زیبایی و سلامتپیشگیری بهتر از درمان

کسانی که بهتر می خوابند، این ۴ مورد مشترک را دارند

ارز دیجیتال
ارز دیجیتال
کسانی که بهتر می خوابند، این 4 مورد مشترک را دارندReviewed by اعطاسی on Sep 23Rating: 4.0کسانی که بهتر می خوابند، این 4 مورد مشترک را دارندبرخی از مشکلات خواب واضح هستند: هنگامی که شما تمام شب در حال پهلو به پهلو شدن و چرخیدن هستید، یا هرساعت بیدار می شوید، روشن است که چیزی اشتباه است. اما گاهی اوقات کیفیت خواب می تواند مبهم تر باشد. و تا به حال، هیچ دستورالعمل واقعی برای تعریف دقیق خواب خوب وجود ندارد.

برخی از مشکلات خواب واضح هستند: هنگامی که شما تمام شب در حال پهلو به پهلو شدن و چرخیدن هستید، یا هرساعت بیدار می شوید، روشن است که چیزی اشتباه است. اما گاهی اوقات کیفیت خواب می تواند مبهم تر باشد. و تا به حال، هیچ دستورالعمل واقعی برای تعریف دقیق خواب خوب وجود ندارد.

ماه گذشته بنیاد ملی خواب مجموعه ای از توصیه ها را برای تعیین کیفیت خواب مشخص کرد. این رهنمودها که توسط هیئت متخصصین پزشکی ایجاد شده و براساس بررسی ۲۷۷ مطالعه قبلی بود، شامل چندین نشانه است که افراد می توانند از آنها برای تعیین اینکه آنها واقعا چقدر خوب خوابیده اند، استفاده کنند.

فیلیپ جرمن، روانپزشک متخصص می گوید این دستورالعمل جدید می تواند برای هر کسی که می خواهد بداند آیا خواب وحشتناک دیشب او همانقدر که به نظر می رسد بد است یا نه، مفید باشد. او می گوید: “این نه تنها به مردم کمک می کند تا زمانیکه خوابشان ضعیف است، متوجه آن شوند بلکه گاهی اوقات مردم فکر می کنند بد می خوابند، اما درواقع خواب آنها نرمال و طبیعی است.”

حتما بخوانید :
سلامت قلب ؛ نکاتی برای سلامت قلب، ذهن و بدن در زنان

توصیه ها دامنه های “مناسب” و “نامناسب” را با استفاده از چندین شاخص کیفیت خواب خوب، تخمین می زنند. از جمله زمان از دست رفته، تعداد دفعاتی که شب از خواب بیدار می شوید، زمان صرف شده برای خوابیدن، و درصد کل زمان گذرانده شده در رختخواب. بر اساس این یافته ها، این ها اهدافی هستند که  بزرگسالان باید برای دستیابی به بهترین خواب، در نظر بگیرند.

به خواب رفتن در ۳۰ دقیقه یا کمتر

جرمن می گوید “اگر بیشتر از نیم ساعت طول می کشد تا به خواب بروید، ممکن است به یکی از این دو دلیل باشد: “یا نسبت به ساعت بدنتان، خیلی زود به رختخواب رفته اید، یا از لحاظ جسمی و ذهنی برای خواب آماده نیستید، یا قبل از خواب فعالیت هایی داشته اید که شما را بیش از حد تحریک کرده است”.

ارز دیجیتال

او می افزاید “بیدار دراز کشیدن، ناامید کننده است و می تواند منجر به اضطراب و ادامه یافتن مشکلات خواب شود. برای جلوگیری از آن، ساعت قبل از خواب  را به فعالیتهای آرامشبخش اختصاص دهید، و کار با تلفن همراه و کامپیوتر را کنار بگذارید. اگر این کار را انجام نمی دهید، سعی کنید برنامه خواب خود را تغییر دهید تا دیرتر و زمانی که احساس خستگی می کنید به رختخواب بروید.

شما تنها یک بار در شب برای ۵ دقیقه یا بیشتر از خواب بیدار می شوید

(برای بزرگسالان ۶۵ ساله و بالاتر، دو بار در شب نیز مشکلی ندارد.)

جرمن می گوید: “اگر شما چند بار بیدار شوید و غلت بزنید و دوباره به خواب بروید اشکالی ندارد” اما اگر مشکوک هستید که به علت یک مشکل سلامتی بیدار می شوید، با پزشک خود صحبت کنید.

حتما بخوانید :
چگونه می توان از شر پوست شل شده پس از کاهش وزن، نجات یافت؟

او می گوید: “این می تواند نشانه ای از رفلکس اسید ، یا خوردن بیش از حد در زمان خواب، باشد. همچنین ممکن است به علت آپنه خواب، یا درد یا ناراحتی باشد. اگر شما نمی توانید علت مشخصی برای آن پیدا کنید، دفعه بعدی که پزشک خود را دیدید این را با او درمیان بگذارید.

شما در عرض ۲۰ دقیقه دوباره می خوابید

(ممکن است برای بزرگسالان سالمند کمی بیشتر طول بکشد، مثلا تا ۳۰ دقیقه.)

جرمن می گوید “ما معمولا ۱۰ یا ۱۵ دقیقه پس از بیدار شدن از خواب، زمانی که بدنمان آرام است، دوباره به خواب می رویم. اما هنگامی که شما به نقطه ای رسیدید که متوجه شده اید نمی توانید دوباره بخوابید، باعث می شود احساس هشدار در شما بیشتر و بیشتر شود.

او می گوید، هنگامی که ۲۰ دقیقه گذشت و خوابتان نبرد، از تخت خواب بیرون بیایید و یک کار آرامش بخش انجام دهید و ترجیحا تماشای تلویزیون و یا مرتبط با کامپیوتر نباشد. کاری مانند خواندن یک کتاب، گوش دادن به موزیک ملایم یا نقاشی کردن مناسب است. شاید این کار دور از عقل به نظر برسد، اما حواس پرتی می تواند باعث شود که مغز شما احساس کند نیاز به خوابیدن دارد.

۸۵٪ از زمانی که در رختخواب هستید را صرف خوابیدن می کنید

اگر از سه دستورالعمل اول پیروی کنید، این یکی به احتمال زیاد خودش اتفاق می افتد. جرمن می گوید که این یک یادآوری کلی خوب است، که اتاق خواب باید تنها برای دو چیز باشد: خواب و رابطه جنسی. او می گوید، “سعی کنید فعالیت های دیگر به خصوص تماشای تلویزیون، استفاده از گوشی یا انجام کارهای مرتبط با کار را به حداقل برسانید.”

حتما بخوانید :
پر کننده های دائمی لب

این توصیه ها می توانند هم به پزشک و هم به بیمار کمک کنند تا سلامت خواب را بهتر تعریف کنند.

مجموع رای

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

ارز دیجیتال

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید