تغذیه سالمزیبایی و سلامت

چیز شگفت انگیزی که انرژی شما را بیشتر از خوردن قهوه افزایش می دهد

چیز شگفت انگیزی که انرژی شما را بیشتر از خوردن قهوه افزایش می دهدReviewed by on Apr 30Rating:

جای تعجب نیست که یکی از کارهای روتین در ابتدای صبح نوشیدن یک فنجان قهوه برای شروع روز است. افزایش کافئین بدن یکی از بهترین راه ها برای افزایش سطح انرژی بدن و تمرکز در ادامه روز است، اما چه می کنید اگر به شما بگوییم که یک انتخاب بهتر و تاثیر گذارتر وجود دارد؟ در ادامه با وب سایت بارونه همراه باشید.

خب خوشبختانه این موضوع حقیقت دارد. طبق تحقیقاتی که در “فیزیولوژی و رفتار” چاپ شده است، بر روی گروهی از زنان که دچار کمبود خواب بوده و شب ها کمتر از ۶ ساعت و نیم می خوابیدند یک آزمایش کامپیوتری انجام شد. قبل از انجام این آزمایش که سطح توجه، کارکرد حافظه و انگیزه کار در آن ها را اندازه می گرفت به  آن ها یک کپسول ۵۰ میلی گرمی کافئین دار (میزان کافئین حدود یک فنجان قهوه) یا کپسول بی اثر دادند.

در دور دوم آزمایشات، از همه زنان خواسته شد تا قبل از انجام آزمایش، ده دقیقه از پله بالا بروند. نتایج نشان داد زنانی که ده دقیقه در پله ها قدم زدند نسبت به وقتی که کپسول کافئین خوردند، احساس انرژی و اشتیاق خیلی بیشتری داشتند و معلوم شد که این یک روش موثرتر برای افزایش انرژی است.

با اینکه محققان دقیقا نمی دانند که چرا بالا رفتن از پله ها نسبت به خوردن کافئین موثر تر است، اما می دانند که این یک کشف مهم است. بالا رفتن از پله ها یک جایگزین عالی برای نوشیدنی های انرژی زاست که برخی افراد پس از خواب بعد از ظهر از آن ها استفاده می کنند. پس به جای اینکه برای تهیه قهوه به قهوه فروشی بروید در راه پله دفتر خود قدم بزنید تا به کلی خواب از سرتان بپرد. نه تنها با این کار سرحال می آیید بلکه کالری زیادی هم می سوزانید. این یک کار دو سر برد است.

حتما بخوانید :
کافئین ؛ سردرد ناشی از کافئین چیست؟
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن