تغذیه سالمزیبایی و سلامت

۷ سبزیجاتی که از نفخ جلو گیری میکند.

۷ سبزیجاتی که از نفخ جلو گیری میکند.Reviewed by اعطاسی on Sep 4Rating: 4.5۷ سبزیجاتی که از نفخ جلو گیری میکند.بخشی از حکمت تغذیه در این است: سبزیجات بخور. ممکن است در رابطه با روغن نارگیل و کربوهیدرات ها متفاوت باشد، اما با این مسئله که باید مقدار زیادی سبزیجات خورده شود نمی شود مخالفت کرد. حقیقت این است که اکثر افراد فیبر کافی جذب نمیکنند.

بخشی از حکمت تغذیه در این است: سبزیجات بخور. ممکن است در رابطه با روغن نارگیل و کربوهیدرات ها متفاوت باشد، اما با این مسئله که باید مقدار زیادی سبزیجات خورده شود نمی شود مخالفت کرد. حقیقت این است که اکثر افراد فیبر کافی جذب نمیکنند. مصرف پیشنهادی برای زنان ۲۵ گرم در روز است. یک پیمانه بروکلی ۴ گرم فیبر در هر وعده را تامین میکند. پس به سبزیجات زیادی نیاز دارید (همچنین به غلات و حبوبات) تا به آن مقدار مورد نیاز برسد.

اما برای بعضی افراد این برعکس عمل میکند، خوردن مقدار زیادی سبزیجاتی که فیبر بالا دارند ایجاد نفخ میکند. اگر بخواهید با سبزیجات کم فیبر جایگزین کنید مقدار مورد نیاز دوبرابر میشود. اکثر رژیم های غذایی یک برنامه ی یک شبه ی سنگین سبزیجات را دارند. اگر مشکل معده دارید خوردن آنها در حالت پخته به جای خام میتواند ایده ی خوبی باشد.

خیار

به عنوان یک ماده ی مغذی، حاوی مقدار زیادی ویتامین و آنتی اکسیدان است. به خصوص اگر پوست کنده بخورید. برعکس اکثر سبزیجات، خیار فیبر بالایی ندارد پس احتمال اینکه باعث ورم معده شود پایین است. همچنین آبرسان فوق‌العاده ای است (۹۵٪ آن آب است) که از نفخ جلوگیری میکند.

حتما بخوانید :
انجامش دادم! من دو بار بوتاکس کردم ، دلیل آن این است

مارچوبه

این ساقه های سبز طعم خوبی دارند و حاوی آسپاراژین هستند یک آمینو اسید که به عنوان دورتیک طبیعی (دورتیک دارویی برای تولید اوره) عمل میکند. به بدن کمک میکند آب از دست رفته را جبران کند. فقط کل آن را یکباره نجوید. -برای بعضی افراد آسپاراگوس میتواند نفاخ باشد. به خصوص زمانی که زیاد مصرف شود.

آووکادو

حس نفخ هنگام خوردن چیزهای نمکی را تجربه کردید؟ آووکادو میتواند کمک کند. آووکادو حاوی از پتاسیم است که نفخ ناشی از سدیم را خنثی میکند‌. در ضمن سرشار از چربی مفید است که کمک میکند بدن سایر مواد مغذی را جذب کند.

کدو سبز

بسیاری از سبزیجات دارای FODMAPs (قند های تخمیرشده، اولیگوساکارید، دیساکارید، مونوساکارید، و پلیول) هستند. گروهی از قند ها و کربوهیدرات ها که ممکن است در بعضی افرادی مثل کسانیکه  بیماریسندروم روده ی تحریک پذیر دارند ایجاد نفخ دردناکی کنند. در کدو سبز تابستانی میتواند FODMAPs را کاهش دهد.

برگ های سبز

اسفناج و کلم بروکلی سرشار از ویتامین های خانواده ی B هستند که در حفظ آب بدن کمک میکنند‌. سالادها با برگ های سبز تیره هم مطبوع و غنی هستند.

ترشی کلم

برای تقویت یک شکم سالم پروبیوتیک‌ها مناسب هستند. سبزیجات فراوری شده را مانند ترشی کلم امتحان کنید. فقط آن را باید در یخچال نگه دارید. کنسرو ترشی کلم هم وجود دارد، مجبور نیستید خودتان درست کنید.

گوجه فرنگی

گوجه فرنگی سرشار از آنتی اکسیدان است و نقش اساسی در آشپزخانه را دارد. خام در سالاد، یا به صورت پخته در سس. همچنین در لیست سبزیجات جزو سبزیجاتی است کمترین نفخ را ایجاد میکند.

حتما بخوانید :
گریتینگ پوست یک روش از بین بردن دانه های سرسیاه برای داشتن پوستی بی عیب و نقص است

درست است که این سبزیجات برای مصرف بی خطر هستند ولی از خوردن سایر سبزی ها اجتناب نکنید، همه ی افراد به سبزی مشابه واکنش مشابه نشان نمی دهند. پس بهترین کار این است که امتحانشان کنید، به وضعیت سلامت شکم خودتان بستگی دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن