تناسب اندامورزش

کتانی دو می تواند عضلات را در پاهای شما تغییر دهد

کتانی دو می تواند عضلات را در پاهای شما تغییر دهدReviewed by اعطاسی on Dec 27Rating: 4.0کفشهای کتانی دو می تواند عضلات را در پاهای شما تغییر دهدکتانی دو ؛ این کفشهای کتانی دو ، نرم و راحت و مقاوم، در واقع می تواند با ایجاد عضلات خاص که بیشتر کار می کنند پاهای شما را تغییر دهد، نتیجه گیری یک مطالعه جدید است.

کتانی دو

کتانی دو ؛ این کفشهای کتانی دو ، نرم و راحت و مقاوم، در واقع می تواند با ایجاد عضلات خاص که بیشتر کار می کنند پاهای شما را تغییر دهد، نتیجه گیری یک مطالعه جدید است.

هنگامی که روند کفش “کمینه ایی یا معتدل” یا “پابرهنه” چند سال به یک مورد تبدیل شد ایده این بود که ما را به مسیری که اجداد اولیه ما رفته بودند، بازگرداند، و پاها و مچ پا را مجبور کرد تا برای حمایت از بدن سخت تر کار کنند، به جای اینکه به چیز دیگری وابسته باشند.

در واقع، برخی از محققان به این نتیجه رسیده اند که این کفش های دو مدرن با پوشش ضد آب، در حقیقت مانع اجرای عملکرد می شوند با تغییر دادن عملکرد ارتجاعی مانند طبیعی پای شما ، عضلات پا و مچ پای شما را کم کار می کند، در طول زمان تضعیف می شوند، و بیشتر مستعد آسیب می شوند. (بیشتر در مورد آن: آیا دویدن با پایبرهنه در معرض خطر است؟)

پژوهشگران دانشگاه کوئینزلند تصمیم گرفتند فرضیه خود را مطرح کنند که کفش های دو باعث کاهش عملکرد پا شده و پاهای شما را در آزمون مطالعه جدید در مورد مکانیک های دویدن تضعیف می کند، منتشر شده در مجله انجمن سلطنتی. آنها از سنسورهای ویژه برای ردیابی فعالیت عضلانی در پا استفاده کردند ۱۶ نفر از دونده های سالم تفریحی ، در حالی که آنها روی یک تردمیل پابرهنه و در یک کفش با استقامت و ضد آب کار میکردند.

حتما بخوانید :
5 باور نادرست در کشش بدن هنگام ورزش کردن

کتانی دو ؛ محققان دریافتند که وقتی داوطلبان کفش های دو را پوشیدند، قوس پایشان زیاد فشرده نمی شدند (بعلاوه آنها کار خود را برای حمایت و نرمی و راحتی پا انجام دادند). و بر خلاف ادعاهای قبلی، آنها متوجه شدند که به جای اینکه عضلات پای شما ضعیف و تنبل شوند، عضلات قوس در کفشهای ورزشی سخت تر کار می کنند تا انعطاف پذیری را  جبران کرده و حفظ ثبات را داشته باشند.

” بخش شگفت انگیز این است که چگونه ماهیچه ها در کفش ها پاسخ می گیرند”، دکتر، Luke Kelly، نویسنده کتاب رهبری کردن به LA Times گفت  . “کفش ها عملکرد عضلانی را مسدود نمی کنند، هنگامی که ما با کفش ها کار می کنیم، فعال تر شدن در ماهیچه ها بیشتر از زمانی است که ما کار انجام نمی دهیم”.

بنابراین بله، کفشهای دو واقعا بر عملکرد مکانیکی پا تاثیر می گذارند، اما در یک شیوه خوب و مناسب. در حالیکه این مطالعه کوچک احتمالا دوستداران کتانی مینیمالیست را به یک جفت سوپر کوسنیا تغییر نخواهد داد ، خوب است بدانید که اسنک های حمایت کننده شما قطعا بازی دو شما را نابود نمی کند.

کتانی دو

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن