جراحی بینیزیبایی و سلامت

۱۰ سوال که باید قبل از جراحی پلاستیک از خودتان بپرسید

10 سوال که باید قبل از جراحی پلاستیک از خودتان بپرسیدReviewed by on May 6Rating:

قبل از اینکه بخواهید هر نوع عمل جراحی پلاستیک را انجام دهید، ۱۰ سوال وجود دارد که باید از خودتان بپرسید.

۱- آیا من برای داشتن جراحی پلاستیک سلامت کافی دارم؟

JARAHI 388111 min - 10 سوال که باید قبل از جراحی پلاستیک از خودتان بپرسید

قبل از اینکه حتی به جراحی پلاستیک فکر کنید، باید از خود بپرسید که آیا به اندازه کافی سلامت هستید؟ اغلب افراد برای داشتن جراحی پلاستیک گزینه خوبی هستند.

مطمئن شوید که پیشینه پزشکی خود را به طور کامل با جراح پلاستیک خود در میان گذاشته اید. اگر شما مشکلات سلامتیتان را از پزشک جراح خود مخفی کنید او نمی تواند یک ارزیابی دقیق داشته باشد. و اگر مشکلی در جراحی پیش بیاید نمی توانید کاری کنید. دروغ گفتن به جراح خود این بهانه را به دست او می دهد که در صورت بروز مشکل، مسئولیت آن را قبول نکند.

درست است که مشکلات مربوط به سلامت ممکن است شما را از داشتن جراحی پلاستیک محروم کند، اما شما ترجیح نمی دهید زنده بمانید تا اینکه یک جسد با صورت مصنوعی جراحی شده داشته باشید؟

۲- نام عمل و روش آن چیست و مستلزم چه چیزهایی است؟

JARAHI 31999911 min - 10 سوال که باید قبل از جراحی پلاستیک از خودتان بپرسید

دانستن نام روش با دانستن این که مستلزم چه چیزی می شود تفاوت دارد. این به آن معنی نیست که شما نیاز به دانستن جزئیاتی مانند نوع چاقویی که استفاده می شود داشته باشید، اما باید بدانید که آیا این جراحی، نتایجی که شما به دنبالش هستید را به همراه دارد یا نه. و باید بفهمید که آیا این روش برای به دست آمدن نتایج مورد نظر شما، صحیح است یا نه. همچنین باید نام پزشکی این عمل را بدانید تا وقتی که کارکنان بیمارستان یا مرکز درمانی از شما خواستند بتوانید آن را تایید کنید.

۳- عمل شما چه خطراتی می تواند به همراه داشته باشد؟

حتما بخوانید :
فشار خون بالا "قاتل خاموش"

معمولا جراحی پلاستیک به خوبی پیش می رود. با این حالا لازم است که از عوارض احتمالی عمل خود مطلع باشید.

عفونت تنها یکی از عوارضی است که می تواند ایجاد شود. همچنین با جراحی پلاستیک دچار زخم خواهید شد. زخم ها همیشه به صورت یک خط خوب باقی نمی مانند. گاهی اوقات زخم ها می توانند گسترده تر شوند. این ها تنها بعضی از عوارضی هستند که باید قبل از عمل جراحی از آن ها مطلع شوید.

خطر دیگر این است که ممکن است با وجود بهترین تکنیک یا روشی که به نظر جراح پلاستیک شما و همکارانش بهترین نتیجه را می دهد، باز هم از نتیجه عمل راضی نباشید. این اتفاق زمانی می افتد که محدودیت های عمل، قبل از عمل جراحی به طور کامل مورد بحث قرار نگرفته باشد.

۴- دوست دارید با عمل جراحی به چه چیزی برسید؟

JARAHI 3111 min - 10 سوال که باید قبل از جراحی پلاستیک از خودتان بپرسید

بدیهی است که از انجام جراحی پلاستیک، بهبود در بخش خاصی از بدن انتظار می رود. ممکن است حتی این کار موجب افزایش اعتماد به نفس شما هم شود. اگر شما چیزی بیشتر از این را انتظار دارید، باید از محدودیت های عمل خود آگاه باشید.

۵- از جراحی پلاستیک چه نتایجی را باید انتظار داشت؟

JARAHI 319676911 min - 10 سوال که باید قبل از جراحی پلاستیک از خودتان بپرسید

جراح پلاستیک شما فقط می تواند اتفاقاتی که در اتاق عمل رخ می دهد را کنترل کند. هرچقدر هم کار جراح پلاستیک شما عالی باشد، باز هم هیچ تضمینی برای ارتقای شغلی، داشتن یک رابطه خوب، و یا بهبود در زندگی اجتماعی یا موقعیت اجتماعی شما نیست. جراحی پلاستیک افسردگی یا اختلالات در خوردن را درمان نخواهد کرد.

همچنین اگر شما مایل به پذیرفتن روشی که جراح پلاستیک برای داشتن بهترین نتیجه پیشنهاد کرده است، نیستید –حال به این علت که نگران ماندن جای زخم ها یا دوره نقاهت طولانی هستید– بنابر این باید به یک نتیجه کمتر راضی شوید. پیروی نکردن از دستورات بعد از عمل هم می تواند موجب نتیجه بد شود.

حتما بخوانید :
چگونه بدون دردسر از شر شوره سر خلاص شویم؟

در نهایت، اگر هدف شما این است که شکل باربی شوید یا یک بینی عالی و کامل داشته باشید، ممکن است که خیلی نا امید شوید. همچنین ممکن است که شما زیادی غیر طبیعی به نظر برسید یا فکر کنید که به اندازی کافی خوب نیستید. هدف شما باید بهتر شدن باشد.

۶- آیا جایگزینی برای جراحی پلاستیک وجود دارد؟

JARAHI 319995911 min - 10 سوال که باید قبل از جراحی پلاستیک از خودتان بپرسید

فهمیدن این موضوع بسیار مهم است. زیرا عمل جراحی پلاستیک بدون خطر نیست. آیا می توانید رژیم غذایی خود را بهتر کنید؟ می توانید کمی بیشتر خودتان را تکان دهید و ورزش کنید؟ اگر گزینه های جایگزین دیگر را امتحان کرده اید، پس جراحی پلاستیک می تواند یک جایگزین خوب برای شما باشد. البته اینکه کلا جراحی پلاستیک را انجام ندهید هم جزو گزینه ها محسوب می شود.

۷- جای زخم های شما کجا خواهد بود؟ آیای قادر به پوشاندن آن ها خواهید بود؟

JARAHI 399111 min - 10 سوال که باید قبل از جراحی پلاستیک از خودتان بپرسید

بله، شما باید انتظار زخم های جراحی پلاستیک را داشته باشید. شما باید بدانید که جای زخم ها در کجای بدنتان می ماند. مخصوصا اگرشلوارک، بیکینی و لباس های کوتاه می پوشید، دانستن این موضوع مهم تر است. و یا اگر شغل شما طوری است که پوستتان در معرض دید قرار می گیرد (مانند بازیگران، رقصنده ها یا مدل ها).

این گفته را باور نکنید که جراحان پلاستیک، جراحی بدون اثر زخم انجام می دهند. جراحان پلاستیک می دانند که زخم ها را کجا مخفی یا استتار کنند. معمولا بیماران با توجه به این موضوع، می فهمند که عمل موفق بوده است یا خیر. برای پرسیدن این موضوع از آن ها، نترسید.

۸- هزینه آن چقدر می شود و آیا شما قادر به پرداخت آن هستید؟

JARAHI 311881 min - 10 سوال که باید قبل از جراحی پلاستیک از خودتان بپرسید

جراحی پلاستیک ارزان نیست. فرقی نمی کند که قرار است هزینه آن را به صورت نقدی پرداخت کنید یا قسطی، باید حتما در نظر بگیرید که آیا قادر به پرداخت هزینه آن هستید یا نه. آیا مسائل دیگری در زندگی شما وجود دارند که اگر پولتان را صرف جراحی پلاستیک کنید، به آن ها ضربه بزرگی وارد شود؟ به ویژه اگر شما می خواهید از طریق وام گرفتن هزینه آن را تامین کنید. با گذشت زمان طولانی پس از عمل وقتی که خوب شدید، آیا باز هم مایل به پرداخت قسط های عمل خود هستید؟ حتی اگر به نتایج دلخواه خود نرسید باز هم مجبور هستید هزینه آن را بپردازید.

حتما بخوانید :
بیماری روح ؛ هنگامی که یک رابطه باعث بیماری شما می شود

۹- آیا می خواهید بیشتر از یک عمل جراحی انجام دهید؟

JARAHI 31966911 min - 10 سوال که باید قبل از جراحی پلاستیک از خودتان بپرسید

شما ممکن است به جراحی بازنگری نیاز داشته باشید. جراحی بازنگری، غیر مرتبط با جراحی پلاستیک نیست. در جراحی بازنگری، برای بهبود نتایج عمل قبلی اقدام به عمل جراحی جدید می شود. این می تواند یک عمل کوچک باشد که تنها نیاز به بی حسی موضعی دارد یا می تواند یک عمل بزرگ تر باشد.

۱۰- آیا پس از انجام عمل زمان کافی برای استراحت و ریکاوری دارید؟

JARAHI 3199559911 min - 10 سوال که باید قبل از جراحی پلاستیک از خودتان بپرسید

با توجه به نوع عمل، ممکن است شما برای ریکاوری به چند روز یا حتی چند هفته استراحت نیاز داشته باشید. و در این مدت فقط درد اولیه و کبودی را تجربه نخواهید کرد، پس از این که این عوارض کمرنگ شدند ممکن است هنوز هم دچار محدودیت هایی باشید. اگر شاغل هستید، آیا می توانید برای مدتی مرخصی بگیرید؟ این موضوع شامل مادران خانه دار هم می شود. آن ها در طول روز کارهای بسیار متنوعی دارند. اگر شما دوست دارید از اوقات فراغتتان استفاده کنید باید تصمیم بگیرید که آیا ارزشش را دارد که برای ریکاوری بعد از عمل، زمانی را به استراحت و تمدد اعصاب اختصاص دهید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن