوید اغلب پرسیده می شود. “به طور کلی، افراد به شدت در مورد عامل درد بالقوه در تزریق بوتاکس، نگران هستند، اما تقریبا همه هنگامی که می بینند این درد ناچیز است، شگفت زده می شوند.”

آیا مردم می توانند تشخیص دهند که من این کار را انجام داده ام؟

دکتر اسمیت می گوید: “درست بعد از دریافت بوتاکس، جای آن مثل نیش کوچک یک پشه به نظر می رسد. اما این فقط چند دقیقه طول می کشد و پس از آن هیچکس نمی تواند بگوید که شما این کار را انجام داده اید.” به همین ترتیب، همان طور که آکادمی پوست و زیبایی آمریکا اشاره می کند، این یکی از دلایل محبوبیت پرکننده ها است که بیماران می تواند بلافاصله پس از تزریق، به انجام فعالیت های روزانه خود بازگردند.

حتما بخوانید :
ترفند مخفی Salma Hayek برای اجتناب از بوتاکس

آیا می توانم هر دو را دریافت کنم؟

دکتر شلسینگر می گوید همانند بسیاری از درمانها، این واقعا بستگی به مناطق موردنیاز شما دارد که می خواهید آنها را اصلاح کنید. “هر دوی این درمان ها می توانند به کاهش خطوط خفیف و چین و چروک ها کمک کنند، اما نورومدولاتورها برای خطوط ایجاد شده توسط حالات بیان بهتر هستند، که عمدتا در قسمت بالایی صورت استفاده می شوند، و پرکننده ها برای حجم دادن به صورت و بازسازی حجم از دست رفته در سراسر ناحیه صورت و برخی مناطق دیگر مانند گوش، دست و زخمها استفاده می شوند. برای بسیاری از بیماران ترکیبی از نرومدولاتورها و پرکننده ها می تواند بهترین نتایج را به دست آورد. “

بهترین سن برای دریافت آنها چیست؟

دکتر شلسینگر می گوید: “به طور کلی، سن بیماران می تواند متفاوت باشد و من دیده ام که افرادی از ۱۸ تا ۹۵ ساله برای این درمان ها می آیند. همه چیز به هدف و وضعیت شخصی بستگی دارد. هنگامی که حجم از دست می رود، پرکننده ها برای حفظ جوانی کار می کنند، در حالی که نورومدولاتورها چین و چروک ها را صاف می کنند. “یکی از فواید بزرگ این کار که احتمالا از آن بی خبرید این است که این درمان ها عملا میتوانند منجر به کاهش افسردگی و احساس بیشتر خوشبختی شوند.”

اثرات آنها چه مدت باقی خواهد ماند؟

“یک درمان معمولی نورومدولاتور حدود ۳ ماه باقی می ماند، اما این دوره زمانی می تواند بسته به بیمار، درمان های دیگری که دریافت کرده و نحوه مراقبت او از پوست خود، کمی بیشتر یا کمتر باشد. دکتر شلسینگر می گوید “برای حفظ نتایج، شما باید دوره های منظم را در فواصل سه ماهه برنامه ریزی کنید”. دکتر اسمیت اضافه می کند که او بیمارانش را تشویق می کند تا برای سه ماه بعد وقت بگیرند.

حتما بخوانید :
این پپتیدهای کلاژن که مرتب درباره آن ها می شنویم چه هستند؟

از سوی دیگر پرکننده ها یک قاب زمانی اندک دارند. دکتر شلسینگر می گوید: “آنها بسته به نوعی که دارند می توانند سه تا شش ماه و یا حتی ۱۸ تا ۲۴ ماه در مورد Juvéderm Voluma، موثر باشند. پرکننده های جدیدتر مانند Juvéderm Volbella وجود دارد که تا ۱۲ ماه در لب باقی می مانند، که برای افرادی که نمی خواهند به طور مرتب به مطب مراجعه کنند بسیار عالی است. جراح پلاستیک یا متخصص پوست می تواند به شما کمک کند تا یک برنامه درمانی مناسب با استفاده از محصولی مطابق با نیازهای خود داشته باشید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن