زیبایی و سلامتسلامت پوست

گریتینگ پوست یک روش از بین بردن دانه های سرسیاه برای داشتن پوستی بی عیب و نقص است

گریتینگ پوست یک روش از بین بردن دانه های سرسیاه برای داشتن پوستی بی عیب و نقص استReviewed by on May 15Rating:

حذف دانه های سرسیاه بیشتر از یک گام ساده برای مراقبت از پوست است، که در حال حاضر مانند یک مراسم مقدس، مهم شده است. پاکسازی هفتگی منافذ پوست بسیار لذت بخش است، و این لذت بخش بودن تنها محدود به تمیز کردن منافذ پوست خود ما نمی شود. مردم معتاد این شده اند که ببینند دیگران چطور منافذ پوستشان را تمیز می کنند. فقط ببینید چند میلیون نفر ویدیوهای ماسک های پاک کننده دانه های سرسیاه را در شبکه های اجتماعی دنبال می کنند.

مردم شروع کرده اند به ابداع روش های مختلف و خلاقانه برای پاک کردن دانه های سرسیاه پوست. آخرین نمونه آن؟ گریتینگ پوست. شما می توانید با این روش از طریق سه مرحله ویژه، تمام کثیفی و چربی پوست را که در اصطلاح به آن “گریتس” می گویند، پاک کنید.

مراحل آن به این ترتیب است: ابتدا باید پوست را با یک پاک کننده روغنی پاک کنید، و سپس از یک ماسک خاک رس استفاده کنید. سپس دوباره از پاک کننده روغنی بر روی پوست استفاده کنید. اما این دفعه باید با قدرت پوست را ماساژ داده تا دانه های سرسیاه شل شده و چربی اکسیده شده به سطح پوست بیاید و در نهایت حذف شود.

image003 0 - گریتینگ پوست یک روش از بین بردن دانه های سرسیاه برای داشتن پوستی بی عیب و نقص است

اگر می خواهید کارآیی این روش برایتان به اثبات برسد، تنها کافیست عکس های خارج سازی دانه های سرسیاه به روش گریتینگ را که در سرتاسر Reddit موجود هست، ببینید (البته ممکن است خیلی خوشایند نباشد). با این که این تصاویر بسیار قانع کننده هستند، مهم است که در هنگام انجام این روش، زیاده روی نکنید. متخصص پوست در نیویورک، راشل نظریان می گوید “ماساژ پاک کننده های روغنی بر روی پوست می تواند موجب شل شدن دانه های سیاه پوست و بیرون آمدن آن ها شود، اما چیزی که باعث نگرانی می شود این است که ماساژ شدید ممکن است موجب تحریک پوست و التهاب پوست های حساس شود، بنابراین باید آن را به آرامی انجام دهید.”

حتما بخوانید :
مشخص شده است که درباره چربی های اشباع شده اشتباه می کردیم

به علاوه دکتر نظریان توصیه می کند به جای مرحله ماسک خاک رس، از چیزی استفاده کنید که بر روی دانه های سیاه تاثیر بهتری داشته باشد. “محصولی که حاوی موادی باشد که به پاک کردن دانه های سرسیاه کمک کند، مانند محصولاتی که حاوی اسید گلیکولیک یا اسید سالیسیلیک هستند. اگرچه خاک رس یک پاک کننده خوب است، اما دانه های سرسیاه را هدف قرار نمی دهد.”

پس نتیجه می گیریم با این که ممکن است گریتینگ پوست موجب حذف دانه های سرسیاه شود، اما لازم نیست که همیشه از آن استفاده شود، در غیر این صورت باید همیشه در حال ماساژ دادن شدید پوست باشید و ممکن است به پوست شما آسیب برساند. در عوض همانطور که دکتر نظریان گفت، سعی کنید آن را با محصولات حاوی اسید گلیکولیک یا اسید سالیسیلیک تعویض کنید تا بدون آسیب رساندن به پوست، دانه های سرسیاه را از آن خارج کنید.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن