زیبایی و سلامتپیشگیری بهتر از درمان

۱۰ چیزی که باید قبل از عمل جراحی به جراح خود بگویید

خرید کاندوم فروشگاه اینترنتی کاندومیلو
10 چیزی که باید قبل از عمل جراحی به جراح خود بگوییدReviewed by اعطاسی on Jul 25Rating: 4.010 چیزی که باید قبل از عمل جراحی به جراح خود بگوییدهنگام برنامه ریزی یک عمل جراحی، مهم است که به طور کامل درباره آن اطلاعاتی را دریافت کنید، اما همچنین ضروری است که تمام اطلاعاتی را که  لازم است به جراح خود بدهید تا عمل خود را تا حد امکان امن نگه دارید.

چیزی که جراح شما از آن بی اطلاع باشد می تواند به شما آسیب بزند.

هنگام برنامه ریزی یک عمل جراحی، مهم است که به طور کامل درباره آن اطلاعاتی را دریافت کنید، اما همچنین ضروری است که تمام اطلاعاتی را که  لازم است به جراح خود بدهید تا عمل خود را تا حد امکان امن نگه دارید. در اینجا ۱۰ مسئله که باید درباره آن با جراح خود صحبت کنید تا نتایج ایمن و سالم داشته باشید را بیان می کنیم.

  1. داروهای نسخه ای و غیر نسخه ای و مکمل ها

جراح شما باید در مورد تمام داروهایی که مصرف می کنید، از جمله تجویزی، داروهای بدون نسخه، مکمل های گیاهی و ویتامین ها مطلع شود. مکمل ها اغلب در هنگام پر کردن فهرست داروهای فعلی نادیده گرفته می شوند، اما بسیار مهم است که جراح از مکمل ها آگاه باشد، زیرا می تواند با بیهوشی ارتباط داشته باشد و خونریزی را افزایش دهد.

  1. عادت سیگار کشیدن و جراحی

در صورتی که بیمار سیگار می کشد یا در گذشته سیگاری بوده است، باید پزشک جراح را مطلع کند. بعضی از افراد سیگاری به زمان بیشتری نیاز دارند تا از دستگاه تهویه و مکمل اکسیژن خارج شوند. سیگار کشیدن نیز می تواند موجب کند شدن بهبود زخم و ایجاد زخم بیشتر نسبت به افراد غیر سیگاری شود.

حتما بخوانید :
آیا می توان در سنین بالاتر قد را افزایش داد؟

  1. مصرف الکل قبل از عمل جراحی

ضروری است که بیماران نسبت به مقدار الکل مصرفی خود صادق باشند. بیماران وابسته به الکل می توانند دچار مشکلاتی از قبیل لرزش و تشنج شوند. اگر جراح بداند که بیمار از لحاظ شیمیایی وابسته به الکل است، می تواند داروهایی را تجویز کند که این علائم و برخی از عوارض جدی را از بین ببرد.

بیماران وابسته به الکل ممکن است در کنترل درد نیز دچار مشکل شوند، زیرا آنها معمولا به داروهای ضد درد، کمتر حساس هستند و نیاز به دوزهای بالاتری دارند. اگر جراح از مصرف الکل آگاه نباشد، دوز تجویز شده ممکن است ناکافی باشد.

خرید کاندوم gifbanner - 10 چیزی که باید قبل از عمل جراحی به جراح خود بگویید

  1. بیماری و جراحی های قبلی

جراحی زخم به جا می گذارد، هم داخلی و هم خارجی، و می تواند بر جراحی های آینده تاثیر بگذارد. یک جراح باید به خوبی از هرگونه جراحی قبلی آگاه باشد، به ویژه آنهایی که در همان ناحیه بدن قرار دارند. علاوه بر جراحی، هر گونه بیماری عمده باید افشا شود، زیرا تحمل بیمار از بیهوشی می تواند با بیماری های قبلی و فعلی تغییر پیدا کند.

  1. استفاده از داروهای ممنوع

داروها، هم نسخه دار و هم ممنوع، می تواند بیهوشی بیماران را تحت تاثیر قرار دهد. علاوه بر این، استفاده از داروهای ممنوع، مانند سیگار، می تواند پس از قطع کردن دستگاه تنفس، طرز نفس کشیدن بیمار را تغییر دهد.

داروهای غیرقانونی می تواند اثربخشی داروی تجویزی را تغییر دهد، نیاز به دوزهای مختلف باشد و ممکن است با داروهای بیهوشی اختلال داشته باشد و باعث عوارض جدی شود.

حتما بخوانید :
آیا شامپوهای بدون سولفات واقعا بهتر هستند؟

  1. آلرژی

مهم است قبل از عمل جراحی همه آلرژی های شناخته شده را مشخص کنید. همه آلرژی ها، از جمله آلرژی به مواد غذایی، داروها و چیزهایی که باعث تحریک پوست می شود، باید توضیح داده شود. بخش های مختلف بیمارستان، از جمله داروسازی و خدمات تغذیه ای، با قرار دادن این اطلاعات در نمودار بیمار از آلرژی ها آگاه خواهند شد.

یک مثال خوب آلرژی به تخم مرغ است که ممکن است هنگام عمل جراحی به نظر نرسد. با این حال، بسیاری از داروها بر پایه تخم مرغ تشکیل شده اند، که اگر به بیمار داده شود می تواند واکنش جدی ایجاد کند.

  1. مشکلات در جراحی های قبلی

جراح باید از هر گونه مشکل در جراحی های قبلی، از جمله بیهوشی آگاه باشد. این شامل مسائل خونریزی پس از جراحی، بیداری مختصر طی جراحی یا هر چیز دیگری که غیرعادی است، می شود. اگر شما بعد از جراحی در گذشته احساس تهوع و استفراغ داشته اید، اجازه دهید جراح از آن باخبر شود.

بیمارانی که در گذشته مشکل داشته اند، لزوما قرار نیست مشکلاتی مشابه در جراحی بعدی داشته باشند و اگر جراح و مسئول بیهوشی از این مسائل مطلع باشند، می توان از مشکلاتی که ممکن است دوباره ایجاد شود جلوگیری کرد.

  1. بیماری فعلی یا تب در روز جراحی

اگر بیمار در روزهای قبل از جراحی احساس درد و یا تب را شروع کند، جراح باید آگاه شود. جراح تصمیم می گیرد که ادامه عمل جراحی مشکلی ندارد  یا ممکن است تصمیم به تعویق انداختن این عمل را داشته باشد. تب یک نشانه احتمالی عفونت است و باید برای جلوگیری از هدر دادن زمان و انرژی برای بیمار و جراح، درباره آن صحبت شود.

حتما بخوانید :
داروهای سرطانی که تومور را متوقف می کنند، همچنین می توانند آنها را کوچک تر کنند

  1. شرایط فعلی سلامتی

هر گونه مسائل جاری مربوط به سلامتی که بیمار با آن روبرو می شود باید به جراح اطلاع داده شود. به عنوان مثال، بیمارانی که جراحی جایگزینی زانو را انجام می دهند، باید درباره  این که دیابت دارند و از انسولین استفاده می کنند، به جراح خود اطلاع دهند. بدون این اطلاعات، ممکن است مراقبت هایی که از بیمار به عمل می آید درواقع باعث آسیب به او شود.

  1. مسائل مذهبی

برخی از ادیان ممنوعیت انتقال خون و برخی عمل های پزشکی را دارند. در صورتی که این مورد وجود داشته باشد، جراح باید از آن آگاه باشند. اگر اعتقادات مذهبی بر سطح مراقبت تأثیر بگذارد، برخی از جراحی ها را نمی توان انجام داد. در موارد دیگر، ممکن است جایگزینی وجود داشته باشد که جراح بتواند آن را در وقت کافی را ارائه دهد.

صداقت و رک گویی می تواند نتیجه جراحی شما را بهبود بخشد

ممکن است جراح شما نداند که هر شب با شام دو لیوان نوشیدنی الکلی می نوشید یا سیگارمی کشید، اما این نوع اطلاعات جراحی و بهبودی را کاملا تحت تاثیر قرار می دهد. وقت خود را به پاسخ کامل به سوالات جراحتان اختصاص دهید و در هنگام پر کردن فرم ها و یا پاسخ دادن به سوالات، حتی دروغ های جزئی یا دروغ مصلحتی نگویید.

مجموع 1 رای

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید