حیوانات خانگیگربه

۱۰ دلیل برای برتری توله سگ ها نسبت به بچه گربه ها

10 دلیل برای برتری توله سگ ها نسبت به بچه گربه هاReviewed by فتح الهی on Sep 23Rating: 4.010 دلیل برای برتری توله سگ ها نسبت به بچه گربه هابه عنوان کسی که عاشق همه حیوانات است، برای من سخت است که یکی را انتخاب کنم. با این حال، به نظر می رسد جهان به دو دسته "دوستداران گربه" و "دوستداران "سگ" تقسیم شده است و دلایل بسیار خوبی برای آن وجود دارد. سگ ها و گربه ها چیزهای مختلفی از زندگی می خواهند

به عنوان کسی که عاشق همه حیوانات است، برای من سخت است که یکی را انتخاب کنم. با این حال، به نظر می رسد جهان به دو دسته “دوستداران گربه” و “دوستداران “سگ” تقسیم شده است و دلایل بسیار خوبی برای آن وجود دارد. سگ ها و گربه ها چیزهای مختلفی از زندگی می خواهند، رفتارهای متفاوت دارند، ظاهر بسیار متفاوت و نیاز های متفاوتی دارند. صاحبان مسئولیت پذیر، بر اساس نیازهای حیوان خانگی و همچنین برتری های آنها، حیوان خانگی خود را انتخاب می کنند. بلاخره، زمانی که شما یک حیوان خانگی را به خانه می آورید، می خواهید برای مدت طولانی با او زندگی کنید و به او عشق بورزید.
من در اینجا ۱۰ دلیل را بیان می کنم که برتری توله سگ ها را نسبت به بچه گربه ها نشان می دهد.

۱٫ توله سگ ها نیازی به جعبه بستر “بدبو” ندارند

توله سگ ها و به ویژه سگ های بالغ بهتر می دانند که نباید داخل خانه مدفوع کنند – وحتی در جعبه. توله سگ شما با آموزش مناسب ، تبدیل به یک سگ باشخصیت می شود که می تواند در مورد نیازهایش به شما شما هشدار دهد و در خارج خانه، در چمن، و جایی که مخصوص چنین کاری است، کارش را انجام دهد. شما لازم نیست به یاد داشته باشید که جعبه بستر را تمیز کنید، یا آن را در نقطه مناسب نگه دارید یا دیگر مشکلات آن را تحمل کنید.

حتما بخوانید :
مدت زمان رشد توله سگ: 10 هفته تا 2 سال

۲٫ توله سگ ها روی مبلمان، جای پنجه به جا نمی گذارند

همه می دانند که پنجه های بچه گربه ها چقدر می تواند مخرب باشد، و بعضی از افراد انقدر صبور نیستند تا وسایلی را مخصوص پنجه کشیدن گربه فراهم کنند. با یک توله سگ، دیگر در مورد جای پنجه روی مبلمان نگران نخواهید بود! او می تواند وقتی در حال کاوش کردن است کمی گرد و خاک به پا کند اما در بیرون از خانه و در جای مناسب! فقط به یاد داشته باشید که تعداد زیادی اسباب بازی جویدنی مناسب برای او فراهم می کنید. بلاخره یک سگ باید کاری را که سگ ها انجام می دهند انجام دهد!

۳٫ توله سگ ها هیچ اعتیاد گیاهی عجیب و غریبی ندارند

سگ ها زمانی که مواد بیگانه را بو می کشند عجیب و غریب نمی شوند یا با علف گربه، مست نمی شوند. البته بو کشیدن جوراب های ورزشی شما ، و همینطور غلتیدن روی یک چیز پر آب حساب نیست، زیرا این کارها هیچ شباهتی به کارهای بی معنی بچه گربه ها ندارد! اسباب بازی ها هم حساب نیستند. یک توله سگ هرگز نباید توپ های زیادی داشته باشد. این وابستگی نیست؛ این یک واقعیت است.

۴٫ توله سگ ها عاشق ماجراجویی و ورزش هستند
گربه ها، دوست دارند در یک وضعیت ثابت قرار داشته باشند و هیچ کاری نکنند. حوصله سر بر! توله سگها می توانند از وضعیت آرامی که در آن هستند بیرون بیایند و به دنبال ماجراجویی های سخت بروند و نمی توانند برای بو کردن همه چیز در بیرون جاده منتظر بمانند. آنها عاشق تعقیب یک ماشین یا پریدن داخل ماشین برای سفر، دویدن یک ماراتن در کنار شما و حتی اسکی یا هر ورزش مخصوص سگ ها که بتوانید تصورش را بکنید، هستند. در عوض اگر گربه را سوار ماشین کنید، تبدیل به یک گربه ترسیده شده و شروع به هیس کردن می کند!

۵٫ توله سگ ها، موش مرده را روی بالش شما نخواهند گذاشت
آنها اگر بخواهند، می توانند این کار را انجام دهند. زیرا توله سگ ها به بیش از ۴۰۰ نژاد مختلف می رسند، از اندازه کوچک تا اندازه های بزرگ. برخی از نژادهای ترییر حتی بهتر از گربه ها، جانوارن موذی را در خفا نگه می دارند! نژادهای سگ ۱۰ برابر نژادهای گربه هستند، و سگها در اندازه های مختلف، شکل ها، انواع خزها و گرایش های خاص نژادی وجود دارند که مردم می توانند در آنها، یک نوع مناسب با خواسته های خود را پیدا کنند. گربه ها انواع کمی دارند، و از حدود ۳ پوند تا ۲۵ پوند هستند.

حتما بخوانید :
رفتار های گربه ; رفتارهایی که گربه ها برای جلب توجه انجام می دهند.

۶٫ توله سگ ها موی گوی تولید نمی کنند (توپی از مو که در معده حیواناتی که خودشان را می لیسند بوجود می آید)
توله سگ ها مانند گربه ها، برای تمیز کردن خودشان را نمی لیسند تا زمانی که همه ی آن خزهای بلعیده شده کثیف را در ساعت ۳ صبح و پابرهنه کف اتاق پیدا کنید. نه، توله سگها کمتر نگران ظاهر خود هستند. آب بازی یا شنا کردن آنها را خوشحال نگه می دارد، در حالی که گربه از آب متنفر است! علاوه بر این، توله سگ ها مشتاق هستند تا به شما کمک کنند که خانه را مرتب نگه دارید. لیس زدن توله سگ شما مفید است، به ویژه هنگامی که وقت پاک کردن بشقاب های غذا می رسد. از طرف دیگر گربه ها، به همان اندازه احتمال دارد یک کاسه کامل از غذاهای لذیذ را بشکنند.

۷٫ توله سگ ها عاشق نوازش شکم هستند
سگ های بزرگسال عاشق نوازش شکم هستند. اما گربه ها… آنها خیلی اذیت می کنند! حتی زمانی که یک گربه روی زمین غلت می خورند، شما هرگز نمی توانید کاملا مطمئن باشید که او درحال دعوت کردن شما به نوازش است یا دارند ناخن هایشان را تیز می کنند تا به شما پنجه بزند! مطمئنا، توله سگ ها غلت می زنند و شکمشان را نشان می دهند تا اعلام کنند که هیچ تهدیدی برای شما ندارند. این یکی از شیوه های شگفت انگیز احترام گذاشتن سگه به کسانی است که دوستشان دارد.

۸٫ نفس توله سگ ها و بوسیدن آنها بسیار فوق العاده است!
من نمی گویم گربه ها بوس نمی کنند. اما زبان خشن آنها که ساعت ۵ صبح دماغ شما را لیس می زند دقیقا شبیه توله سگ شما نیست که با نفس شیری اش روی شما می پرد و صورتتان را نوازش می کند. اینها معنای مختلفی دارند. البته اینکه گربه تان شما را بلیسد، تعریف خوبی است و او از آن گربه هایی است که به شما اهمیت می دهد، و این یکی از روش هایی است که گربه ها احساساتشان را نشان می دهند. هنگامی که توله سگتان شما را می بوسد این پیام را به شما می دهد که “رئیس تو هستی!”. گربه ها ممکن است ما را دوست داشته باشند، اما آنها به ما احترام نمی گذارند.

حتما بخوانید :
حیوانات خانگی ؛ آیا حیوانات خانگی واقعا به سلامت کودکان کمک می کند؟

۹٫ توله سگ ها می توانند سگ های خدماتی شوند
توله سگ ها و سگ ها برای طیف وسیعی از مهارت ها و وظایفی که برای آنها آموزش دیده اند مشهور هستند. گربه ها قطعا هوشمند هستند – به شیوه ای متفاوت – و همچنین می توانند آموزش ببینند. مزایای سلامتی که مردم از سگ ها و گربه ها (و برعکس) می گیرند کاملا واضح است. اما برای افرادی که به یک حیوان دستیار گواهی دار نیاز دارند، سگ ها بسیار مناسب هستند.

۱۰٫ توله سگ ها عشق بی قید و شرط دارند
خط آخر و مهم ترین دلیل برتری سگ ها این است. ما زندگی و قلبمان را با هر حیوان خانگی به اشتراک می گذاریم. آنها عشقی که ما برایشان احساس می کنیم را به ما برمی گردانند. گربه ها عاشق مردم هستند، اما بسیار کم به آنها اهمیت می دهند. اگریک گربه را نادیده بگیرید او نیز شما را نادیده می گیرد. اما توله سگها، دارای یک قلب فداکار و مهربان هستند و حتی وقتی که با آنها بدرفتاری می شود، هنوز هم ما را دوست دارند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن