زیبایی و سلامتپیشگیری بهتر از درمان

۵ چیزی که چشم های شما از سلامتیتان میگوند

۵ چیزی که چشم های شما از سلامتیتان میگوندReviewed by اعطاسی on Jul 12Rating: 4.5۵ چیزی که چشم های شما از سلامتیتان میگوندگفته میشود چشم ها پنجره ای رو به روح آدم است، اما میتواند کمی از سلامتی شما را پیش‌بینی کند؟ بله. در بعضی شرایط پزشکی مثل بیماری های کبدی و کلسترول بالا با یک نگاه ساده در آینه میتوان دیده شود.

۵ چیزی که چشم های شما از سلامتیتان میگوند

گفته میشود چشم ها پنجره ای رو به روح آدم است، اما میتواند کمی از سلامتی شما را پیش‌بینی کند؟ بله. در بعضی شرایط پزشکی مثل بیماری های کبدی و کلسترول بالا با یک نگاه ساده در آینه میتوان دیده شود.  مخصص جراح چشم، جازمین مهاجر از علائمی که چشم شما درباره ی سلامتیتان ارسال میکند میگوید. –و اینکه چه زمانی به دکتر مراجعه کنید.

لرزش چشم

تیروئید پرکار ممکن است اول از همه از تغییرات چشم تشخیص داده شود. دکتر مهاجر هشدار میدهد: بیماران ممکن است متوجه ورم پلک ها، لرزش کره ی چشم شوند، و شاید پلک ها بیش از حد باز باشند. براساس گفته ی دکتر مهاجر بسیاری از انواع سرطان ها با چرخش چشم تعیین میشود در بدن پخش شده، این علامتی نیست که نادیده اش بگیرید.

پوسته های چسبیده به پلک

بعضی بیماران کلسترول اضافی در بالا، پایین و داخل گوشه ی پلک ها دارند که به آن زانتلاسما میگوند. که میتواند نشان دهنده ی کلسترول بالا باشد. دکتر مهاجر میگوید: تنها درمان آن جراحی است، اما امکان بازگشت هم وجود دارد.

حتما بخوانید :
افسردگی چیست ؟ دلایل افسردگی ، علائم افسردگی و راه های درمان و هر آنچه که باید بدانید

زردی چشم

ممکن است زردی چشم داشته باشید که معمولا علامت بیماری های کبدی در مراحل آخر است.

تورم رگ ها

همه ی کسانی که سابقه ی دیابت دارند باید یک آزمایش چشمی بدهند تا غیر عادی بودن رگ ها یا خونریزی در پشت چشم مشخص شود. اگه درمان نشود میتواند منجر به نابینایی شود. لزوما نمی‌توانید آن را خودتان ببینید و آزمایش تعیین میکند که به یک متخصص نیاز دارید.

قرمزی و درد چشم

این علائم نشان دهنده ی زخم قرنیه است. که میتواند به از دست دادن بینایی منجر شود اگر معالجه نشود. برای پیشگیری از آن عادت های بهداشتی مهم است، این بیماری یک شبه اتفاق نمی افتد. و اگر چشم ها قرمز و دردناک و تحریک پذیر شدند، بیماری باید درمان شود و به آزمایش چشم نیاز دارید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن