حیوانات خانگیگربه

چرا گربه ها زیاد می خوابند؟

خرید کاندوم فروشگاه اینترنتی کاندومیلو
چرا گربه ها زیاد می خوابند؟Reviewed by اعطاسی on Sep 18Rating: 4.0چرا گربه ها زیاد می خوابند؟چند وقت پیش در حال تماشای گربه هایم بودم که خوابیده بودند، و با خودم فکر می کردم "کاش من هم می توانستم مثل گربه ها بخوابم!" من عاشق خوابیدن و چرت زدن هستم. شرط می بندم شما هم همینطور هستید.

چند وقت پیش در حال تماشای گربه هایم بودم که خوابیده بودند، و با خودم فکر می کردم “کاش من هم می توانستم مثل گربه ها بخوابم!” من عاشق خوابیدن و چرت زدن هستم. شرط می بندم شما هم همینطور هستید.

به ندرت پیش می آید که گربه های خانگی بیش از حد به خودشان فشار بیاورند. گربه ها از لحاظ ژنتیکی برای خواب برنامه ریزی شده اند. در حقیقت، گربه ها می توانند یکبار تا شانزده ساعت بخوابند و گربه های پیرتر ممکن است ۱۸ تا ۲۰ ساعت در روز بخوابند!

این همه خواب برای چیست؟

خواب به گربه ها کمک می کند تا انرژی خود را حفظ کنند، اما احتمالا آنها آنقدرها هم که فکر می کنید، نمی خوابند.

حدود ۷۵٪ زمان خوابیدن، چرت زدن یا “استراحت چشمهای” یک گربه در “خواب سبک” می گذرد (در حالی که ممکن است تمام این اشکال خواب یکسان به نظر برسند). آنها به راحتی بیدار می شوند (برای مثال، برای محافظت از خود یا خوردن غذا). هنگامی که گربه ها در خواب سبک هستند، می توانید آن را تشخیص دهید. زیرا گوش هایشان موج می زند و به صدا واکنش نشان می دهند حتی اگر چشم آنها باز نشود. گربه ها قادر به خواب در حالت نشسته می باشند. (این خیلی خاص نیست!)

حتما بخوانید :
مواد غذایی که هرگز نباید به گربه خود بدهید

گربه ها گاهی اوقات عمیق می خوابند، حدود ۲۵ درصد زمان خواب آنها در خواب بسیار عمیق است. برخی از گربه های بزرگ تر ممکن است ۴۰٪ از زمان خوابشان را در خواب عمیق بگذرانند.

خرید کاندوم gifbanner - چرا گربه ها زیاد می خوابند؟

گربه ها همچنین یک چرخه خواب و بیداری منحصر به فرد دارند.

رفتار خوابیدن

یکی از چیزهایی که من هنوز هم از آن لذت می برم، تماشای خواب دیدن گربه هایم است. به نظر می رسد که آنها در زمان خواب خود در حال دویدن هستند و اغلب حرف می زنند و آواز می خوانند؛ آنها ممکن است یک پروانه یا مارمولک تخیلی را دنبال کنند.

عادی است که گربه ها هنگام خواب، خرخر کنند. گربه ی من اغلب چشمانش را می پوشاند و در عرض چند دقیقه خواب می بیند.

همه این رفتارهای مرتبط با خواب گربه ها تا چند درجه طبیعی هستند. مهم این است که با رفتارهای دیگر که برای گربه شما عادی است آشنا باشید. تغییرات در عادات خواب می تواند با عوامل مختلف در ارتباط باشد، اما باید به عنوان بخشی از ارزیابی فیزیکی سالانه گربه شما توسط دامپزشک، مشاهده و ارزیابی شود.

مجموع رای

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید